HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Exprimand Inexprimabilul, [Cronica lui Serenity]
Mihai
mesaj 16 Nov 2005, 08:04 PM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Va invit sa ne delectam impreuna cu comentariile lui Serenity referitoare la muzica preferata, la melodiile indragite si albumele pe care le asculta cu placere.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
Serenity
mesaj 26 Dec 2005, 10:08 PM
Mesaj #2


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Cea mai buna afacere de sarbatori e sa cumperi celor dragi cadouri pe care ti le doresti tu foarte mult, de care se vor bucura si ei si pe care le puteti folosi impreuna fara nici o problema. De exemplu, fara a fi realista, un televizor colegei de camera... Sau noul album Da Hood fratelui amator de hip hoape biggrin.gif

Secretul Din Gradina:

QUOTE
01. Mereu (liber)
02. La Vama Veche (cu Sorin)
03. Planu' A
04. De câte ori
05. O mână sus (cu Bean)
06. O zi (cu Cristina)
07. 01.10.660 (skit)
08. Din dragoste
09. Respectă-ţi viaţa (cu K-gula)
10. Numa' una (metal mix)
11. Hip-Hop relaxat
12. Secretu' din grădină
13. S-a furat muzica bună
14. Mii de culori (cu Gojira & Kosak şi Cristina)
15. Lacrimă de vis


Din pacate nu am apucat sa-l ascult foarte atenta pentru ca respectivul frate nu prea vroia sa-si deschida cadourile laugh.gif dar dupa prima rasfoire a copertii am remarcat noua formula "extinsa atat din punct de vedere al componentei, cat si muzical", cum spun chiar ei. Nici pentru a sesiza soundul diferit, cu influente rock, electro, etc., nu e nevoie sa-l asculti mai mult de o singura data.. lucru nu foarte apreciat de fanii hip-hop mai vechi in meserie, probabil.
Despre lirica nu pot spune foarte multe acum, ar trebui totusi sa-l mai ascult o data..
"Secretul din gradina", piesa care da si numele albumului si pe care o stiam de pe Proiectul Verde suna de asemenea diferit.. Ceva mai soft, cu alt negativ care aduce mai mult a rock decat a altceva...
Parerea mea? Deocamdata, cu toate ca nu suna foarte hip-hop, cred ca l-as asculta cu placere si a doua oara.. Poate o sa mai revin cu un edit dupa ce o sa fac lucrul asta. Pana atunci, daca exista cineva care a avut ocazia sa-l asculte.. astept o a doua opinie tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 9 May 2024 - 11:28 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman