HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Info
Mihai
mesaj 1 Jun 2003, 06:59 PM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



In cadrul acestui forum vom lauda sau critica articolele trimise in cadrul forumului 'Editorial'.
De fiecare data cand va fi trimis un subiect la Editorial, aici voi lansa un subiect cu titlul Re:Subiect
Deoarece in momentul de fata sunt deja mai multe subiecte la 'Editorial', va invit sa scrieti aici daca doriti sa comentati un subiect anume si voi deschide un nou topic.
Deasemenea, scrieti aici daca aveti vreo nelamurire referitoare la acest forum.
Va multumesc.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
black ice
mesaj 3 Jun 2003, 10:27 PM
Mesaj #2


blue-eyed dreamer
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.367
Inscris: 14 April 03
Din: Cluj / Bucuresti
Forumist Nr.: 192



Mersi afrodita.
Nu esti prima care imi spune ca e ciudat felul meu de a scrie. Pana si mie mi se pare putin ciudat.
Inca nu pot spune ca am un stil. Experimentez, vreau sa vad ce "ma prinde" mai bine. Prima creatie a fost "Renasterea" acum exact un an. Apoi au urmat, treptat si restul. De fapt sunt niste trairi, niste oglindiri ale unor intamplari din viata mea sau a celor foarte apropiati mie, carora le-am dat o forma mai generala. Altfel ar fi fost doar un jurnal. Asa, parca e mai subtil. tongue.gif
Prin acele personaje sau planuri pe care le intersectez putin cam brutal incerc sa dau putina originalitate si formei nu numai fondului articolului.

btw, care e povestea cu robotelul? nu cumva e vorba de Amaltheea lui Tudy? biggrin.gif

Daca tot am ajuns aici vrea sa spun ca si eu am remarcat pe cineva si anume pe Tudy. Mi-au placut atat articolele sale cat si povestirile.

Si pe FM! l-am citit insa in cazul sau mi se pare ca lipseste ceva. O idee originala, ceva care sa impresioneze, acel ceva care te face sa stai cateva minute dupa ce ai citit ceva si sa-ti pui niste intrebari pe baza ideilor din acel articol. Altfel, mi se pare doar exercitiu de scris, forma fara fond...

In final, eu sunt convins ca nu exista plagiatori printre noi.

Vai, era sa uit!
Genicoane, era sa uit de tine! Mi-a placut mult ce-ai scris, daca mai ai, nu te sfii. Sunt curios. Inutil sa mai spun ca mai uimit din nou, nu? laugh.gif


--------------------
"Mai bine o noapte eternă decât o zi fadă, mai bine obscuritatea decât o lumină ştearsă" (E. Cioran)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 18 May 2024 - 04:38 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman