HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Turnee Automate Pe Forum
Marcus
mesaj 31 Oct 2005, 11:52 AM
Mesaj #1


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Ideea crearii unor turnee de sah care sa genereze partide automate pentru forumistii pasionati de sportul mintii este mai veche (vezi link (click!)), dar a fost amanata punerea ei in practica, din diverse motive, principalul dintre ele fiind acela ca nu am gasit un programator care sa ne ajute facand munca voluntara.

Desi nu am reusit in februarie sa punem in practica ideile "facubile" (cum spunea Tudy) ale lui ciuboda, eu vreau de aceasta data NU sa facem o incercare a practicii, ci chiar sa punem in practica. Mai mult chiar, vreau sa facem un soft de sah al Hanului ca sa putem juca sah in propria noastra ograda, sa nu mai colindam astfel pe yahoo.games, doizece s.a.
Bineinteles ca eu singur nu pot neavand cunostinte solide de programare, insa am idei si in plus mi-am "amintit" ca, de fapt, cunosc un grup de studenti la Automatica si care ne-ar putea ajuta. Munca necesita multa dedicare si mult timp investit, de aceea este foarte posibil ca "mana de lucru" sa doreasca sa fie rasplatita cumva.

Ceea ce astept de la voi sunt idei bune de pus in practica si care sa serveasca infiintarii primei pagini de sah www.hanuancutei.sah.com cu care sa ne mandrim. biggrin.gif Daca si voi cunoasteti un programator capabil, sau sunteti voi insiva unul smile.gif , contactati-ma privat sau scrieti aici.

Haideti sa promovam sahul! thumb_yello.gif


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 12:39 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman