HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Info Forum

Acest forum se adreseaza tuturor iubitorilor de animale. Sunteti liberi sa va exprimati parerile de orice fel atat timp cat se incadreaza in limitele bunului simt.
Scopul forumului... e simplu. Sa aflam mai multe lucruri din lumea necuvāntatoarelor si sa ne ajutam reciproc in diversele probleme cu care ne-am putea confrunta la acest capitol. Orice sugestii sunt binevenite. Enjoy!

> Porcul De Guineea, cum se creste?
MiRcIoX
mesaj 11 Nov 2005, 12:50 AM
Mesaj #1


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 116
Inscris: 15 March 04
Forumist Nr.: 2.597



Mi-am luat si eu un porc de guineea.Sfaturi despre cum si cu ce se creste rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
tes
mesaj 27 Feb 2006, 06:26 PM
Mesaj #2


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 3
Inscris: 15 February 06
Forumist Nr.: 7.868



e foarte interesant ce spui. am avut si eu hamsteri cu care inventam jocuri, pe care ii iubeam - si le placea asta - dar nu am avut curaj sa trec de "limitele" impuse de crescatorul de la care il luasem. le-am lungit viata peste limita de doi ani prin interventii la medic, vitamine si tot felul de injectioare care ii puneau pe picioare cand se simteau pierduti. sunt minunati ca jucarii, ca prieteni, ca bibelouri. intamplator am avut numai fetite, care nu au avut parteneri - stiam ca se inmultesc repede si ma ingrozeam ce sa fac cu puisorii - dar care aveau o sensibilitate aparte. care ma ascultau cand le vorbeam, cand pe palma mea facuta caus parca asculta fiecare vorba a mea. cred ca totul, muzicaliatea vorbelor le spunea ceva. noua ne placea sa credem ca intelegeau ca le laudam si le spuneam ca sunt frumoase. acum, aici unde sunt nu am animale, desi mi-as dori, am crescut mereu intre sufletele mici. poate mai tarziu. sigur mai tarziu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 14 May 2024 - 05:29 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman