HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Romanul Meduza Te Infuleca De Viu
Ovidiu Bufnila
mesaj 23 Oct 2006, 07:41 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



In ce fel actioneaza asupra imaginarului nostru imaginile realului sau imaginile irealului? Ce ar putea fi de exemplu o Imagine Magica?...o Cosmogonie Magica? Sau o Armata Periculoasa? E o fiinta a lumii sau o metafora? Imagine, uuups, ce provocare in Era Complexitatii cand totul e valurit de la suporterii furiosii valuriti si valuritori pe stadioane si in conflicte stradale pana la informatiile clasificate si demagogiile politicienilor. Sau valuririle enigmatice din parul Bobolinei? Sau uneltirile meduzelor birocratice! Totul pare sa fie o Magica Imagine. Cum luptam cu ea? Cum ne salvam viata? Cum reusim sa nu devenim niste meduze plictisite sau dezamagite sau pacalite sau manipulate? E oare Imaginea Magica explicatia metaforica a psihologiilor abisale si a miscarilor sociale, a dezamagirilor si caderilor in penumbra?
M-am pus pe valurit romanul Meduza. Cum nu sunt deloc un scriitor gomos, il valuresc in oceanul virtual in fel si chip. Spune-mi doua, trei vorbe despre el. Si hai sa rupem o vorba si despre misiunea scriitorului in Era Complexitatii. Si despre tine, cititorule-navigator hai sa vorbim sa vedem in ce fel te pot infuleca fictiunile scriitorilor.
MEDUZA se valureste in:
http://ovidiubufnila.weblog.ro/

hh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 7 May 2024 - 12:56 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman