HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Vrei si tu un Jurnal?

Daca doriti si dumneavoastra un Jurnal, trimiteti un mesaj in acest sens in cadrul topicului Detalii Forum.
Nou: Autorul unui jurnal are dreptul de a decide ca un mesaj scris in cadrul Jurnalului sau de catre altcineva sa fie sters. Daca doriti acest lucru, trimiteti-mi un PM cu adresa mesajului in cauza si acesta va fi sters (bineinteles, atat timp cat nu se exagereaza).

 
Reply to this topicStart new topic
> Intamplari Din Viata Unui Mickydutz
Mihai
mesaj 2 Jan 2005, 08:37 PM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Ganduri, scrieri, amintiri din viata lui Mickydutza veti putea citi in cadrul acestui Jurnal.

Lectura placuta! smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mickydutza
mesaj 2 Jan 2005, 08:49 PM
Mesaj #2


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 337
Inscris: 11 December 04
Din: Targul Iesilor
Forumist Nr.: 5.149



Si uite ca m-am facut si cu jurnal online. Sper sa nu va speriati de ce voi scrie pe aici, dar ce sa fac daca am terminat foile din carnetelul in care notam de obicei. Si ce carnetel frumos am wub.gif ...
Primul meu jurnal l-am inceput prin clasa 2, cand am mers si in prima mea tabara. Cred ca va imaginati ce scriam pe acolo: "azi am mancat blablabla", "m-am jucat cu cutarica si mi-am julit manutza" si tot asa:)
Am schimbat carnetul prin clasa 4, tot cu ocazia unei tabere. Deja nu ma mai interesa ce mancam ci mai degraba cine ma tragea de coditze.
Si prin clasa 6 am inceput jurnalul pe care il am si acum. Se vede evolutia. Am trecut la vise, si apoi la punerea lor in practica. Numai ca trebuie sa recunosc ca de cand am calculator am devenit mai lenesa si nu prea mai imi vine mie cheful sa scriu, mai degraba la tastat wink.gif

Ma tot gandeam eu ce sa scriu in primul mesaj de aici...si io-te dom'le ca acu' nu ma mai opresc.
Oricum, daca tot e jurnal, sa ne comportam ca atare, mai ales ca e si inceput de an, si sa imi trec si eu aici dorintele pentru anu' asta. Sper sa fie la fel de bun ca cel care tocmai s-a terminat si sa am tot anul aceeasi stare de spirit pe care am avut-o la revelion! yikes.gif wub.gif ohyeah.gif


user posted image

Asta as fi eu acu' vreun an ca poza mai recenta si mai normala nu am.Dar incerc sa fac rost. Sa vedem cum ies aastea de la revelion si daca am curajul sa le ma arat si altora. sorry.gif

Acest topic a fost editat de Mickydutza: 2 Jan 2005, 11:44 PM


--------------------
user posted imageDaca o pasarica ti-a soptit ceva ... atunci inseamna ca ai inebunit, pentru ca pasarelele nu vorbesc.

"The limits of my language are the limits of my world." (Ludwig Wittgenstein)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dan_neagu2002
mesaj 2 Jan 2005, 08:56 PM
Mesaj #3


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 16
Inscris: 2 January 05
Din: focsani
Forumist Nr.: 5.342



Daca tot eshti la capitolul jurnal shi ai adus aminte de trecerea dintre ani ia zi smile.gif ce-ai facut de revelion?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 2 Jan 2005, 08:56 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Mickydutza
mesaj 2 Jan 2005, 09:02 PM
Mesaj #4


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 337
Inscris: 11 December 04
Din: Targul Iesilor
Forumist Nr.: 5.149



Am mers la un party privat, adica ne-am adunat toti prietenii la cineva acasa, fiecare a adus ce avea mai bun prin frigider si ne-am pus pe mancat, baut si dansat. Muzica populara a fost la putere noaptea aceea asa ca acum am o draguta febra musculara de care sper sa scap cat mai repede.
Dar pe la 11 noaptea ne-am desprins, cu greutate intr-adevar, de masa plina de bunatati si, luand si ceva provizii de alcool cu noi, inclusiv sticlele de sampanie, ne-am indreptat spre concertul in aer liber din fata Palatului Culturii. asa ca la 12 noaptea eram in plin centru al orasului, tipand, chiuind, dansand si...sa nu uit, band sampanie. Ma rog, faza cu bautul sampaniei e un pic rasa de par, pentru ca sunt sigura ca mai bine de jumatate de sticla mi-au turnat-o mie in cap. devil.gif (Fixativul perfect!)
Apoi ne-am intors la party-ul nostru si am tinut-o asa pana dimineata. Eu cel putin pana pe la 6 jumate, cand m-a calcat un "dansator" pe picior de m-am temut pentru cele siguranta celorlalte degete blink.gif
Si uite asa am petrecut eu trecerea dintre ani spoton.gif


--------------------
user posted imageDaca o pasarica ti-a soptit ceva ... atunci inseamna ca ai inebunit, pentru ca pasarelele nu vorbesc.

"The limits of my language are the limits of my world." (Ludwig Wittgenstein)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dan_neagu2002
mesaj 2 Jan 2005, 09:07 PM
Mesaj #5


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 16
Inscris: 2 January 05
Din: focsani
Forumist Nr.: 5.342



Auzi!!
io n-am fost in fata televizorului cand a vorbit basescu da imi spunea un prieten ca i s-a ridicat parul pe mana .
Ai vazut cuvantarea?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mickydutza
mesaj 2 Jan 2005, 09:14 PM
Mesaj #6


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 337
Inscris: 11 December 04
Din: Targul Iesilor
Forumist Nr.: 5.149



ohyeah.gif
Uite ca nu am fost atenta. Era un ecran mare acolo, langa scena, si cica a aparut Basescu si a facut numaratoarea inversa, dar sincera sa fiu eu nu mi-am dat seama atunci ca e el. Ieri mi-au zis astia ca el era. Dar atunci pe momentu nu l-am bagat in seama, stateam cu ochii pe ceas si asteptam numaratoarea inversa. Da' nu era imbracat la costum, sau ceva de genu' asta? ca daca e asa, i s-o fi ridicat sau nu paru' pe mana, nu-mi prea dau seama cum se putea observa hh.gif


--------------------
user posted imageDaca o pasarica ti-a soptit ceva ... atunci inseamna ca ai inebunit, pentru ca pasarelele nu vorbesc.

"The limits of my language are the limits of my world." (Ludwig Wittgenstein)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mickydutza
mesaj 3 Jan 2005, 08:27 AM
Mesaj #7


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 337
Inscris: 11 December 04
Din: Targul Iesilor
Forumist Nr.: 5.149



Si uite ca a mai trecut un an. Parca de abia acum mi-am dat si eu seama de chestia asta. Mama ce repede mai trece timpu si ce dureroasa poate fi trecerea asta uneori. sad.gif Anu' asta o sa fie un an de schimbare pentru mine, las tot si toate in urma, sper si cred ca, acum mai mult ca niciodata, regret acest lucru. Daca m-ar fi intrebat cineva acum vreo doi ani daca as avea ceva regrete cand ar fi sa imi schimb stilul de viata, probabil as fi zis NU. Dar acum... Am descoperit ca aexista persoane care tin la mine si la care tin si pe care m-ar durea sa le las in urma. Am descoperit ca mai mult conteaza oamenii decat locul.
Dar ca sa vezi ca uneori lucrurile nu merg asa cum vrei tu. Uneori descoperi prietenie in cele mai neasteptate locuri si in cele mai nepotrivite momente, daca se poate spune asa. thumb_yello.gif Oricum ma bucur ca am gasit aceste prietenii si sper sa reziste si peste ani hug.gif
Nu pot exprima incuvinte ceea ce simt acum. Dar daca tot a inceput un nou an, imi promit, si ams a incerc de data asta sa ma tin de promisiune, sa incerc sa savurez fiecare clipa alaturi de cei care tin, fara insa a ma indeparta de scopul meu, deoarece acuma stiu ca si ei vor tot ce e mai bun petnru mine.


--------------------
user posted imageDaca o pasarica ti-a soptit ceva ... atunci inseamna ca ai inebunit, pentru ca pasarelele nu vorbesc.

"The limits of my language are the limits of my world." (Ludwig Wittgenstein)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mickydutza
mesaj 4 Jan 2005, 09:04 AM
Mesaj #8


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 337
Inscris: 11 December 04
Din: Targul Iesilor
Forumist Nr.: 5.149



La ce soare e afara ai zice ca vine vara acusica! Dar ce bine ma simt cand vad razele reflectandu-se in geam rolleyes.gif .Parca ma umplu de energie numai cand ma uit la cerul senin. Niciodata nu am fost adepta iernii, cu toate ca ninsoarea ma facea sa ies din barlog indiferent de temperatura de afara. Dar acum daca tot nu este zapada macar sa fie frumos, nu? Soare, cer senin, nici o urma de norisor pe cer. Asta da viata. Sa tot ai pofta de trezit de dimineata si de facut treaba.
M-am plimbat ieri prin prac, am stat pe o banca, am vazut si apusul... Mi-era dor de o mica escapada in mijlocul naturii. wub.gif


--------------------
user posted imageDaca o pasarica ti-a soptit ceva ... atunci inseamna ca ai inebunit, pentru ca pasarelele nu vorbesc.

"The limits of my language are the limits of my world." (Ludwig Wittgenstein)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fargakos
mesaj 4 Jan 2005, 11:32 AM
Mesaj #9


Autorul celui mai interesant Editorial din 2004
*****

Grup: Membri
Mesaje: 740
Inscris: 19 February 04
Din: in centrul salii
Forumist Nr.: 2.276



Cat de bine te inteleg... Si acum ca spui de plimbari mi-ai facut si mie pofta sa ies smile.gif
Pentru ca n-am avut ocazia, han.gif


--------------------
"Daruind vei dobandi!"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mickydutza
mesaj 4 Jan 2005, 01:00 PM
Mesaj #10


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 337
Inscris: 11 December 04
Din: Targul Iesilor
Forumist Nr.: 5.149



Mersi de urare.
Si mie mi-a revenit pofta de plimbare dar din pacate azi mai am niste treaba si nu stiu daca o sa am timp. sad.gif
Dar sper ca maine, daca e si vremea frumoasa, sa mai prin un apus de soare, la fel de frumos ca cel de ieri. spoton.gif


--------------------
user posted imageDaca o pasarica ti-a soptit ceva ... atunci inseamna ca ai inebunit, pentru ca pasarelele nu vorbesc.

"The limits of my language are the limits of my world." (Ludwig Wittgenstein)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mickydutza
mesaj 10 Jan 2005, 07:18 PM
Mesaj #11


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 337
Inscris: 11 December 04
Din: Targul Iesilor
Forumist Nr.: 5.149



E destul de ciudata faza. Am jurnal dar nu prea am ce scrie in el. Au trecut sarbatorile, ne-am intors la normalitate de acum si parca totul a devenit un pic plictisitor, nedem de insemnat undeva. Singura a amitirile a distractiei si a emotiilor de curand simtite nu mai revin in minte decat cu ajutorul pozelor dar nici acestea nu sunt suficiente. Din pacate realitatea bate la usa, alungand fara mila visele. Asa ca revenind cu picioarele pe pamant, astept sa vina noapte ca sa revin macar in vis la acea lume frumoasa de basm, iar atunci cand soarele rasare incerc sa infrumusetez cumva si lumea exterioara...totusi numai putem trai doar in vis.


--------------------
user posted imageDaca o pasarica ti-a soptit ceva ... atunci inseamna ca ai inebunit, pentru ca pasarelele nu vorbesc.

"The limits of my language are the limits of my world." (Ludwig Wittgenstein)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mickydutza
mesaj 22 Jan 2005, 09:34 AM
Mesaj #12


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 337
Inscris: 11 December 04
Din: Targul Iesilor
Forumist Nr.: 5.149



Exact cand cred ca nu ma mai poate surprinde nimic exact atunci se intampla ceva care sa ma contrazica. Ni se pare ca traim intr-o lume imensa, ascunsi intre necunoscuti dar de atatea ori descoperim cunostinte pierdute in cele mai neasteptate locuri. Si uite asa ajung la conluzia ca lumea asta nu e chiar atat de mare, ba e chiar destul de minuscula si chiar sa vrei sa te ascunzi nu ai cum...mereu va fi cineva care te va descoperi si te scoate la lumina.
Dar uneori simt nevoia de o schimbare. As vrea sa cunosc pe cineva care sa nu aiba nici o legatura cu trecutul sau cu cineva din trecut. Dar in cele din urma devine parte din viata mea si ajung din nou la concluzia ca lumea e croita dupa marimea mea. E destul de amuzanta situatia ...
Este placut totusi sa vezi ca ai prieteni peste tot si ca mereu descoperi altii, de care poate nici nu stiai. Ai parca mai multa siguranta si stii ca orice s-ar intampla acestia vor sta langa tine si te vor sustine. wub.gif


--------------------
user posted imageDaca o pasarica ti-a soptit ceva ... atunci inseamna ca ai inebunit, pentru ca pasarelele nu vorbesc.

"The limits of my language are the limits of my world." (Ludwig Wittgenstein)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mickydutza
mesaj 26 Jan 2005, 07:38 PM
Mesaj #13


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 337
Inscris: 11 December 04
Din: Targul Iesilor
Forumist Nr.: 5.149



Frumoasa mai e viata asta dar ce te faci cand te apuca depirimarea si tot optimismul se transforma in pesimis si incepi sa vezi mai degraba jumatatea goala a paharului? Nu mai am chef de nimic. Pana si sa ma trezesc dimineata mi se pare o corvoada. De invatat nu am nici un chef, desi e necesar si ma chinui acolo sa descifrez literele dar parca nu reusesc .
Din pacate parca nici cu oamenii nu mai vreau sa dau ochii. Nu vreau sa ii molipsesc si pe ei cu starea mea.
Si culmea este ca stiu de ce am nevoie ca sa ies din starea asta! Dar a sti nu e intotdeauna de ajuns. AS avea nevoie de o motivatie, dar de una puternica! Sper sa gasesc una cat de curand ca altfel o sa ma inec in butoiul de melancolie si nu o sa ma mai scoata nimeni de acolo cry.gif


--------------------
user posted imageDaca o pasarica ti-a soptit ceva ... atunci inseamna ca ai inebunit, pentru ca pasarelele nu vorbesc.

"The limits of my language are the limits of my world." (Ludwig Wittgenstein)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mickydutza
mesaj 27 Jan 2005, 08:26 AM
Mesaj #14


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 337
Inscris: 11 December 04
Din: Targul Iesilor
Forumist Nr.: 5.149



Si a mai trecut o zi....M-am saturat de sentimentul asta de plictis. Nu fac decat sa astept sa treaca mai repede zilele, de parca daca trec mai repede se termina si toate problemele unsure.gif
Trebuie sa ies si sa infrunt realitatea...alta solutie oricum nu este. Trebuie sa accept consecintele faptelor mele blink.gif
Numai gandul la asta ma demoralizeaza si ma face sa ma gandesc la cat de mult m-am schimbat in ultimul timp. Incerc sa vad partile bune si partile rele si cele rele ale acestei schimbari si nu stiu care sunt mai multe. Daca ar fi sa privesc optimist as considera binevenita schimbarea dar in perspectiva pesimista care m-a napadit nu stiu ce samai cred.
Off....trebuie sa ma gandesc la altceva ca altfel o sa o iau incetisor razna si apoi aia o sa fie ceva care nu o sa poata fi vazut din perspectiva optimista ohmy.gif


--------------------
user posted imageDaca o pasarica ti-a soptit ceva ... atunci inseamna ca ai inebunit, pentru ca pasarelele nu vorbesc.

"The limits of my language are the limits of my world." (Ludwig Wittgenstein)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mickydutza
mesaj 19 Feb 2005, 05:06 PM
Mesaj #15


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 337
Inscris: 11 December 04
Din: Targul Iesilor
Forumist Nr.: 5.149



Mama da' ce mult a trecut de cand nu am mai scris nimic pe aici....
Ce sa-i faci...stresiunea asta iti mananca tot timpul si nervii unsure.gif
Da' macar e trecatoare! Si cum se termina cum revii la viata normala de student si parca deodata simti ca nu ai ce face...iti intri in ritm sa inveti si cand nu mai ai exmene....nu ca as vrea sa mai am...nuuu..bine ca am scapat de toate...da' acuma simt nevoia sa imi umplu timpul cu ceva si desi as putea ...teoretic..sa ma apuc de citit tematica pentru semestrul urmator...se da o lupta interna in mine intre dorinta de a sta degeaba si obisnuinta de a face ceva pentru scoala. da' pana la urma tot prima dorinta castiga...ce sa-i faci..I'm a weak person rofl.gif


--------------------
user posted imageDaca o pasarica ti-a soptit ceva ... atunci inseamna ca ai inebunit, pentru ca pasarelele nu vorbesc.

"The limits of my language are the limits of my world." (Ludwig Wittgenstein)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mickydutza
mesaj 21 Feb 2005, 05:18 PM
Mesaj #16


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 337
Inscris: 11 December 04
Din: Targul Iesilor
Forumist Nr.: 5.149



E ciudat cat de repede poti trece de la o stare la alta. ieri aveam o dispozitie de milioane si azi simt ca imi cade cerul in cap si nici macar nu imi dau seama care este motivul. acusica mai imbatranesc cu un an si experientele din anii trecuti m-au facut sa nu mai astept nimic nemaipomenit sa se intample exact de ziua mea. as prefera sa ma inchid atunci in casa, sa inchid netul si celularul si sa nu ma gaseasca nimeni. sa imi sarbatoresc ziua singurica, doar eu cu gandurile mele. sau si mai bine, sa ma intalnesc cu o persoana noua de la care sa nu am inca asteptari si atunci sa nu fiu dezamagita. asa ca nu imi mai fac iluzii de cat de fantastic va fi totul atunci fiindca...probabil ca nu va fi!
Dar maine este o alta zi si probabil ca voi fi uitat de aceste ganduri si voi privi la saptamana care vine cu mai mult entuziasm. Oare nu se poate totusi ca ziua de nastere sa ramana secreta? si daca se poate sa o sarbatoresti tu cand ai chef si dispozitia necesara....

Acest topic a fost editat de Mickydutza: 21 Feb 2005, 05:20 PM


--------------------
user posted imageDaca o pasarica ti-a soptit ceva ... atunci inseamna ca ai inebunit, pentru ca pasarelele nu vorbesc.

"The limits of my language are the limits of my world." (Ludwig Wittgenstein)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mickydutza
mesaj 23 Feb 2005, 10:00 AM
Mesaj #17


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 337
Inscris: 11 December 04
Din: Targul Iesilor
Forumist Nr.: 5.149



De ce atunci cand in sfarsit reusesti sa iti faci niste prieteni adevarati apare momentl in care fiecare trebuie sa plece pe drumul lui? Nu s-ar putea sa ne mutam toti impreuna si sa traim fericiti pana la adanci batranete? ohyeah.gif aseara mi-am luat ramas bun de la o buna prietena pe care nu se stie cand o voi mai vedea, avand in vedere ca se muta in alt oras:(
pe de alta parte probabi imi va veni si mie randul sa plec intr-o zi ....


--------------------
user posted imageDaca o pasarica ti-a soptit ceva ... atunci inseamna ca ai inebunit, pentru ca pasarelele nu vorbesc.

"The limits of my language are the limits of my world." (Ludwig Wittgenstein)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mickydutza
mesaj 4 Mar 2005, 09:38 AM
Mesaj #18


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 337
Inscris: 11 December 04
Din: Targul Iesilor
Forumist Nr.: 5.149



Io mi-s mai rusinoasa de felul meu ( rofl.gif ) si nu vreau sa pun pozele pe forumul special amenajat pentru acest lucru asa ca ma voi folosi de al meu personal jurnal..si cum nimeni nu-l citeste oricum...pozele vor ramane secrete...and my mission is then accomplished ohyeah.gif
Asadar...poze de la revelion...stiu ca au trecut vreo 2 luni ...mama ce repede trece timpul hh.gif

daca va intrebati de ce nu sunt eu cea acre sa tina sticla de vodka....aveam mainile ocupate!!!!!
user posted image

Si bineinteles ca trebuia sa ies eu in evidenta...care e culoarea care se poarta anu acesta? ROZ bineinteles rofl.gif
user posted image




--------------------
user posted imageDaca o pasarica ti-a soptit ceva ... atunci inseamna ca ai inebunit, pentru ca pasarelele nu vorbesc.

"The limits of my language are the limits of my world." (Ludwig Wittgenstein)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vexx
mesaj 22 Mar 2005, 08:33 AM
Mesaj #19


Paharnic oPsedat
****

Grup: Membri
Mesaje: 353
Inscris: 15 March 03
Din: In the mist of ignorance...
Forumist Nr.: 87



Mickydutz, manca-te-ar omu' ca ...roz...mai esti spoton.gif . Mi-am luat bilet la microbuz, in doua ore-s la tine. ohyeah.gif


--------------------
I drink to drown my sorrows, but the damned things have learned to swim.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mickydutza
mesaj 7 Apr 2005, 08:39 AM
Mesaj #20


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 337
Inscris: 11 December 04
Din: Targul Iesilor
Forumist Nr.: 5.149



Ce repede trece timpul si cum se mai schimba prioritatile! cry.gif


--------------------
user posted imageDaca o pasarica ti-a soptit ceva ... atunci inseamna ca ai inebunit, pentru ca pasarelele nu vorbesc.

"The limits of my language are the limits of my world." (Ludwig Wittgenstein)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 May 2024 - 09:35 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman