HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Cliseele Mass-media
Nastratin
mesaj 30 Apr 2007, 09:13 PM
Mesaj #1


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 145
Inscris: 27 March 07
Forumist Nr.: 9.630



Dom'le, au inceput sa ma enerveze rau de tot niste lucruri, mai ales la posturile de televiziune. Nu exista sarbatoare laica sau religioasa la care sa nu bage tone de clisee si reportaje de doi lei. De exemplu, acuma ca vine maine 1 Mai si e "mini-vacanta", pe orice post ai da vezi cum au iesit "romanii" la picnic cu gratar, mici si bere, cum au plecat "romanii" la mare sau la munte si ce fac acolo, cum unii s-au mutat la bulgari etc. Interviuri cu raspunsuri monosilabice si cuvantul "distractie" de 3 ori intr-o fraza... ma enerveaza asa tare ca nu mai rezist sa ma uit la stiri in perioade ca asta.

Inteleg ca au probleme cu spatiul emisiunii si nu stiu cu ce sa-l umple, dar chiar asa cu banalitati si reportaje improvizate... N-am vazut pe niciun post strain lucruri chiar atat de banale. Asa isi umplu si altii spatiul emisiunilor de stiri... dar cu reportaje mai decente, chiar dragutele, nu cu ocupatiile "multimii". Sa fie oare asa la noi din cauza ca suntem un popor cu spirit mai gregar, sau e pur si simplu un "trend" cauzat de neprofesionalism? Ma intreb si eu...

Nu sunt astea singurele clisee din presa, dar o sa le iau pe rand... daca exista interes.


--------------------
(\ __ /)
(='. '=)
(") (") <-- Acesta e Iepurasu' - copiaza-l in semnatura ta pentru a-l ajuta in planurile lui de dominare a lumii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 25 April 2024 - 01:58 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman