HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Zbor, Planorism, Parasutism
Marian M
mesaj 4 Sep 2006, 09:15 AM
Mesaj #1


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 377
Inscris: 24 July 04
Forumist Nr.: 4.131



Miting aviatic la imisoara pe aeroportul "Cioca" al aviatiei utilitare. A fost o reusita. Multi spectatori dar daca era mai bine mediatizat ar fi fost si mai multi.
Prezenta: toate varstele de la 2-3 ani la peste 80. thumb_yello.gif
Se va "tine" in fiecare an in prima sambata din septembrie. Anul viitor va fi cu participare internationala.
Multumiri pilotilor si parasutistilor !


Primii parasutisti care au sarit a fost o doamna in varsta de 51 de ani si fiul dumneaei de 24 ani. Din Suceava.

Important:
Aeroclubul Romaniei organizeaza cursuri de zbor gratuit pentru piloti si parasutisti pt. tineri. Parca incepand de la 16 ani.
Pt. informatii: http://www.airclub.rdsnet.ro/ . Cam in doi ani se poate obtine bevetul de zbor. Profitati. Directorul Aeroclubului Romaniei a facut de mai multe ori anuntul de mai sus si e foarte amabil. Cei interesati nu ezitati sa contactati aeroclubul.
Un avion ultrausor costa 20-25.000 euro, un deltaplan cu motor aproxiamativ 10.000.

Cateva fotografii de ieri pe linkul de mai jos:
http://www.galeria.amintiri.com/thumbnails.php?album=140

S-a realizat o relica a avionului lui Traian Vuia de catre profi ai Universitatii Politehnica. Si-au propus sa reuseasca sa se ridice macar 80 cm cu ea. Poate fi vazuta pe linkul de mai sus.

Acest topic a fost editat de Marian M: 4 Sep 2006, 10:33 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
Ovidius
mesaj 4 Sep 2006, 10:46 AM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



A fost mai frumos decat ma asteptam, mai ales ca nu am vazut niciodata pe viu un show de acrobatie facut de avioane sportive. Sunt superbe, si eu vreau unul! wub.gif

PS: Mariane, al doilea link nu merge (cel putin la mine)


--------------------
Suntem ceea ce gāndim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 4 May 2024 - 09:27 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman