HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Rugaminte

Toate cāte vă vor zice vouă, faceţi-le şi păziţi-le; dar după faptele lor nu faceţi, că ei zic, dar nu fac. [Matei 23:3]

Forumul Ecclesia este dedicat exclusiv crestinilor de diferite confesiuni. Ateii si personanele care critica aceasta religie sunt rugate sa foloseasca forumul de Religie si pe cel de Filosofie.
Va multumesc pentru intelegere. (Figaro)

> Binecuvintarea Lui Dumnezeu!
vio16
mesaj 11 Feb 2005, 05:38 AM
Mesaj #1


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 80
Inscris: 26 January 05
Forumist Nr.: 5.540



Dupa cum vedem majoritatea oamenilor se inchina la DUMNEZEU!Dar care este scopul ?Si ce binecuvintari promite DUMNEZEU omului?In realitate cum simte omul azi,ca este binecuvintat? Si in realitate care este binecuvintarea primita din partea lui Dumnezeu ,conform cu cele scrise in biblie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
vio16
mesaj 15 Mar 2005, 07:46 AM
Mesaj #2


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 80
Inscris: 26 January 05
Forumist Nr.: 5.540



Totusi daca sintem creati pentru un scop bine definit si spunem caci am ajuns sa-L cunoastem,sa-L iubim si sa-I slujim ,atunci de ce nu putem sa dovedim aceste lucruri prin viata de zi cu zi si pe prim plan detinem si ne ocupam cu totul si cu totul cu altceva?Ap .Pavel in galateni 2 cu 20 ce spune?
<<AM FOST RASTIGNIT IMPREUNA CU HRISTOS SITRAIESC....DAR NU MAI TRAIESC EU ,CI HRISTOS TRAIESTE IN MINE.SI VIATA PE CARE O TRAIESC ACUM IN TRUP ,O TRAIESC IN CREDINTA IN FIUL LUI DUMNEZEU,CARE M-A IUBIT SI S-A DAT PE SINE INSUSI PENTRU MINE!>>Acum daca am ajuns sa intelegem continutul acestui verset atunci cum putem si noi la rindul nostru sa afirmam ceea ce ap.Pavel a scris?Si daca nu facem asa ce se intimpla?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 21 May 2024 - 03:24 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman