HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Ciclism Pe Eurosport
Eclectic
mesaj 19 May 2005, 02:56 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



A reinceput sezonul transmisiilor de ciclism pe Eurosport, ceea ce pe mine ma bucura, pentru ca imi place stilul celor doi comentatori, Radu Banciu si Radu Naum. Voi ce parere aveti despre ei si despre ciclism in general ?


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Superunknown
mesaj 19 May 2005, 09:51 PM
Mesaj #2


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 911
Inscris: 15 February 04
Forumist Nr.: 2.236



Si eu eram un mare fan al transmisiilor savuroase din Turul Frantei. Din pacate, dupa scandalurile de dopaj si trista dictatura a lui Armstrong, cel care a ucis spectacolul, ciclismul la Eurosport nu mai are acelasi farmec.


--------------------
"Screw you guys, I'm going home" (E. Cartman)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sbal
mesaj 30 May 2005, 08:51 PM
Mesaj #3


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 117
Inscris: 11 June 04
Forumist Nr.: 3.824



Fara comentariul celor doi nu cred ca s-ar obtine aceeasi audienta.Si spun asta in oarecare cunostinta de cauza.Pe vremea in care nu prindeam eurosport-ul in limba romana 'il ciro' ma lasa rece cu toate ca eram aproape de evenimente.
Sau poate ca nimic nu se compara cu marea bucla...


--------------------
Break yourself through the clouds
and build above those sleepy buildings
Mistified by your capabilities
all is yours if you can handle
Visable from higher than the sky
Plane and simple,
the facts are at your feet
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 30 May 2005, 08:51 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
radun5
mesaj 9 Jun 2005, 09:15 PM
Mesaj #4


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 42
Inscris: 9 December 03
Forumist Nr.: 1.423



Aveti dreptul la parerea voastra, dar eu de cand a aparut Eurosportul in romana nu m-am mai uitat niciodata cu aceeasi placere la ciclism, de mai multe ori am dat pe mut, ca oricum informatiile sportive lipseau aproape cu desavarsire, si puteau fi eronate. De mai multe ori li s-a intamplat sa nu observe o evadare sau sa nu isi dea seama timp de 30 minute daca un grup de ciclisti era inaintea sau dupa pluton...

Acesti comentatori (in special Banciu, si Radu Naum ii tine din pacate isonul) utilizeaza spatiul de emisie pentru a face misto de niste oameni care muncesc ca niste sclavi... si nu respecta decat invingatorul de moment. Stiu ca e imoral sa te dopezi, dar ciclismul e un sport care a afectat cam toti sportivii de performanta in anii '90, si a rade apoi de Pantani mi s-a parut outrageous. Repet, orice ciclist are puterea sa termine un Tur ca cel al Italiei sau Frantei merita respectul tuturor, si cei doi nu l-au acordat de cand au inceput comentariul. Mai mult, nici macar mesajele primite de la telespectatori prin care le atrageau atentia asupra unor greseli PERSISTENTE de comportament si atitudine erau tratate cu dispret de cei doi.




--------------------
Sa fim cu totii mai deschisi si mai altruisti, si lucrurile vor merge mai bine!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Superunknown
mesaj 10 Jun 2005, 01:11 AM
Mesaj #5


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 911
Inscris: 15 February 04
Forumist Nr.: 2.236



Eu incerc sa fac distinctie intre spectacolul de pe ecran si comentariul celor doi. In primii ani ('96-'97), recunosc, era o adevarata incintare sa-i asculti, veneau cu multe informatii interesante, nu doar despre evenimentul sportiv in sine, ci si despre istoria Turului sau a oraselor prin care trecea acesta. Apoi insa, "si-au luat-o in cap" cum se zice, au devenit emfatici, au inceput sa bata cimpii, sa faca glume nesarate, sa se certe cu telespectatorii. Cred ca la asta a contribuit si scaderea spectaculozitatii Turului, poate cei doi Radu au vrut sa compenseze lipsa spectacolului de pe ecran, dar cu siguranta nu le-a reusit. Cert e ca in ultimii doi ani si eu am ascultat multe etape cu sonorul taiat. sad.gif


--------------------
"Screw you guys, I'm going home" (E. Cartman)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radun5
mesaj 10 Jun 2005, 02:07 AM
Mesaj #6


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 42
Inscris: 9 December 03
Forumist Nr.: 1.423



In '97 eu am vazut turul cu comentariul lui David Duffield - adevarul e ca era si spectaculos... nu stiam ca cei doi comentau si atunci si cu atat mai putin nu stiam ca o faceau mai bine...

In '98 a fost afacerea de dopaj, si de atunci parca nu m-am mai uitat niciodata cu acelasi interes ... ma rog si din cauza ca nu mai aveam atata timp rolleyes.gif


--------------------
Sa fim cu totii mai deschisi si mai altruisti, si lucrurile vor merge mai bine!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 25 Jul 2005, 07:08 PM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Armstrong, cel mai mare ciclist al tuturor timpurilor , a castigat al 7-lea consecutiv Tur al Frantei !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Superunknown
mesaj 26 Jul 2005, 01:31 AM
Mesaj #8


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 911
Inscris: 15 February 04
Forumist Nr.: 2.236



March, cred ca informatzia asta o avea deja toata lumea. Vino si tu cu ceva interesant sau macar original.


--------------------
"Screw you guys, I'm going home" (E. Cartman)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 12:04 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman