HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Ce Sport Va Place Sa Practicati?, ...pentru conditia fizica ;)
YoyoMan
mesaj 19 Jan 2005, 11:47 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.930
Inscris: 3 November 03
Forumist Nr.: 1.126



Eu am considerat intotdeauna ca cele mai complexe sporturi la indemna oricui sunt alergatul in aer liber si innotul. Mi se pare ca sunt cele mai ok, cele mai "ieftine" ca sa zic asa si fara pretentii. Un parc trebuie sa existe in zona in care locuiesti si un bazin acoperit sau o piscina lafel.
Voua ce sport va place sa faceti?


--------------------
"Marile fericiri ie mute...."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
halcyon_lll
mesaj 19 Jan 2005, 11:56 PM
Mesaj #2


Hypnotic
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.145
Inscris: 21 November 03
Forumist Nr.: 1.263



Mi-ar place sa fac sport, mai ales inot tongue.gif , dar nu am timp. Si nici nu sunt genul sportiv ... dar raman cu ideea ca mi-ar place ... poate as mai adauga cativa cm la inaltime! biggrin.gif


--------------------
When we are forgotten, we cease to exist.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 20 Jan 2005, 09:55 AM
Mesaj #3


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Baschet! jamie.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 20 Jan 2005, 09:55 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Serenity
mesaj 23 Jan 2005, 04:41 AM
Mesaj #4


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Cand era mica visam sa ajung gimnasta biggrin.gif Prin clasa I m-am milogit mult timp de-ai mei sa ma dea la inot. Mai apoi, prin clasa a 5-a am facut ceva timp karate, dar am renuntat dupa o vreme, din motive medicale..
Nu prea sunt o fire sportiva, dar imi place grozav sa-l urmaresc la televizor laugh.gif Cam ca si atunci cand vine vorba de munca.. wink.gif Imi place sa inot, sa merg la sala (nu stiu daca poate fi considerat sport, dar daca tot ai spus de alergat.. tongue.gif ) si cred ca mi-ar placea mult tenisul. Ah, mai demult imi placea sa joc bedminton si volei..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 23 Jan 2005, 09:17 AM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



Eu, inot si ski (atunci cand se poate) biggrin.gif

Cu alergatul nu prea ma omor, mai ales ca se poate usor transforma in fuga (de comunitari).

Acest topic a fost editat de Olaf: 23 Jan 2005, 09:18 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidius
mesaj 24 Jan 2005, 02:36 PM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



Imi plac multe sporturi si fac din fiecare cate putin. Cel mai mult alerg (asa de nebun... biggrin.gif) si joc fotbal. Astea le fac regulat. Restul, inot, ski, tenis de camp, tenis de masa, doar ocazional. Desi imi plac la fel de mult nu am destul timp si pentru ele. cry.gif


--------------------
Suntem ceea ce gāndim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gias
mesaj 24 Jan 2005, 04:26 PM
Mesaj #7


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 11
Inscris: 6 September 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 4.412



Volei, badmington, tenis de masa, parasutism (insa e mai greu ca nu am timp sa ajung pana la Tuzla la fiecare sfarsit de saptamana), fotbal - cateodata.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DeeDee
mesaj 24 Jan 2005, 06:59 PM
Mesaj #8


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 475
Inscris: 5 April 04
Forumist Nr.: 2.925



Gimnastica, ski, karate, popice, biliard, fotbal, baschet, inot, patinaj, plus cateva sporturi mai clsice de genul:aruncatul cu privirea,sticlism


--------------------
Realitatea are limite, imaginatia NU!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(yronick)
mesaj 30 Jan 2005, 10:36 AM
Mesaj #9





Guests






QUOTE (YoyoMan @ 20 Jan 2005, 12:47 AM)
Eu am considerat intotdeauna ca cele mai complexe sporturi la indemna oricui sunt alergatul in aer liber si innotul. Mi se pare ca sunt cele mai ok, cele mai "ieftine" ca sa zic asa si fara pretentii. Un parc trebuie sa existe in zona in care locuiesti si un bazin acoperit sau o piscina lafel.

IEFTINE?
Hai ca alergatul mai treaca, da' innotul ieftin? Pai e 60.000 o ora si jumatate de innot la bazinul din orasul meu, adica juma' de zi la sapa. Unde vezi tu ieftin?

De practicat nu practic nici un sport pentru ca obosesc, gafai si sufar extrem. Mai alerg eu din cand in cand, da' nu pot sa zic ca-mi face o deosebita placere, o fac atunci cand sunt nevoit.Deh, ce sa-i faci, sunt putros.

Acest topic a fost editat de yronick: 30 Jan 2005, 10:37 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
YoyoMan
mesaj 30 Jan 2005, 11:15 AM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.930
Inscris: 3 November 03
Forumist Nr.: 1.126



Pai innotul e EFTIN pentru ca te duci, ii dai ceva la paznicul sau portarul de la bazin si gata, ai intreat. In sensul asta ma refeream. Evident ca daca platesti e nasol. In Oradea nu-s asa multi doritori si ma gandesc sa imi "rezolv" macar odata pe saptamana sa pot intra pe sest. Am vb deja cu cineva "in aceasta directie" biggrin.gif Altfel ramane doar chestia cu alergatul.
Dar imi place f mult si fuga laugh.gif


--------------------
"Marile fericiri ie mute...."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
One_Last_Dance
mesaj 30 Jan 2005, 11:16 AM
Mesaj #11


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 683
Inscris: 26 December 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 5.291



Ce pot sa spun... e iarna, acum imi place sa alunec pe patinele cu rotile, m-au cucerit complet.
Daca stii deja sa patinezi si sa-ti mentii echilibrul te poti bucura din plin de fiecare clipa plutind pe gheata... eu la inceput am tras cazatura dupa cazatura (desi cu rolele stiu sa merg foarte bine).
Am crezut c-o sa renute, dar nici gand... mi-am spus: "Repetitia e cheia succesului"

Tare mult mi-as dori sa colind prin nameti cu snowmobilul sau sa am habar cum pot trai senzatia unei sarituri ori rasuciri in aer cu snowboardul pe o partie naturala. Cred ca aceste sporturi iti ofera senzatii de neuitat... in acele momente, poti simti cum traiesti mai multe vieti intr-una singura.

P.S. Sportul pe care-l practic si ma reprezinta sufleteste este "dansul sportiv"... spun asta, ca sa nu fiu off-topic wink.gif
Dansul pentru mine este forma clasica a tacerii... cei care danseaza au in mod sigur perceptia divinului.

"Dansul este cea mai frumoasa arta, pentru ca el nu este traducerea sau abstractizarea vietii, el este viata insasi" (Havelock Ellis)



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
greengrin
mesaj 11 Mar 2005, 08:10 PM
Mesaj #12


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 27
Inscris: 4 March 05
Forumist Nr.: 5.863



volei, tenis de camp, baschet, inot. iarna prefer sa fac sex sorry.gif oops...am voie sa zic asta? (ce sa fac daca nu imi place frigu?!?!?!?)


--------------------
... ca nu e pomana mai mare decat sa dai o tigara aprinsa unui om lenes ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dojo
mesaj 11 Mar 2005, 09:15 PM
Mesaj #13


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 197
Inscris: 27 May 04
Din: Romania, Timisoara
Forumist Nr.: 3.658



Cel mai mult imi place sa merg la sala de Karate. Am fost la sala de fitness si aerobic si m-am plictisit rofl.gif
Mai place la mine mersul pe bici si orice presupune miscare. In ceea ce priveste fuga imi place numai aia de responsabilitati biggrin.gif


--------------------
Wherever you go, go with all your heart.
Medical SEO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aramis
mesaj 11 Mar 2005, 09:38 PM
Mesaj #14


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.948
Inscris: 23 January 04
Din: Luna
Forumist Nr.: 1.955



Momentan, o data pe saptamana ma duc la aerobic smile.gif Cand se va incalzi vremea, vreau sa ma duc la piscina, sa iau cateva lectii de inot (stiu prea putin sa inot). acusi un prieten isi va deschide sala de karate si sunt deja abonata... Vara, cand mai am timp, imi place sa ies cu bicicleta prin oras si sa ma plimb cateva ore.


--------------------
humanity is overrated
Go to the top of the page
 
+Quote Post
love2climb
mesaj 17 Mar 2005, 10:19 PM
Mesaj #15


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 26
Inscris: 18 January 05
Forumist Nr.: 5.472



Fuga de la ore laugh.gif ...glumeam...sau nu?!


--------------------
"Climbing mountains outside is climbing mountains inside" Alex Gavan
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iniya
mesaj 17 Mar 2005, 10:50 PM
Mesaj #16


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.100
Inscris: 15 December 04
Din: Romania- Arad
Forumist Nr.: 5.203



QUOTE (greengrin @ 11 Mar 2005, 08:10 PM)
volei, tenis de camp, baschet, inot. iarna prefer sa fac sex sorry.gif oops...am voie sa zic asta? (ce sa fac daca nu imi place frigu?!?!?!?)

rofl.gif sunt curioasa ce ai de spus..la vara... sorry.gif rofl.gif rofl.gif


welcome.gif biggrin.gif


--------------------
Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better. [Samuel Beckett]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matz
mesaj 17 Mar 2005, 11:03 PM
Mesaj #17


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 339
Inscris: 28 January 05
Din: bucuresti / piatra neamt
Forumist Nr.: 5.558



Am practicat voleiul "de performanta" vreo patru ani

de cand cu facultatea : alergatul din camin dupa autobuz, si de pe scarile autobuzului pana in amfiteatre

si votez si eu pentru sex spoton.gif spoton.gif de cate ori se poate , ca te mentine in forma


--------------------
He who laughs last, thinks the slowest.
My wife is a sex object - every time I ask for sex, she objects.
Why is it when we talk to God we're said to be praying, but when God talks to us we're schizophrenic?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 01:35 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman