HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Peripetiile Analizatorului Vizual, Cronica lui fargakos
Mihai
mesaj 13 Dec 2005, 11:54 PM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Your life will not go unnoticed because I will notice it. Your life will not go un-witnessed because I will be your witness.
(Shall we dance)

Va invit sa ne delectam impreuna cu scurte (sau complexe) comentarii ale lui fargakos referitoare la filmele pe care le-a vazut. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
fargakos
mesaj 16 Feb 2006, 05:40 PM
Mesaj #2


Autorul celui mai interesant Editorial din 2004
*****

Grup: Membri
Mesaje: 740
Inscris: 19 February 04
Din: in centrul salii
Forumist Nr.: 2.276



Travestiuri
cu: Cornel Raileanu, Dragos Pop, Ionut Caras, Ovidiu Crisan, Cristian Rigman, Ramona Dumitrean, Angelica Nicoara, Maria Seles, Ruslan Bârlea, Catalin Codreanu, Adrian Cucu, Catalin Herlo, Virgil Müller, Maria Munteanu, Renate Heidel, Radu Largeanu, Vlad Muresan, Ciprian Cozma, Mircea Cont
regizor: Mona Chirila
James Joyce, Tristan Tzara şi Vladimir Ilici Lenin in premiera nationala la Teatrul National din Cluj in piesa scrisa de Tom Stoppard.
***
(mic mic comentariu)
Nu stiam la ce sa ma astept de la asemenea prezentare, dar pentru ca era o premiera nationala m-am dus. O prezentare socanta prin limbaj, mod de prezentare... poate prea moderna pentru publicul roman, dar cu siguranta foarte gustata.
Elvetia-consulate-pat-razboi-Irlanda-Ulise-Lenin?...la inceput eram putin confuz, dar incetul cu incetul s-a facut si ceva lumina.
Un lucru e cert. Ai de ce rade!
" Omul fara arta este ca o rasnita de cafea: mananca, mesteca si se cac* " sorry.gif Asta mi-a ramas fixat in cap, chiar daca au fost destule fraze de genul acesta.
Nu vreau sa pretind ca am inteles totul (si parca a fost prea mult Lenin prin piesa?!?) dar eu unul ma bucur c-am vazut piesa.


--------------------
"Daruind vei dobandi!"
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 10 May 2024 - 08:40 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman