HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Important:

Pentru propunerea spre dezbatere (pareri, critici, comentarii) asupra unui anume site (personal sau nu) va rugam sa vizitati forumul Design si Programare Web

> Wikipedia - Enciclopedia Liberă
rebel
mesaj 28 Jul 2005, 10:42 AM
Mesaj #1


Don Juan Cronicar
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.524
Inscris: 14 February 04
Din: Aproape în aproape
Forumist Nr.: 2.225



Wikipedia este o combinaţie enciclopedie-almanah plurilingvă, cu conţinut deschis, dezvoltată prin colaborarea unui mare număr de persoane şi operată de Fundaţia non-profit Wikimedia. În luna septembrie 2003 acoperă deja un spectru larg de subiecte si are peste 155.000 articole in limba engleză. Conţine, de asemenea, peste 75.000 de articole în alte limbi. Proiectul a început în limba engleză pe data de 15 ianuarie 2001, iar ulterior noi proiecte au început să construiască Wikipedia in alte limbi. Ediţia în limba română a fost începută în iulie 2003, şi are în prezent 12,725 articole.

Prefixul din denumirea Wikipedia se referă la wiki, o metodă simplă şi rapidă de a edita pagini de web care permite colaborarea multor utilizatori. În hawaiiană wiki-wiki inseamnă rapid.

Acest topic a fost editat de rebel: 28 Jul 2005, 10:43 AM


--------------------
Dragostea, precum un râu, îşi va găsi un nou curs de fiecare dată când va întâlni în cale un obstacol.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 7 May 2024 - 02:42 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman