HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> [C] Gazda Sau Garsoniera / Aartament Cu O Camera, ca sa vedeti unde s-a ajuns...
Serenity
mesaj 28 Nov 2006, 02:58 PM
Mesaj #1


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



M-am saturat de agentii imobiliare care pretind 80% comision dara ca macar sa-si miste fundul sa se intalneasca cu tine. M-am aturat de proprietari care cer 120 de euro pe luna pentru o garsoniera confort III (fara baie si bucatarie), nemobilata, la periferie, duhnind a igrasie. M-am saturat sa fac compromisuri ("hai ca acceptam asta provizoriu vreo 2 luni pana gasim altceva").... Chiar e imposibil sa gasesti o locuinta decenta la un pret de bun simt in care sa poti sta cativa ani de-acum inainte? cry.gif

Daca sunteti din Timisoara si auziti la vreo vecina ca vrea sa ia doua fete de bun simt in gazda, sau vecinu si inchiriaza garsoniera, sau stiti o agentie imobiliara care sa se agite putin pentru client, pls... HELP! pls.gif cry.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 29 Nov 2006, 01:21 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



In Bucuresti puteam rezolva asta foarte elegant...


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
John B
mesaj 29 Nov 2006, 01:52 PM
Mesaj #3


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 886
Inscris: 18 November 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.294



QUOTE
In Bucuresti puteam rezolva asta foarte elegant...


Avand in vedere ca ai pierdut si serviciul, poate ar fi o solutie sa te muti aici Sere ...


--------------------
I wish I can fly
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 29 Nov 2006, 01:52 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Papadie_62
mesaj 29 Nov 2006, 02:06 PM
Mesaj #4


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 708
Inscris: 18 November 06
Din: Hanu' Ancutei
Forumist Nr.: 8.965



Mai... hmm.gif ...voi vreti s-o luati la voi acasa.


--------------------
Sfârşitul lumii dac-ar fi să fie,
Ce-ar fi mai mult
Decat explozia în vânt,
A unui glob de... păpădie?"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 30 Nov 2006, 07:47 AM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



QUOTE (Papadie_62 @ 29 Nov 2006, 01:58 PM)
Mai... hmm.gif ...voi vreti s-o luati la voi acasa.

da ma ...p'amandoua...ca e doua....Am vazut intro revista niste chesti cu doua plus unu... hh.gif


Nu, acuma foarte serios...Vecina mea e o femeie in varsta care nu mai are pe nimeni. Locuieste la casa, si ar putea inchiria...chiar doreste asta. Mi-a cerut sprijin si mi-a spus ca intro eventuala posibilitate nu banii ar fi importanti ci calitatea chiriasei (e musai sa fie fata...ma rog femeie...ma rog de sex feminin). Are in gand insa in contra partida sa solicite mici servicii...o piata acolo (nu Piata Constitutie, sau Universitatii...din cealalta d'aia cu "cosul zilnic") plata facturilor, alea, alea..

Eu zic ca ar fi o sansa foarte misto...Vecina mea (fosta profesoara) e un om de o calitate cu totul deosebita.
A mai incercat cu niste studente, dar n-a iesit bine ca alea aveau viata de noapte si apucaturi urate...Taman cand incepusem sa imi fac sperante au trebuit sa plece..


P.S. Am postat cu multe precizari pentru ca pe aici sunt o grmada de "interpreti". Oferta este foarte actuala si serioasa...dar nu stiu cat va dura..


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Papadie_62
mesaj 30 Nov 2006, 09:43 AM
Mesaj #6


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 708
Inscris: 18 November 06
Din: Hanu' Ancutei
Forumist Nr.: 8.965



Eu, doar am glumit. sad.gif
Daca am gresit cu ceva, imi cer scuze!

Acest topic a fost editat de Papadie_62: 30 Nov 2006, 09:44 AM


--------------------
Sfârşitul lumii dac-ar fi să fie,
Ce-ar fi mai mult
Decat explozia în vânt,
A unui glob de... păpădie?"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 30 Nov 2006, 10:10 AM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



QUOTE (Papadie_62 @ 30 Nov 2006, 09:35 AM)
Eu, doar am glumit. sad.gif
Daca am gresit cu ceva, imi cer scuze!

Papadie...termina cu prostiile...Ma refeream la cu totul alte persoane...Gluma ta a fost una buna si am incercat sa ii raspund pe masura...vorba e sa nu se fi suparat Serenity


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 30 Nov 2006, 02:04 PM
Mesaj #8


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



Eu am luat o "doamna" tanara, titrata, eleganta, "civilizata", bineinteles recomandata si mi-a facut casa bucatele. Cuie in perete, instalatiile sparte, geamurile idem. Plus lumina neplatita pe multe luni.
Nu le doresc nici dusmanilor o asemenea companie. Nu stiu cum unele gazde isi gasesc persoane trecute de stadiul de vizigoti.


--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 30 Nov 2006, 02:29 PM
Mesaj #9


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Cum sa ma supar, Dude? Fi serios! tongue.gif

Andra, asta e problema. Ca (,) cele mai multe "gazde" nu mai au deloc incredere in potentialii chiriasi. Si le inteleg perfect. Nici eu nu as avea. Din pacate exista destule persoane "de bun simt" care au de suferit de pe urma acestei neincrederi.... Eu una, la fel ca prietena mea, pe unde am stat pana acum nu am facut decat sa aducem imbunatatiri, nici vorba de distrus ceva. Pentru ca, eu una, intr-o saptamana ajung sa ma simt ca la mine acasa in acea locuinta (aia e si ideea). Si nimeni nu se pune sa distruga ceva in propria-i casa. Noi nu vream decat un locsor al nostru unde sa avem liniste, unde sa ne simtim cat de cat acasa, si daca s-ar putea un strop de respect din partea gazdei. Respect reciproc, bine-nteles.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitty
mesaj 30 Nov 2006, 03:35 PM
Mesaj #10


Pisoiul Hanului
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.096
Inscris: 16 December 04
Din: Away...
Forumist Nr.: 5.205



Totusi n-ai raspuns daca exista si ideea Bucurestiului, poate in varianta ID pentru ca si eu am o vecina care ti-ar spala, face din cand in cand mancare, tine cu Steaua tongue.gif nu stiu daca e relevant sau nu si singura problema e venitul baietilor la tine seara, u know... In rest poti sa vii la orice ora ca vei avea chei numai s-o anunti si in PLUS vei fi vecina mea biggrin.gif Wouldn't that be something ohyeah.gif

Edit: Daca sunteti doua va va fi mai usor de platit, chiar daca stati intr-o singura camera varianta totala e: 100 $ plus jumatate din lumina, intretinere. 50$ de fiecare nu cred ca e mult, sau e? hh.gif

Acest topic a fost editat de Kitty: 30 Nov 2006, 03:39 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Papadie_62
mesaj 30 Nov 2006, 04:13 PM
Mesaj #11


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 708
Inscris: 18 November 06
Din: Hanu' Ancutei
Forumist Nr.: 8.965



QUOTE (Serenity @ 30 Nov 2006, 02:21 PM)
...Eu una, la fel ca prietena mea, pe unde am stat pana acum nu am facut decat sa aducem imbunatatiri, nici vorba de distrus ceva.

In cazul asta, te iau la mine, ca am o garsoniera si, poate cu imbunatatirile ce le aduci, o facem apartament cu 3 camere... laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Oops!... Nu te-ai pronuntat in privinta timpului... imbunatatirile le faci in timp util sau...cu timpul???



--------------------
Sfârşitul lumii dac-ar fi să fie,
Ce-ar fi mai mult
Decat explozia în vânt,
A unui glob de... păpădie?"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arlequine
mesaj 26 Sep 2007, 09:34 PM
Mesaj #12


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 515
Inscris: 7 April 04
Din: Cluj Napoca
Forumist Nr.: 2.968



na, am hotarat sa migrez si eu catre acest sublim oras, in consecinta am nevoie de un adapost. asadar caut garsoniera/ apartament cu o camera, sa fie cat de cat aproape de centru, nu-i musai mobilat, buget maxim 200 iuroz rolleyes.gif

edit: e vorba de temesuara:)

Acest topic a fost editat de Arlequine: 26 Sep 2007, 09:35 PM


--------------------
Mi alma es una caverna colmada por la marea alta,
y mi idea de sońarte una caravana de histriones...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 26 Sep 2007, 09:37 PM
Mesaj #13


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Ioi, ce fain! biggrin.gif Deocamdata nu stiu decat de un loc intr-un apartament cu 2 sau 3 camere... dar daca aflu de garsoniera te anunt wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arlequine
mesaj 26 Sep 2007, 10:00 PM
Mesaj #14


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 515
Inscris: 7 April 04
Din: Cluj Napoca
Forumist Nr.: 2.968



QUOTE(Serenity @ 26 Sep 2007, 10:37 PM) *
Ioi, ce fain! biggrin.gif Deocamdata nu stiu decat de un loc intr-un apartament cu 2 sau 3 camere... dar daca aflu de garsoniera te anunt wink.gif



ioi, ce fain! ii bun si apartament de doo camere, i shall pm you, dear biggrin.gif


--------------------
Mi alma es una caverna colmada por la marea alta,
y mi idea de sońarte una caravana de histriones...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Veritas
mesaj 27 Sep 2007, 06:41 PM
Mesaj #15


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 423
Inscris: 8 July 07
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 10.056



No, vaz ca mere bine networkingu' si biznisu' aici...as avea si eu de inchiriat un apart. cu 2 camere( decomandat, toate imbunatatirile) la Brasov, dar din teama de chiriasi cum a avut andra v 'Eu am luat o "doamna" tanara, titrata, eleganta, "civilizata", bineinteles recomandata si mi-a facut casa bucatele. Cuie in perete, instalatiile sparte, geamurile idem. Plus lumina neplatita pe multe luni.
Nu le doresc nici dusmanilor o asemenea companie. Nu stiu cum unele gazde isi gasesc persoane trecute de stadiul de vizigoti
. ", il tin gol...e mobilat complet, dar nefolosit...

V


--------------------
Dubito, ergo sum....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 27 Sep 2007, 07:43 PM
Mesaj #16





Guests






Eheee, daca-l aveai in toamna lui' 2005 ce bine mai era, ca ti-l luam eu cu al meu biggrin.gif Dar acum e prea tarziu, ca mi s-au lungit cararile unsure.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Veritas
mesaj 28 Sep 2007, 02:03 PM
Mesaj #17


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 423
Inscris: 8 July 07
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 10.056



Poi facem schimb, vii in vacantza la BV si io in UK, ca si asa imi place de mor ohyeah.gif

V


--------------------
Dubito, ergo sum....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 28 Sep 2007, 02:57 PM
Mesaj #18





Guests






Da, n-ar fi o idee rea biggrin.gif Da' tu ai cetit pe la mine prin jurnal in ce camera stau si cu ce fel de oameni? Nu de alta, da' numai vacanta n-ar fi pentru tine hh.gif Stai sa ma mut si facem dupa aia schimb de vacante rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Scarlett
mesaj 28 Sep 2007, 06:04 PM
Mesaj #19


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.009
Inscris: 16 November 03
Forumist Nr.: 1.217



QUOTE(Veritas @ 27 Sep 2007, 05:41 PM) *
Nu stiu cum unele gazde isi gasesc persoane trecute de stadiul de vizigoti[/i]. ", il tin gol...e mobilat complet, dar nefolosit...

V



cu un contract bine facut ...


--------------------
si MIINE e o zi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 30 Sep 2007, 04:20 AM
Mesaj #20


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Uuuuu.... pick me! Pick me!!! hiya.gif Eu sunt chiriasul perfect rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mothman
mesaj 12 Mar 2008, 04:47 PM
Mesaj #21


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 783
Inscris: 30 July 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 4.160



Mesaj de la Serenity :

"Si iacata oameni buni ca am ajuns de unde am plecat.... iar imi caut garsoniera (si tot in Timisoara) Si nici acum nu am facut vreo prostie, pur si simplu vand proprietarii garsoniera. Incerc sa nu cad in groapa gandurilor negre, sa nu imi blestem norocul, sa nu ma mai gandesc ca e a 7-a oara in 3 ani cand ma mut, dar e greu. E un adevarat iad tot procesul asta de cautare-gasire-apartament.

Nu pot sa postez in multe zone ale Hanului cand sunt la Resita (am mai explicat eu de o mie de ori de ce) asa ca l-am rugat pe domnul mothman sa o faca pentru mine (si pe aceasta cale doresc sa ii multumesc :rofl Apelul meu il stiti deja (multi m-au ajutat deja, doresc sa le multumesc si lor pe aceasta ale laugh.gif )... daca auziti/stiti/aflati ca ar inchiria cineva o garsoniera, please help ls: De data asta vreau sa ma mut singura si nu imi permit sa platesc mai mult de 150 de euro pe luna.

Multumesc si raman datoare!"
hug.gif


--------------------
The decision to build artilects or not, will be the toughest decision that humanity will ever have to make.
Personally, I'm glad to be alive now
- Hugo de Garis
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca_M.
mesaj 12 Mar 2008, 05:24 PM
Mesaj #22


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 596
Inscris: 8 November 07
Forumist Nr.: 10.832



Cel mai bine ar fi sa vii la Iasi ohyeah.gif , gasesti sigur mwah1.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simonsays
mesaj 14 Mar 2008, 12:12 PM
Mesaj #23


Batranel oPsedat
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.074
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.836



Ce apucaturi ai, Anca.. inviti femeile la tine.. Ba, vezi ca-mi faci concurenta !!! rofl.gif


--------------------
-- de aceea pentru mine muntele - munte, se zice, de aceea pentru mine iarba - iarba, se spune, de aceea pentru mine izvorul - izvoreste, de aceea pentru mine, viata - se traieste --
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca_M.
mesaj 14 Mar 2008, 12:17 PM
Mesaj #24


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 596
Inscris: 8 November 07
Forumist Nr.: 10.832



QUOTE(simonsays @ 14 Mar 2008, 12:12 PM) *
Ce apucaturi ai, Anca.. inviti femeile la tine.. Ba, vezi ca-mi faci concurenta !!! rofl.gif


blink.gif a what?!?! cred ca vorbim de lucruri diferite, adica.........eu spun ca gaseste la Iasi nu la mine, dar daca tu propui sa vina la tine.........asta e altceva mwah1.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simonsays
mesaj 14 Mar 2008, 04:17 PM
Mesaj #25


Batranel oPsedat
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.074
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.836



Shit ! m-am dat in fapt... rofl.gif .. dar off.. m-am obisnuit cu refuzu'.. roflmao.gif


--------------------
-- de aceea pentru mine muntele - munte, se zice, de aceea pentru mine iarba - iarba, se spune, de aceea pentru mine izvorul - izvoreste, de aceea pentru mine, viata - se traieste --
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 24 Sep 2008, 10:06 PM
Mesaj #26


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Ba, io am fobie de boli si spitale si medici.... asa ca vroiam sa nu mai apara topicul "ala" pe homepage, ma mi se strange inima de fiecare data cand il vad unsure.gif Asta e singurul scop al postului de fata laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simonsays
mesaj 25 Sep 2008, 02:15 PM
Mesaj #27


Batranel oPsedat
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.074
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.836



Ok, ai fobie la medici, esti depresiva (curand si maniaca), ai probleme sociale (mai precis esti singura-cuca in Resita)... mai ai ??? wub.gif


--------------------
-- de aceea pentru mine muntele - munte, se zice, de aceea pentru mine iarba - iarba, se spune, de aceea pentru mine izvorul - izvoreste, de aceea pentru mine, viata - se traieste --
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simonsays
mesaj 16 Jan 2009, 11:09 PM
Mesaj #28


Batranel oPsedat
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.074
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.836



Mhm.. maaare dreptate aveai, Sere...


--------------------
-- de aceea pentru mine muntele - munte, se zice, de aceea pentru mine iarba - iarba, se spune, de aceea pentru mine izvorul - izvoreste, de aceea pentru mine, viata - se traieste --
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 01:39 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman