HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Cronicuta De Basme Si Desene Animate, [Cronica de carte a lui carrad]
Mihai
mesaj 10 Sep 2005, 10:21 PM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Carte, dulce carte... cinste cui te-a scris, lauda celui ce te citeste!

Va invit sa ne delectam impreuna cu recenzii si comentarii ale lui carrad pe marginea cartilor pe care le-a citit!


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
carrad
mesaj 13 Sep 2005, 10:20 AM
Mesaj #2


care este oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.061
Inscris: 27 September 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 4.566



user posted image

mi-a placut intotdeauna...stiti voi, frumosul print pedepsit (nu conteaza pentru ce...nici nu-mi mai amintesc laugh.gif ), timpul alergand peste el si amenintarea de a ramane vesnic in ipostaza aceea...iata intriga pe scurt!
si aceasta experienta neplacuta se dovedeste o lectie importanta in viata printului: privat de frumusete, transformat intr-o aratare inspaimantatoare, este nevoit sa-si caute identitatea, sa descopere ce este imuabil in el....este un fel de "bildungsroman", daca vreti....in mod inerent apare frumoasa fiica a unui "inventator" cam nastrusnic, acea extraordinara fiinta pura, iubita de toti, care cauta mereu partea frumoasa a vietii smile.gif

desenul animat realizat de compania disney, pe langa aerul acela inconfundabil pe care il respira toate filmele disney, este absolut remarcabil....vocile sunt grozave, rostirea impecabila, iar ceainicul (angela lansburry) user posted image este delicios....melodiile minunate, imaginea grozava....fara sa-ti dai seama toata aceasta tesatura te prinde, te vrajeste.

o poveste despre iubire si forta ei.


--------------------
prietenia e o chestiune de opinie!
"cine se iubeste se (auto)tachineaza" (carmelita)
oPsedatii stiu de ce :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 12 May 2024 - 12:20 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman