HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Lista Bancilor

Top 10 Banci: BCR - Banca Comerciala Romana | BRD - Groupe Societe Generale | Raiffeisen Bank | ING Bank | HVB Tiriac Bank | Bancpost | CEC - Casa de Economii si Consemnatiuni | Banca Transilvania | Alpha Bank | ABN Amro
Banci 11-36: Citibank | Banca Romaneasca | Eximbank | UniCredit | Volksbank | Banca Italo-Romena | Finansbank | Piraeus Bank | Romexterra | Banca Comerciala Carpatica | OTP Bank | SanPaolo IMI | Anglo-Romanian Bank | GarantiBank | ProCredit | Bank Leumi (Eurom Bank) | Egnatia Bank | Libra Bank | Mindbank | Romanian International Bank RIB | Emporiki Bank (Daewoo Bank) | Bloom Bank | Banca di Roma | Raiffeisen Banca Pentru Locuinte | Porsche Bank | HVB - Banca Pentru Locuinte

 
Reply to this topicStart new topic
> Citibank Romania
Pe o Scala de la 1 la 5, ce nota acordati per general (servicii, personal, suport, reputatie) acestei banci?
Nu puteti vizualiza rezultatele sondajului inainte de a vota. Va invitam sa va logati si sa votati pentru vizualizarea rezultatelor.
Nr. Voturi: 3
Musafirii nu pot vota. Va invitam sa va logati / inregistrati. 
Mihai
mesaj 19 Sep 2006, 08:42 AM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Citibank Romania

user posted image


Info
Autorizata sa functioneze de la data: 26. 06. 1996
Inmatriculata in registrul comertului la data: 22. 04. 1996

Conducere Citibank Romania
QUOTE
Citigroup Country Officer - Shahmir Khaliq
Global Transaction Services Head - Cristela Moldoveanu
EM Corporate Banking Head - Razvan Badalicescu
Commercial Banking Head - Dan Sandu
Head of CitiFinancial - Wade Robinson
Senior Country Operations Officer - Adela Radulescu
Country Treasurer - Victor Andrei
Country Compliance Officer - Daniela Lina
Country Human Resources Officer - Florin Petrescu
Public Affairs Manager - Cristina Bold


Info Citibank
QUOTE
Actionariat
Rezultate Financiare



Oferta
QUOTE
Corporate Bank
Retea Sucursale
Retea Bancomate
Cariera



Contact
QUOTE
Head-Office: Bulevardul Iancu de Hunedoara Nr. 8, 011742 Bucuresti
Tel-Verde:  +4021 203 55 50
SWIFT: ?
Site: http://www.citibank.com/romania/



Informatii preluate de pe site-ul oficial.

Ii invit pe cei ce sunt (fosti) clienti ai Citibank sa-si exprime opinia referitoare la serviciile oferite de aceasta banca. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 22 Sep 2006, 09:57 AM
Mesaj #2


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Info1: Luxten cauta 40 mil. euro prin Citibank Londra
QUOTE
Luxten Lightning, una dintre cele mai profitabile companii din Romania, a mandatat Citibank Londra pentru contractarea unui credit in valoare de aproximativ 40 mil. euro, au declarat pentru ZF surse de pe piata financiara.
Imprumutul ar urma sa fie sindicalizat ulterior intre mai multe banci, dupa modelul deja practicat in cazul altor finantari private.
Fondurile atrase de Luxten vor fi destinate in proportii aproape egale refinantarii unor datorii mai vechi, precum si derularii unor programe ample de investitii. Luxten isi autofinanteaza fara probleme operatiunile curente sau cele legate de capitalul de lucru din fluxul de numerar. Luxten a raportat pentru 2005 un profit net de 22,6 mil.



Info2: Cuprom si Citibank , oferta pentru producatorul sarb de cupru RTB Bor
Cuprom Bucuresti va lansa, in colaborare cu Citibank, divizie a Citigroup, o oferta de preluare a producatorului de cupru Rudarsko Topionicarski Basen Bor (RTB Bor), din Serbia, a anuntat miercuri compania romaneasca.
QUOTE
Serbia a scos la vanzare, la inceputul acestei luni, trei divizii ale RTB Bor. Printre activele disponibile pentru preluare se numara mine de cupru subterane si de suprafata din Bor, o mina de suprafata din Majdanpek si o unitate de topire si rafinare a cuprului.

Guvernul a stabilit pretul minim pentru cele trei divizii la 266,65 milioane de dolari, iar RTB Bor estimeaza ca tranzactia se va finaliza pana la sfarsitul acestui an.

"Capacitatile industriale din Serbia, Romania si Bulgaria ar trebui unite intr-un sistem cu centrul la Bor, ceea ce ar permite regiunii balcanice sa detina, din nou, un rol important pe pietele mondiale ale metalelor neferoase", potrivut comunicatului. Mediafax


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 25 Sep 2006, 09:33 AM
Mesaj #3


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Dan Sandu a plecat de la Citibank dupa 11 ani
QUOTE
Dan Sandu, 38 de ani, a hotarat sa renunte la pozitia de director general adjunct (vicepresedinte) al Citibank Romania. Sandu a lucrat pentru filiala locala a gigantului financiar american inca de la infiintare, la inceputul lui 1996, venind de la BNR.
"Dupa 11 ani in care am fost indentificat complet cu Citibank Romania incat ajunsesem aproape ca o parte din mobilier, m-am hotarat sa fac si altceva, fara niciun motiv de suparare", a declarat pentru ZF Dan Sandu.
El nu va parasi insa industria bancara: "Am doua variante pe care le iau in calcul si ramane sa decid care oferta mi se potriveste mai bine", a spus Sandu.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 25 Sep 2006, 09:33 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Mihai
mesaj 26 Sep 2006, 04:48 PM
Mesaj #4


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Info: Citigroup: Crestere economica de 7,6% in 2006
QUOTE
Romania va consemna o crestere economica de 7,6% din Produsul Intern Brut (PIB) in acest an, peste previziunile oficiale, care indica un avans de 6,7%, potrivit analistilor bancii Citigroup, iar economia ar putea creste cu 7% anul viitor. Autoritatile au prognozat initial pentru 2006 o crestere economica de 6% din PIB, fata de 4,1% in 2005. In ceea ce priveste inflatia, Citigroup estimeaza o rata medie de 7% in acest an si o scadere la 6,6% in 2007. BNR are ca obiectiv o inflatie de 4-6% pentru anul in curs, calculand insa variatia preturilor decembrie 2006 la decembrie 2005 si nu rata medie a inflatiei.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 11:30 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman