HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Exprimand Inexprimabilul, [Cronica lui Serenity]
Mihai
mesaj 16 Nov 2005, 08:04 PM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Va invit sa ne delectam impreuna cu comentariile lui Serenity referitoare la muzica preferata, la melodiile indragite si albumele pe care le asculta cu placere.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
Serenity
mesaj 22 Dec 2005, 12:03 AM
Mesaj #2


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Mai e putin pana la Craciun, suntem in plina perioada a Sarbatorilor de Iarna cand fiecare din noi ar trebui sa fie mai bun, mai clad, sa iubeasca... Despre ce altceva as putea eu sa va vorbesc in aceasta seara luminata, cand dupa lungi chinuri si suferinte am ajuns in sfarsit in sanul caminului cald si drag decat despre... Proiectul Verde! laugh.gif

"Cantec De Voie Buna" a fost prima piesa pe care dupa o perioada foooarte lunga in care calculatorul si muzica lui a fost doar o amintire, am ales sa o ascult. Habar nu am de ce, probabil era normal sa pun cateva colinde sau ceva mai sensibil, adecvat perioadei... Totusi, in momentul asta "Cantec De Voie Buna" e ceea ce-mi merge mie la inima tongue.gif Tin minte ca acum cativa ani, cand a aparut compilatia, hip hop-ul insemna pentru mine doar ceva pe care fratele meu ma obliga sa il ascult zi de zi, clipa de clipa, incercand sa ma faca sa-l inteleg cu o inversunare pe care nici acum nu mi-o pot explica... Singurul lucru pe care il stiam despre Proiectul Verde (pentru ca el e in lumina reflectoarelor, sa nu uitam ohyeah.gif ) era ca la un moment dat, in una din piese, un nene zice ca poti face filtre din coperti. Chestie care mi s-a parut deosebita.. dintr-o data vroiam si eu sa fac filtre din coperti. Am inceput sa le rasfoiesc.. baietii de-acolo nu aratau rau de loc daca era sa fiu sincera, mmmmmm.. Si tot salivand eu de zor, nu stiu cum s-a facut de m-am trezit cu el in CD Player. Imi amintesc ca primul lucru pe care l-am remarcat a fost vocea lui Deceneu, inconfundabila de altfel... Era ceva deosebit. In sensul ca nu erau Parazitii, Mafia sau La Familia, singurii de care auzisem eu pana atunci laugh.gif Mi-a placut, e drept, dar am trecut repede peste si compilatia a ramas uitata undeva intr-un sertar, acolo unde fratele meu drag ascunde de mine toate CD-urile originale "la care tine enorm" tongue.gif Adevarata pasiune am facut-o anul acesta cand, pe picior de plecare, rascolind dupa CD-uri pentru drum primul pe care am pus mana au fost ciupercutele lui Deliric. L-am ascultat non stop si la infinit in timpul acelei saptamani... Vedeam doar verde inaintea ochilor. La un moment dat au reusit totusi sa mi-l smulga din mana, atunci cand, scapandu-l pe jos, am spart carcasa... Printr-o minune am scapat cu capul nespart. Si nici nu am fumat copertile inca...

Dintr-o data, ascultandu-l pe Nai'gh'ba, nu pot sa nu devin nostalgica si sentimentala... Imi dau seama ca Proiectul Verde va avea mereu un loc special in sufletul meu... Intotdeauna imi va aduce aminte de o saptamana de vis si orasul indragostitilor – Venetia wub.gif

"Straturi de-alcool, shot-uri direct din cana
Daca nu poti sa te saturi, iti torn din damigeana
Iti dau sa bei cat poti sa duci, poti sa te faci si m*ci
In timp ce toate fetele dau doar din bu*i"



Mmmmmm... ca tot veni vorba, ce bine ar pica o tigara... devil.gif

Acest topic a fost editat de Serenity: 22 Dec 2005, 12:11 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 10 May 2024 - 02:23 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman