HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Cel Mai Tampit Lucru Facut La Servici
night_watch3r
mesaj 19 Dec 2004, 05:06 PM
Mesaj #1


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 26
Inscris: 29 October 04
Din: Suceava
Forumist Nr.: 4.777



eram aseara, eu lucrez noaptea, trebuie sa pazesc o parcare la un hotel. de obicei citesc, dar dupa cateva ore incep sa ma usture ochii asa ca mai iau cate o pauza. aseara cand am ajuns la servici, sefa m-a rugat sa le repar sonorizarea ca nu se auzea bine in sala de mese a hotelului, eu fiind student la electronica. le-am reparat sonorizarea si am reprins gustul electronicii. de mult nu am mai mesteit ceva. asa acum incepe tampenia. m-am dus la mine in birou si m-am apucat sa citesc. pe la ora 1:30 mi-am adus aminte ca nu merge bine un intrerupator, am scos cutitul din geanta si m-am bagat la mesterit. a sarit ceva de acolo de la intrerupator si s-a stins lumina. era un intrerupator dublu, unu mergea si celalalt nu. eu am vrut sa le fac pe amandoua functionabile. am lucrat pe semi-intuneric aproape 2 ore. ma mai ajutam cu lumina de la mobil. mi-am facut penseta din crengute dintr-alea de la matura ca sa pun la loc lamela care a sarit. eram asa de disperat de prostia care o facusem, ramas pe intuneric si mai aveam de stat inca cateva ore bune pe acolo. ma gandeam cine m-a pus sa desfac eu intrerupatorul asta, n-am fost multumit cu numai un neon, vroiam 2... ma gandeam sa vin dimineata cu un alt intrerupator... imi trebuia ceva mai lipicios, ma gandeam sa caut pe strada o bucata de guma... numai nu gaseam ceva care sa tina lamela pe varful unei crengute ca sa ajung sa o pun la loc. m-am corentat o data... ce ciudata e senzatia cand ma simt incarcat electrostatic, dar asa ne-a invatat la facultate: "un electronist adevarat se corenteaza de 3 ori pe zi".
sper ca de acum sa-mi stavilesc curiozitatea si sa nu mai fiu eu asa mecanic.
si instructorul de para imi spunea ca cele mai multe greseli se fac din exces de zel. si are dreptate.
cred ca ar trebui sa-mi fac o trusa de scule la mine in cazul in care ma mai apuca spiritul de "reparatii"
pana la urma am reparat si m-am reapucat de citit.
oricum, a fost o experienta educativa. mi-am dat seama de sistemul de functionare a acelui intrerupator. am vazut cum ma descurc cu reparatiile la lucruri micute si na... pana la urma imi aduc aminte cu placere.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 6 May 2024 - 10:08 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman