HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Cel Mai Tampit Lucru Facut La Servici
night_watch3r
mesaj 19 Dec 2004, 05:06 PM
Mesaj #1


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 26
Inscris: 29 October 04
Din: Suceava
Forumist Nr.: 4.777



eram aseara, eu lucrez noaptea, trebuie sa pazesc o parcare la un hotel. de obicei citesc, dar dupa cateva ore incep sa ma usture ochii asa ca mai iau cate o pauza. aseara cand am ajuns la servici, sefa m-a rugat sa le repar sonorizarea ca nu se auzea bine in sala de mese a hotelului, eu fiind student la electronica. le-am reparat sonorizarea si am reprins gustul electronicii. de mult nu am mai mesteit ceva. asa acum incepe tampenia. m-am dus la mine in birou si m-am apucat sa citesc. pe la ora 1:30 mi-am adus aminte ca nu merge bine un intrerupator, am scos cutitul din geanta si m-am bagat la mesterit. a sarit ceva de acolo de la intrerupator si s-a stins lumina. era un intrerupator dublu, unu mergea si celalalt nu. eu am vrut sa le fac pe amandoua functionabile. am lucrat pe semi-intuneric aproape 2 ore. ma mai ajutam cu lumina de la mobil. mi-am facut penseta din crengute dintr-alea de la matura ca sa pun la loc lamela care a sarit. eram asa de disperat de prostia care o facusem, ramas pe intuneric si mai aveam de stat inca cateva ore bune pe acolo. ma gandeam cine m-a pus sa desfac eu intrerupatorul asta, n-am fost multumit cu numai un neon, vroiam 2... ma gandeam sa vin dimineata cu un alt intrerupator... imi trebuia ceva mai lipicios, ma gandeam sa caut pe strada o bucata de guma... numai nu gaseam ceva care sa tina lamela pe varful unei crengute ca sa ajung sa o pun la loc. m-am corentat o data... ce ciudata e senzatia cand ma simt incarcat electrostatic, dar asa ne-a invatat la facultate: "un electronist adevarat se corenteaza de 3 ori pe zi".
sper ca de acum sa-mi stavilesc curiozitatea si sa nu mai fiu eu asa mecanic.
si instructorul de para imi spunea ca cele mai multe greseli se fac din exces de zel. si are dreptate.
cred ca ar trebui sa-mi fac o trusa de scule la mine in cazul in care ma mai apuca spiritul de "reparatii"
pana la urma am reparat si m-am reapucat de citit.
oricum, a fost o experienta educativa. mi-am dat seama de sistemul de functionare a acelui intrerupator. am vazut cum ma descurc cu reparatiile la lucruri micute si na... pana la urma imi aduc aminte cu placere.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 19 Dec 2004, 06:24 PM
Mesaj #2


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Super!! rofl.gif
QUOTE
cele mai multe greseli se fac din exces de zel.

Nu intotdeauna... din exces de zel am facut ceva ce nu voi uita: pe la vreo 3 noaptea la lucru ne apuca poftele... de clatite de ex. in cazul asta. Asa ca: pe colegul care (taica-sau) avea un restaurant dupa colt, l-am trimis la adus faina, oua, lapte, marmelada spoton.gif
Resou, ulei si tagaie aveam... castron si da-i si drege... a iesit excelent, clatite-party clapping.gif

...de neuitat... rofl.gif merci pt. topic, e excelent thumb_yello.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 19 Dec 2004, 10:07 PM
Mesaj #3





Guests






Era revu' si ma prinse la munca... Si de oftica toate fetele si-au adus bautura si prajituri si, logic, nelipsitele tigari...In loc sa ne tinem de munca am baut, am ascultat muzica si ne-am facut clampa toate biggrin.gif Si apoi au inceput mistourile... A fost un rev misto, cert e ca n-am muncit nik si a doua zi sefu era negru de suparare , ne-a taiat din salar biggrin.gif Da' s-a meritat rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 19 Dec 2004, 10:07 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
bdl
mesaj 19 Dec 2004, 10:34 PM
Mesaj #4


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Eram la ...birou.... un maldar de hirtii pe birou, afara soare si caaaaald, fetele cu fuste scurteeeee.... chef de munca din parti, aer conditionat p..... adica nu era, asta voiam sa zic....asa ca trimit "fata de serviciu" sa ia o bere rece.....
Vine bereaaaa, dau cu hirtiile pe jos.... alta viataaaa..... mai era un coleg cu mine, ala nimic ca era cuminte....linga biroul meu avea sefu de stat major birou, si ceva mai incolo comandantu....
Io cu bericioaica receeeee..... ah ce viata....colegu zice "si ce faci daca intra comandantu sau sefu?" io ii zic "nimic, il intreb daca vrea un pahar de bere rece" (eram politetea intruchipata pe vremea aia).....
Nu trece un minut mai frate, se deschide usa si intra....lupul.... deghizat in sef de stat major....
" Ce faci D.... e ? "
"Beau o bere rece...."
"Da-o ma-n-colo de treaba, chiar asa, si spui pe fata ca bei bere in timpul programului?"
"pai si daca spuneam ca e ceai si vedeai sticla de bere aburita ma credeai"
"Normal ca nu"
................................
In concluzie..... cea mai buna minciuna e tot adevarul..... spoton.gif


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 19 Dec 2004, 11:23 PM
Mesaj #5


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Cred ca savura de numa' bdl... spoton.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simonsays
mesaj 20 Dec 2004, 05:54 PM
Mesaj #6


Batranel oPsedat
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.074
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.836



QUOTE
  Cel Mai Tampit Lucru Facut La Servici


ma.. cel mai tampit a fost.. si ESTE.. ca lucrez !! in loc sa stau (cu bdl la ceai, de exemplu), muncesc ... eh .. ce bine era pe timpu' lu' ceausescu .. rofl.gif

night_watch3r, de cand am patit si eu de vreo cateva ori ca tine, mi-am tras la servici o trusa de scule cum nu am nici acasa .. rofl.gif si bulangii astia s-au prins de faza, drept urmare aproape toata ziua numai de ale mele nu-mi vad ... (am ajuns sa repar si broasca de la usa .. rofl.gif ); nu-ti zic ce post am aici, ca zici ca sint cretin de fac astea ... laugh.gif


--------------------
-- de aceea pentru mine muntele - munte, se zice, de aceea pentru mine iarba - iarba, se spune, de aceea pentru mine izvorul - izvoreste, de aceea pentru mine, viata - se traieste --
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dark Angel
mesaj 21 Dec 2004, 10:30 AM
Mesaj #7


Debates Partner
*****

Grup: Membri
Mesaje: 835
Inscris: 14 May 04
Forumist Nr.: 3.492



Pai...invat la birou, imi fac referate pt. scoala...
imi tund colegele
cu mult timp in urma gateam(pt. mine si colegi)...acum nu mai am timp si nici chef
dau telefoane in interes personal
ii fumez tigarile sefei (cand raman fara)...

A odata am incercat sa curat tartrul de pe filtrul de cafea turnand Cif pt. podele in el( au baut colegii cafea cu spume vreo luna dupa aceea)

roflmao.gif roflmao.gif

in rest sunt pasnica si-mi vad de treaba laugh.gif rolleyes.gif


--------------------
Prostia este infinit mai fascinanta decit inteligenta. Inteligenta are limitele ei, prostia nu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xti
mesaj 21 Dec 2004, 04:02 PM
Mesaj #8


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 101
Inscris: 11 November 04
Din: TM
Forumist Nr.: 4.884



Am facut pe pompieru' rofl.gif 2 colegi fugeau cu aparatura scumpa sub brat ... rofl.gif foarte amuzant rofl.gif


--------------------
Priveste oglinda in fiecare dimineatza si spune: "life sucks!" :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gonen
mesaj 21 Dec 2004, 04:15 PM
Mesaj #9


ex-bogho
*****

Grup: Membri
Mesaje: 637
Inscris: 21 October 04
Forumist Nr.: 4.717



cel mai tampit lucru facut la serviciu?
ca veneam in unele zile pe la orele 07 si plecam pe la orele 22-23.
insa "m-am destaptat un pic" si acum intre 09-18 sau 10-19 si gata.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 21 Dec 2004, 04:24 PM
Mesaj #10


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



In fata usii (biroul lu' sefu') am lipit o moneda de 5 marci... am vrut sa vad cum se apleaca s-o culeaga... si cum trage de ea... a fost bestial cand i-am vazut mutra... rofl.gif

Asa s-a uitat la mine: sorry.gif hh.gif

rofl.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 30 Nov 2006, 03:07 PM
Mesaj #11


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



m-am incuiat inauntru si am tras un pui de somn rofl.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 24 April 2024 - 05:36 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman