HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Calatoria, [Cronica de carte a lui Serenity]
Mihai
mesaj 24 Aug 2005, 11:27 PM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Carte, dulce carte... cinste cui te-a scris, lauda celui ce te citeste!

Va invit sa ne delectam impreuna cu recenzii si comentarii ale lui Serenity pe marginea cartilor pe care le-a citit!


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
Serenity
mesaj 9 Aug 2008, 10:14 PM
Mesaj #2


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Am mai citit... (nu chiar) mult si (nu chiar) bine, dar din pacate nu mi-am mai facut timp si, sincera sa fiu, nu am mai avut chef sa scriu pe-aici. Acum, insa, pur si simplu nu ma pot abtine tongue.gif

Am terminat de (re)citit "Nori Grei Deasupra Castelului Blandings" - da, "grei", nu "negri" laugh.gif sorry.gif - si trebuie, pur si simplu trebuie, sa il ridic in slavi pe P.G. Wodehouse. Gasesc stilul ca fiind pur si simplu delicios. Si in timp ce devi tot mai tentat sa sari peste pagini, pentru a afla mai repede deznodamantul, pe masura ce firul povesritii devine tot mai incitant, umorul si stilul savuros a lui Wodehouse te fac sa zabovesti la fiecare fraza. Esti prins intre aceste doua tentatii care se opun, iar rezultatul este acela ca il vei reciti cu siguranta. Sau cel putin asta a fost rezultatul in cazul meu tongue.gif

Acum tot ce vreau e sa fac rost si de celelalte carti ale autorului, chiar daca pentru asta va fi nevoie sa imprumut bani laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 11 May 2024 - 11:17 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman