HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Panouri Izolante si Panouri Sandwich

Va recomandam panouri termoizolante Topanel si Panouri Isopan, un sistem modern de termoizolare dezvoltat de compania romaneasca Topanel.

> Legislatia Si Nonlegislatie, Legi ambigue, indicatii pretioase...
Cucu Mucu
mesaj 5 Apr 2006, 11:20 AM
Mesaj #1


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Deschid acest topic deoarece nu de putine ori m-am lovit de tot felul de amiguitati legilative sau administrative in relatia cu diferite institutii. Propun sa postam aici neclaritatile si obstacolele pe care le intalnim si sa incercam sa oferim solutii.
Incep eu. De la 1 februarie, Camera de munca Buzau solicita pt angajare, pe langa restul de acte (contracte de munca, fisa med, adev. med., copie CI, etc) si certificatul fiscal al persoanei de urmeaza sa se angajeze. Certificatul este eliberat de Administratia Fiscala DAR aceasta NU ELIBEREAZA certificate fiscale celor cu datorii. Ori omul, daca nu munceste, nu va avea bani in veci sa isi plateasca datoria catre ANAF pt a se putea angaja. Am solicitat informatii cu privire la baza legala( pt ca eu sunt sigur ca e abuz) de la Inspectoratul teritorial, m-au trimis catre minister, de la minister m-au trimis din nou catre teritoriu. Asa ca i-am dat devil.gif invartindu-se si tot nelamurit am ramas. Stie cineva ceva in acest sens?

Nr. 03.04.2006
Catre Marius
E-mail:.............................


Stimate domnule Marius,



In urma adresei dumneavoastra din data de 03.04.2006, va rugam sa va adresati Inspectoratului Teritorial de Munca in raza caruia aveti domiciliul sau, dupa caz, Inspectoratului Teritorial de Munca Bucuresti. Lista cu adresele si numerele de telefon ale tuturor Inspectoratelor Teritoriale de Munca le puteti afla vizitand pagina www.inspectmun.ro, link-ul Inspectorate.


Director Comunicare

Maria Gheorghian

Intocmit,

Inspector Principal,

Robert Mitroi


03.04.2006


Acest topic a fost editat de mariusc2: 5 Apr 2006, 11:23 AM


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 April 2024 - 12:42 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman