HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Lista Bancilor

Top 10 Banci: BCR - Banca Comerciala Romana | BRD - Groupe Societe Generale | Raiffeisen Bank | ING Bank | HVB Tiriac Bank | Bancpost | CEC - Casa de Economii si Consemnatiuni | Banca Transilvania | Alpha Bank | ABN Amro
Banci 11-36: Citibank | Banca Romaneasca | Eximbank | UniCredit | Volksbank | Banca Italo-Romena | Finansbank | Piraeus Bank | Romexterra | Banca Comerciala Carpatica | OTP Bank | SanPaolo IMI | Anglo-Romanian Bank | GarantiBank | ProCredit | Bank Leumi (Eurom Bank) | Egnatia Bank | Libra Bank | Mindbank | Romanian International Bank RIB | Emporiki Bank (Daewoo Bank) | Bloom Bank | Banca di Roma | Raiffeisen Banca Pentru Locuinte | Porsche Bank | HVB - Banca Pentru Locuinte

> ING Bank Romania
Pe o Scala de la 1 la 5, ce nota acordati per general (servicii, personal, suport, reputatie) acestei banci?
Nu puteti vizualiza rezultatele sondajului inainte de a vota. Va invitam sa va logati si sa votati pentru vizualizarea rezultatelor.
Nr. Voturi: 27
Musafirii nu pot vota. Va invitam sa va logati / inregistrati. 
Mihai
mesaj 17 Aug 2006, 12:18 PM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



ING Bank Romania

user posted image


Info
Autorizata sa functioneze de la data: 22. 06. 1994
Inmatriculata in registrul comertului la data: 30. 08. 1994

Istoric
QUOTE
In Olanda, ING Group este liderul de piata in domeniile asigurarilor de viata si pensiilor private, precum si in sectorul transferurilor de fonduri. ING Group ocupa de asemenea un loc important si pe piata asigurarilor non-viata, a serviciilor bancare pentru persoane fizice si juridice si pe piata investitiilor in proprietati, a dezvoltarii si finantarii acestora.

Istoria ING incepe la jumatatea secolului trecut, cand asigurarile si operatiunile bancare au jucat un rol important in devoltarea sectorului financiar din Olanda. Grupul a fost creat in 1991 prin fuziunea celei mai mari companii de asigurari olandeze, Nationale Nederlanden, cu una dintre cele mai mari banci comerciale olandeze, NMB Postbank Group, redenumita ING Bank. Formarea ING Group a fost rezultatul primei fuziuni depline din Europa intre o banca si o companie de asigurari.


Conducere ING Bank Romania
QUOTE
Dirk Serbruyns - Country Chairman ING Romania
Misu Negritoiu - Executive Director Wholesale Banking
Giovanna Ionescu - Executive Director Operations & IT / Chief Operating Officer
Ben Geels - Executive Director Retail Banking
Bogdan Boteanu - Director Wholesale Banking Clients
Paul Ichim - Manager Financial Institutions
Sorana Tetik - Head of Private & Personal Banking
Manuela Dragomir - Director Human Resources & Management Development
Diana Curelea - Manager Trade Department
Roxana Tudorica - Corporate Communication Manager



Prezentare ING Romania
QUOTE
In 1994 ING si-a lansat operatiunile in Romania, fiind prima banca straina care a deschis dupa 1989 o sucursala oferind servicii complete.
In cadrul expansiunii internationale a ING Bank, Romania a fost considerata o piata in dezvoltare cu potential ridicat, fiind a doua tara ca marime din Europa Centrala. Patrunderea pe aceasta piata a fost planificata si stabilita cu mult timp inainte ca alti importanti investitori straini sa fie pregatiti pentru acest pas.

Sucursala din Bucuresti a depasit toate asteptarile in ceea ce priveste numarul de clienti si dezvoltarea afacerilor. Numarul angajatilor a crescut de la 14 la peste 700, iar baza de clienti cuprinde 75% din numarul companiilor multinationale care activeaza pe piata, precum si importante societati mixte si majoritatea companiilor autohtone care desfasoara activitati externe. Principala preocupare a ING Bank Romania este sa ofere clientilor sai servicii de incredere, eficiente si flexibile pe o piata imperfecta, adesea dificila.
Prima expansiune a sediilor ING Bank Romania s-a petrecut la doar un an de la inceperea operatiunilor. Datorita cresterii continue a numarului de clienti, banca si-a extins investiile pentru a sprijini aceasta crestere. Ca urmare a dezvoltarii continue, ING Bank Romania s-a mutat in 1997 intr-o cladire complet renovata, un sediu modern construit pe o fundatie solida care a rezistat in timp.
Succesul pe piata romaneasca si recunoasterea atat din partea partenerilor cat si a competitorilor se datoreaza adaptarii continue la nevoile pietei locale, introducerii de noi servicii care sa satisfaca asteptarile clientilor si refuzului ferm de a face concesii calitatii.



Oferta
QUOTE
Persoane Fizice
Persoane Juridice
Piete Financiare
Institutii Financiare
Sucursale
Retail Banking
ING Trainee Program


Contact
QUOTE
Head-Office: Sos.Kiseleff nr. 11-13, sector 1, Bucuresti
Tel-Verde: 08008.0800.2
SWIFT: INGB RO BU
Email Office: office@ingbank.ro
Site: http://www.ingbank.ro



Informatii preluate de pe site-ul oficial, INGBank.ro



Ii invit pe cei ce sunt (fosti) clienti ING Bank sa-si exprime opinia referitoare la serviciile oferite de aceasta banca. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic
Mihai   ING Bank Romania   17 Aug 2006, 12:18 PM
John B   Eu sunt foarte multumit de conceptul/serviciul sel...   17 Aug 2006, 12:46 PM
Mihai   Sunt printre putinii care ofera acest gen de servi...   17 Aug 2006, 12:52 PM
denise   Mi-am facut card saptamana trecuta la ei. Tarifele...   17 Aug 2006, 01:07 PM
Ovidius   De un an si ceva sunt client ING si sunt foarte mu...   17 Aug 2006, 01:23 PM
Mihai   Info: Violeta Ciurel, numita director de relatii i...   17 Aug 2006, 01:24 PM
bdl   E o banca buna..... Singura lipsa de care m-am lov...   17 Aug 2006, 01:55 PM
denise   Pe mine m-ar interesa daca foloseste deja cineva c...   23 Aug 2006, 04:26 PM
Ovidius   QUOTE foloseste deja cineva cardul ING pentru plat...   24 Aug 2006, 08:34 AM
denise   Multumesc frumos pentru informatii. In concluzie,...   24 Aug 2006, 10:04 AM
Ovidius   QUOTE Multumesc frumos pentru informatii. Cu mare ...   24 Aug 2006, 01:10 PM
Mihai   Ultimul comunicat de presa de la ING: ING Group a...   26 Aug 2006, 01:54 AM
Aramis   Eu trebuie sa imi fac card la ING. Sa inteleg ca e...   31 Aug 2006, 04:08 PM
denise   In primul an doar 50% - 140.000 lei vechi si 0.2% ...   31 Aug 2006, 04:28 PM
Mihai   Info: ING Bank avertizeaza: exista posibilitatea u...   31 Aug 2006, 05:36 PM
Mihai   Info: ING are 19 sucursale pentru companii Cea de-...   7 Sep 2006, 10:56 AM
Mihai   Info1: ING isi creeaza divizie de credite de consu...   22 Sep 2006, 09:42 AM
Mihai   ING ajunge si la Buzau ING Bank Romania lanseaza a...   9 Oct 2006, 06:17 PM
Kyklos   La noi in oras dintr-o data au rasarit doua sucurs...   9 Oct 2006, 06:34 PM
Mihai   Ce oras, Colimator?   9 Oct 2006, 07:12 PM
Kyklos   Orasul Imnului National ,Bistrita .Daca vrei sa am...   9 Oct 2006, 10:22 PM
marduk   "vizualizare mesaje noi" ? asta miroase ...   25 Jul 2009, 08:43 PM
Rovaniemi   Nu te mira, pesemne că a votat cineva în sond...   12 Aug 2009, 08:31 PM


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 8 May 2024 - 01:42 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman