HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Ce Sport Va Place Sa Practicati?, ...pentru conditia fizica ;)
YoyoMan
mesaj 19 Jan 2005, 11:47 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.930
Inscris: 3 November 03
Forumist Nr.: 1.126



Eu am considerat intotdeauna ca cele mai complexe sporturi la indemna oricui sunt alergatul in aer liber si innotul. Mi se pare ca sunt cele mai ok, cele mai "ieftine" ca sa zic asa si fara pretentii. Un parc trebuie sa existe in zona in care locuiesti si un bazin acoperit sau o piscina lafel.
Voua ce sport va place sa faceti?


--------------------
"Marile fericiri ie mute...."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
One_Last_Dance
mesaj 30 Jan 2005, 11:16 AM
Mesaj #2


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 683
Inscris: 26 December 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 5.291



Ce pot sa spun... e iarna, acum imi place sa alunec pe patinele cu rotile, m-au cucerit complet.
Daca stii deja sa patinezi si sa-ti mentii echilibrul te poti bucura din plin de fiecare clipa plutind pe gheata... eu la inceput am tras cazatura dupa cazatura (desi cu rolele stiu sa merg foarte bine).
Am crezut c-o sa renute, dar nici gand... mi-am spus: "Repetitia e cheia succesului"

Tare mult mi-as dori sa colind prin nameti cu snowmobilul sau sa am habar cum pot trai senzatia unei sarituri ori rasuciri in aer cu snowboardul pe o partie naturala. Cred ca aceste sporturi iti ofera senzatii de neuitat... in acele momente, poti simti cum traiesti mai multe vieti intr-una singura.

P.S. Sportul pe care-l practic si ma reprezinta sufleteste este "dansul sportiv"... spun asta, ca sa nu fiu off-topic wink.gif
Dansul pentru mine este forma clasica a tacerii... cei care danseaza au in mod sigur perceptia divinului.

"Dansul este cea mai frumoasa arta, pentru ca el nu este traducerea sau abstractizarea vietii, el este viata insasi" (Havelock Ellis)



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 April 2024 - 09:24 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman