HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Week End Forumistic La Munte!, la cort sau la cabana
actionmedia
mesaj 31 Jul 2006, 09:17 AM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



Asa cum imi sta mie bine, incerc ceva foarte indraznet, greu de realizat, dar cred eu ca frumos. Haide-ti sa ne adunam la munte. Cu cat suntem mai multi cu atat mai bine, dar eu ma multumesc si daca ne adunam 4 oameni iubitori de munte.
Si hai sa ne vedem inaninte sa treaca vara. Poate mai prindem inca vreme frunoasa si facem niste trasee calumea.

Care sunt alternativele?

Weekend normal sau prelungit (inclusiv vineri)
Cort sau cabana (eu prefer cort, pentru ca e mai aproape de natura, ai mai multa mobilitate si poti sa te opresti atunci cand poftesti)

Propunere de program:

- Traseu lejer de 4-6 ore
- Campare (cazare)
- Bauta, barfa, bancuri si alte activitati (foru)mistice devil.gif
- Foc de tabara (musai) si daca gasim o varianta, poate facem si o frigare ceva.
- (optional si eventual biggrin.gif ) ceva balade sau cantece de munte la chitara, daca o sa avem printre noi un chitarist cu chitara.
- continuare activitati (foru)mistice
- (optional) somn
- Alte chestii pe care le face fiecare dimineata, pana se trezeste
- traseu lejer 4-6 ore
- go home

Asta ar fi weekend-ul normal, pentru weekendul prelungit avem 2 nopti de campare, foc si alte alea.

Unde si cand? Asta ramane sa stabilim impreuna. De la mine pentru voi, oriunde si oricand.

Buget estimat: intre 50 si 500 RON. In functie de distanta, preferinte pentru cazare si mancare.

Ce ziceti? Se gasesc temerari pentru o astfel de aventura?


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
7 Pagini V   1 2 3 > »   
Start new topic
Raspunsuri (1 - 34)
Catalin
mesaj 31 Jul 2006, 09:33 AM
Mesaj #2


Filosof boem
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.222
Inscris: 10 July 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 445



Cat timp cine vrea poate sa urce cu telecabina si sa coboare pana la locul in care se termina "traseul lejer" ( ohyeah.gif ), ma ofer sa fac pe chitaristul.


--------------------
A nation cannot prosper for long when it favors only the prosperous - Obama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 31 Jul 2006, 09:59 AM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE (Catalin @ 31 Jul 2006, 10:33 AM)
Cat timp cine vrea poate sa urce cu telecabina si sa coboare pana la locul in care se termina "traseul lejer" ( ohyeah.gif ), ma ofer sa fac pe chitaristul.

Daca mergem intr-un loc cu telecabina, de ce nu?
Chiar ma gandeam la un traseu interesant.

Busteni-Babele cu telecabina
Babele- Vf. Omu pe jos (nu e telecabina) dar traseul e lejer (20-30 minute daca imi aduc bine aminte). Mergi mai mult drept si nu ai decat o singura bucata de urcat, destul de lin.
Vf. Omu - Malaiesti traseu de coborare in serpentina, destul de lejer si e super misto.
Campare la Malaiesti. Din cate stiu nu mai e cabana (a ars), dar parca au construit un refugiu. E o zona super acolo cu apa curgatoare, un mic platouas, iarba multa. E perfect pentru campare.
Malaiesti - Cabana Diham tot coborare, are si un pic de urcus, dar e foarte usor.
Cabana Diham - Gura Diham - Busteni, exclusiv coborare, mai mult drum forestier.
Sau mai exista varianta Cabana Diham - Predeal, coborare.

Asta, daca alegem Valea Prahovei.

Deci dragilor, si dragelor vom avea muzica thumb_yello.gif


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 31 Jul 2006, 09:59 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
cipdecip
mesaj 31 Jul 2006, 09:08 PM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.276
Inscris: 29 August 04
Din: Ph
Forumist Nr.: 4.358



Sper sa alegeti cat mai repede...


--------------------
Intre fericire si vis , melancolie si taina , infinit si singuratate exista raul
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kyklos
mesaj 31 Jul 2006, 09:15 PM
Mesaj #5


Ex-Colimator
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.439
Inscris: 25 November 05
Din: Cosmos , Cetatean al Cosmosului
Forumist Nr.: 7.332



Vatra Dornei , Pasul Tihuta...la Castelul lui Vlad Dracula nu ar merge unsure.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 1 Aug 2006, 08:52 AM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE (cipdecip @ 31 Jul 2006, 10:08 PM)
Sper sa alegeti cat mai repede...

Vrei si tu?


Colimator
QUOTE
Vatra Dornei , Pasul Tihuta...la Castelul lui Vlad Dracula nu ar merge


La Vatra Dornei e superb, dar nu este potrivita pentru o intalnire de weekend. Cel putin nu pentru cei din sudul tarii, pentru ca faci o zi intreaga pe drum pana acolo. Ideea e sa fii la munte si nu in tren sau in masina. Pasul Tihuta la fel.

Eu ma gandeam sa fie undeva pe centru. In centrul tarii. Asa, oricine poate ajunge intr-un interval de timp rezonabil, oriunde s-ar afla in tara.

Dar inainte sa ne hotaram cu privire la locatie in primul rand sa vedem cine este dornic sa mearga la munte si pe munte.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 1 Aug 2006, 05:23 PM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



94 de vizualizari! Le scad pe alea 10-12 ale mele, si tot raman o multime. Totusi lumea nu se inghesuie sa se anunte pentru intalnire.
Era de asteptat. Este totusi o decizie dificila.
Ca sa va mai incurajez, va arat cam ce puteti vedea, cu mentiunea ca in realitate arata cu mult, mult mai bine decat in poze, probabil de 100, 1000 de ori mai bine.

user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image

Si focul de tabara ar arata cam asa:

user posted image

sau asa:

user posted image

Ce ziceti, va mai ganditi?


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 1 Aug 2006, 05:29 PM
Mesaj #8


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.489
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Mai numara si vreo cinci ale mele. biggrin.gif
Eu citesc cu jind. laugh.gif
Suna bine iesirea asta, doar ca eu is cam departe.


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simonsays
mesaj 1 Aug 2006, 05:34 PM
Mesaj #9


Batranel oPsedat
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.074
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.836



Prima poza.. mi-a adus aminte. Eram la cruce, in breaza. La un km distanta, pe vale, ploua. Norul de ploaie se vedea circular, furtuna drept in jos, ca trasa cu ata. In punctul de observatie, soare, placut, de primavara, ciresii salbatici infloriti, miros de verde, de aer curat, de pamant, de seva care circula prin tot ce era viu si vegetal, un vanticel usor, cat sa te infioare de sus pana jos.. Sa vrei sa musti din tot ce e viu, sa traiesti, sa simti, sa vrei, sa mori, sa traiesti din nou.

Apropo, nu o sa faci nimic cu propunerea asta. Nu ai cu cine.
Inca mai tin minte, acum cativa ani am organizat un munte, pentru un majorat de membru de forum; i-am facut chiar si tort.. iar inchiriatul camerelor in cabana era total free. Sa-ti spun ca am ajuns doar cu nevasta-mea acolo ? smile.gif

add: stiu ce spun. "intalnirile forumistice" sint creeatia mea .. iar "ele" E un copil taaare rasfatat wink.gif

Acest topic a fost editat de simonsays: 1 Aug 2006, 05:36 PM


--------------------
-- de aceea pentru mine muntele - munte, se zice, de aceea pentru mine iarba - iarba, se spune, de aceea pentru mine izvorul - izvoreste, de aceea pentru mine, viata - se traieste --
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 1 Aug 2006, 06:52 PM
Mesaj #10


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



QUOTE (simonsays @ 1 Aug 2006, 07:34 PM)
Sa-ti spun ca am ajuns doar cu nevasta-mea acolo ? smile.gif

add: stiu ce spun. "intalnirile forumistice" sint creeatia mea .. iar "ele" E un copil taaare rasfatat wink.gif

mie-mi spui, care-am ajuns in valea Plopului doar cu consoarta si aburelius (care n-are nici o treaba cu HA)Ce-i drept cu lucruri si banuti destui...dar parintele tot n-a inteles pe cine reprezint eu!


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 1 Aug 2006, 07:02 PM
Mesaj #11


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.489
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Deci pana la urma esti necajita pe chestia asta Michelle? Ca n-am stiut...


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tikky
mesaj 1 Aug 2006, 07:16 PM
Mesaj #12


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.330
Inscris: 16 September 05
Forumist Nr.: 6.952



QUOTE (actionmedia @ 1 Aug 2006, 07:23 PM)
94 de vizualizari!

2 sunt ale mele. laugh.gif laugh.gif

Daca este in primul weekend din septembrie, eu vin cu draga inima. cool.gif tongue.gif


--------------------
I'm a superbutterfly, and superbutterflies don't cry!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 1 Aug 2006, 07:19 PM
Mesaj #13


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Offf... si eu am fost printre "cei care vizualizeaza" dar... pentru mine momentul nu este bine ales (desi e vacanta, am deja alte planuri pe care nu le pot amana). Mi-as dori foarte mult sa merg la munte cu voi dar ma consolez cu ideea ca vor mai fi astfel de propuneri...


--------------------
* * * Nu lãsa visele sã piarã, pentru cã dacã visele mor, viaþa nu este decât o pasãre cu aripi rupte care nu mai poate sã zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 1 Aug 2006, 07:20 PM
Mesaj #14


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Nu,nu chiar necajita,ca slava domnului eu m-am simtit minunat in ziua aia...insa mi-ar fi placut sa fim mai multi acolo.asa a fost ca si cum scoti 2-3 lei din buzunar la colt de strada sau semafor unde sta un cersetor(la care chiar va sfatuiesc sa nu dati!)si dupa ce pleci de-acolo gata,ai si uitat!Momentul intalnirii cu parintele a facut toti banii...si-mi pare rau pentru cei ce l-au pierdut...

apropos.pentru cei ce vor sa faca aceasta drumetie...treceti si pe-acolo,cazarea e gratis si in plus o sa ascultati si niste vorbe de duh

on-topic...eu planuiesc o excursie scurta in Retezat 25-27 august cu vizitarea rezervatiei...cazarea nu e gratis dar e suuper

Acest topic a fost editat de Michelle: 1 Aug 2006, 07:23 PM


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wasp
mesaj 1 Aug 2006, 07:21 PM
Mesaj #15


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 681
Inscris: 29 November 05
Forumist Nr.: 7.367



Aoleu !!! Eu numai dupa ce am citit traseul am obosit ! cry.gif Asa ca am decis: frumoase peisaje, astept poze ! sorry.gif


--------------------
Sa ai incredere doar in umbra ta, dar numai atunci cand iti cade in fata !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cipdecip
mesaj 1 Aug 2006, 09:09 PM
Mesaj #16


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.276
Inscris: 29 August 04
Din: Ph
Forumist Nr.: 4.358



Cel mai potrivit ar fi in Piatra Craiului sau in Bucegi.

Eu as alege Piatra Craiului...


--------------------
Intre fericire si vis , melancolie si taina , infinit si singuratate exista raul
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 2 Aug 2006, 09:34 AM
Mesaj #17


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



Deci, pana acum avem urmatoarele tentative:

1. Catalin zice ca vine daca mergem intr-un loc cu telecabina, iar pe el il lasam sa urce cu telecabina (sper ca am inteles bine)
2. Cip de cip ne da indicatii pe unde sa mergem, dar nu ne spune clar daca vrea sa vina sau nu, eu presupun ca vrea dar tine secret pana in ultimul moment tongue.gif
3. Tikky vine, dar cu o conditie, sa fie in primul weekend din septembrie.
4. Michelle vrea sa mearga in Retezat, dar se pare ca este o excursie privata (Michelle, ma iei si pe mine....? innocent.gif )
5. Eu merg oricum.

Il mai astept si pe abis sa se anunte intr-un fel, pentru ca stiu ca ii place muntele, dar probabil ca e ocupat.
Hai ca poate o facem.

Simon, am luat in calcul si posibilitatea nerealizarii, dar am zis totusi sa incerc, de ce nu? Apropo, simon vine sau nu?

Tuturor celorlalti care nu pot sau nu vor sa vina dar au postat aici, le multumesc pentru ca au mentinut topicul pe prima pagina.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simonsays
mesaj 2 Aug 2006, 12:57 PM
Mesaj #18


Batranel oPsedat
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.074
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.836



QUOTE (actionmedia @ 2 Aug 2006, 11:34 AM)
Simon, am luat in calcul si posibilitatea nerealizarii, dar am zis totusi sa incerc, de ce nu? Apropo, simon vine sau nu?

Sigur, intodeauna merita incercat. Mai schimba gustul .. laugh.gif
Simon nu vine; are vo doo joburi, nevasta cu burta la gura, ceva stres, mult sictir, varii dezamagiri, blazare cat cuprinde, si inca niste maruntisuri ... sad.gif Sper sa fac un munte la iarna, daca oi gasi unu-doi insi dispusi la un ski rapid, de 10-12 ore.. Deci pana una-alta, sint intr-o pasa negativa rofl.gif


--------------------
-- de aceea pentru mine muntele - munte, se zice, de aceea pentru mine iarba - iarba, se spune, de aceea pentru mine izvorul - izvoreste, de aceea pentru mine, viata - se traieste --
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 2 Aug 2006, 01:00 PM
Mesaj #19


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



QUOTE (simonsays @ 2 Aug 2006, 01:57 PM)
nevasta cu burta la gura

wub.gif wub.gif wub.gif

Felicitaaaaaaaaaari !!! mwah1.gif mwah1.gif mwah1.gif

Vai, tatic wub.gif

Partea cu nevasta cu burtica mare e singura care conteaza. Sa fiti fericiti! wub.gif



--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simonsays
mesaj 2 Aug 2006, 01:12 PM
Mesaj #20


Batranel oPsedat
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.074
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.836



Pai stai asa, ca eu am muncit acolo, cateva minute, ea se chinuie ani de zile ... laugh.gif Da' ok, primesc felicitarile sa le trimit mai departe wink.gif Sa fim, sa fim sorry.gif mwah1.gif


--------------------
-- de aceea pentru mine muntele - munte, se zice, de aceea pentru mine iarba - iarba, se spune, de aceea pentru mine izvorul - izvoreste, de aceea pentru mine, viata - se traieste --
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dea
mesaj 2 Aug 2006, 01:13 PM
Mesaj #21


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 306
Inscris: 25 June 04
Forumist Nr.: 3.933



marturisesc.. si eu am vizualizat sorry.gif

propunerea suna taaare bine, dar nu ma lasa sotul biggrin.gif (asta-i varianta oficiala) cea neoficiala ar fi aceea ca ma cam intimideaza traseul.. eu nu prea pot sa urc/cobor decat pe bucatele mici ca momentan am o treaba cu ligamentele la un genunchi so sad.gif astept si eu poze
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 2 Aug 2006, 01:47 PM
Mesaj #22


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



Felicitari Simon!

Pe multa lume vad ca sperie traseul. rolleyes.gif

Poate ne gandim la o varianta in care sa mergem intr-un loc usor accesibil (inclusiv auto), sa campam (sa ne cazam) si dupa aceea cine vrea merge mai departe pe traseu, cine nu, ramane la camping (cabana) si pregateste distractia de seara (lemne de foc, bauturi, mancari, alea alea).

Nu promit, dar daca se gasesc suficient de multi (8-10) care sa mearga din Bucuresti si imprejurimi, poate aranjam sa mergem cu microbuzul.

Eu sunt de parere ca important este sa vrei, ca solutii se gasesc pentru orice problema. Asa ca daca vreti, dar aveti obiectii, spuneti-le aici clar si tare si dupa aia vedem ce se poate face

Apropos de soti, sotii, prieteni, prietene, "colegi" de pat sau de camera, daca vor sa vina, nu ii opreste nimeni.

Acest topic a fost editat de actionmedia: 2 Aug 2006, 01:49 PM


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simonsays
mesaj 2 Aug 2006, 02:22 PM
Mesaj #23


Batranel oPsedat
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.074
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.836



hmm.gif pai daca se strang sotii si colege de camera.. eu stiu .. sa ma risc sa vin si eu ? laugh.gif


--------------------
-- de aceea pentru mine muntele - munte, se zice, de aceea pentru mine iarba - iarba, se spune, de aceea pentru mine izvorul - izvoreste, de aceea pentru mine, viata - se traieste --
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ausländer
mesaj 2 Aug 2006, 06:06 PM
Mesaj #24


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 284
Inscris: 24 July 04
Din: 47° 10' N, 27° 35' E
Forumist Nr.: 4.132



Simon, felicitari!

Vin si eu daca e in primul w-e din septembrie. smile.gif


--------------------
user posted image
Liar, lawyer - mirror, show me what's the difference?

The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore all progress depends on the unreasonable man. - George Bernard Shaw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catalin
mesaj 2 Aug 2006, 07:05 PM
Mesaj #25


Filosof boem
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.222
Inscris: 10 July 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 445



Din motive legate de serviciu, va pot onora cu prezenta doar incepand cu 1 octombrie. sad.gif

(SAU, faceti voi weekendul forumistic in Elvetia, la Zurich sorry.gif )


--------------------
A nation cannot prosper for long when it favors only the prosperous - Obama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 3 Aug 2006, 09:15 AM
Mesaj #26


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



Deci se contureaza incet incet o data: 1-3 septembrie. Preferata pana acum de Tikky si auslander.
Sa speram ca va fi vreme frumoasa atunci.
Daca nu exista obiectii, propun sa ramana aceasta data ca prim obiectiv. Sa vedem cine se mai anunta pana atunci.

Catalin, pacat ca nu poti veni. Dar nu-i nici o problema, daca iese intalnirea asta, mai facem una special pentru tine dupa 1 octombrie, abia incep si facutlatile si probabil vor fi mai multi doritori de munte.
Chiar putem sa anuntem de pe acuma data smile.gif , 6-8 octombrie, e OK? sau 13-15?

Tre sa va spun ca avem deja "masa critica", asta daca am inteles eu bine si daca nu renunta cineva pe parcurs, in concluzie, si-au anuntat prezenta:

actionmedia
tikky
cipdecip
auslander

Oricine altcineva este binevenit!

Fixam si deadline pentru inscrieri (renuntari), acesta va fi: luni 28 august. Dupa aceasta data e orice inscriere sau renuntare ne poate incurca rau planurile asa ca va rog sa va ganditi bine, bine ce vreti sa faceti, inainte de aceasta data. O astfel de intalnire necesita oarece planificare ce nu se poate face intr-o zi doua.

Mai ramane sa stabilim locul, dar eu zic sa nu ne grabim, inainte sa vedem cine se mai aduna si dupa aceea il stabilim de comun acord.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kyklos
mesaj 3 Aug 2006, 03:25 PM
Mesaj #27


Ex-Colimator
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.439
Inscris: 25 November 05
Din: Cosmos , Cetatean al Cosmosului
Forumist Nr.: 7.332



Cazare unsure.gif HOTEL PLAPUMIOARA , CABANUTE , CORT ...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cipdecip
mesaj 3 Aug 2006, 05:35 PM
Mesaj #28


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.276
Inscris: 29 August 04
Din: Ph
Forumist Nr.: 4.358



Primul weekend din septembrie.... Hmm... Incepe sesiunea de restante atunci cry.gif
Nu promit.


--------------------
Intre fericire si vis , melancolie si taina , infinit si singuratate exista raul
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 4 Aug 2006, 07:49 AM
Mesaj #29


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Pentru cine mai vrea in Retezat eu mi-am facut rezervare aici


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
John B
mesaj 4 Aug 2006, 07:57 AM
Mesaj #30


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 886
Inscris: 18 November 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.294



Ce naiba n-ai pus si tu link-ul asta inainte sa plec in concediu! mad.gif


--------------------
I wish I can fly
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 4 Aug 2006, 08:21 AM
Mesaj #31


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Merge si de-un week-end prelungit!

Dupa parerea mea Bucegii nu mai merita rascoliti caci au fost invadati de estraterestrii care vin cu masinile si gratarele pina-n varful muntelui unde lasa urme adanci,asa ca sunt in cautare de locuri pitoresti si cit mai naturale...Pe masura ce mai aflu va mai postez thumb_yello.gif


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 4 Aug 2006, 09:20 AM
Mesaj #32


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE (Michelle @ 4 Aug 2006, 08:49 AM)
Pentru cine mai vrea in Retezat eu mi-am facut rezervare aici

Pe site nu se vede, dar totusi intreb, camparea e permisa?

Cred ca am trecut pe langa pensiunea Anita cand am plecat din Retezat anul trecut. Problema mare e ca nu poti ajunge decat cu auto. Iar din Bucuresti... faci cel putin o jumatate de zi, daca nu mai mult.

Mai sunt doritori sa mearga la pensiunea Anita in Retezat?


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 4 Aug 2006, 09:32 AM
Mesaj #33


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Nu,nu cred ca au camping acolo...dar ezista camping placesaici


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 4 Aug 2006, 10:04 AM
Mesaj #34


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



Eh, pe alea le stiu, numa ca-s pe partea ailalta, am impresia ca pentru a ajunge acolo de la Anita, trebuie sa treci musai prin rezervatie sau sa faci un mare ocol.
Anul trecu am tras la Pietrele si a fost super. Chiar daca nu aveau apa calda la spalator, a fost OK, am reusit sa facem baie cu apa rece dupa 3 zile ohyeah.gif

Pentru cine nu vrea in Bucegi pentru ca e prea-prea si asa si pe dincolo, si nici nu vrea sa mearga mult, exista varianta muntii Buzaului si lacul siriu, acolo vroiam sa merg in concediu, dar s-a anulat tot din motive personale.

Accesul e lejer si pe mai multe variante. Una din ele ar fi cu autobuzul pana la Nehoiu si de acolo fie pe jos fie cu autobuz sau microbuz pana la destinatie. Cel mai aproape de baraj este vila 14 scaune, dar mai sunt si altele.

O alta varianta e cu trenul pana la Buzau si autobuz pana la destinatie sau cu trenul pana la Brasov si autobuz pana la destinatie ultima varianta e si cea mai lunga.

Tot de acolo poti sa ajungi in muntii Penteleu.


Ar mai fi si Muntii Vrancei. Din cate stiu e o zona foarte salbatica, nu am fost niciodata acolo si mi-ar placea sa merg.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ausländer
mesaj 4 Aug 2006, 01:23 PM
Mesaj #35


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 284
Inscris: 24 July 04
Din: 47° 10' N, 27° 35' E
Forumist Nr.: 4.132



Muntii Vrancei suna bine. Cat despre Retezat... mai copii, eu sunt din Iasi... vreti neaparat sa fac o zi dus si una intors pe drum? hh.gif


--------------------
user posted image
Liar, lawyer - mirror, show me what's the difference?

The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore all progress depends on the unreasonable man. - George Bernard Shaw
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 04:26 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman