HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V   1 2 3 >  
Closed TopicStart new topic
> PROPUNERE INDECENTA... DE CRACIUN !, ...NE IMPLICAM SAU NU ?
bdl
mesaj 26 Nov 2004, 01:48 AM
Mesaj #1


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Hai ca v-am bagat in ceata de tot.... rofl.gif
Fratilor, uite cum sta problema.... sintem destul de multi useri pe aici, vorbim zilnic, ne distram, ne impungem, ne-ntilnim, birfim, asta e, se cheama ca sintem un fel de mica si virtuala (era sa zic virila, da nu pot vorbii in numele tuturor mwah1.gif ) comunitate.... Si mi-ar place sa sper ca in ciuda tuturor divergentelor de opinii, SINTEM o comunitate....
Asa ca uite cum sta treaba... vin sarbatorile, e un sezon ..mai special al anului....
Anul trecut cineva (adica Atta parca) a facut o chestie care mi-a placut... si pe parcursul anului, Diana-Maria, la fel, a reusit sa faca niste chestii care au multe in comun cu ideea de comunitate... in concluzie, e 25 oct azi, exact o luna pina la craciun....poate e cam scurt timpul....
Dar TREBUIE sa facem ceva..... eu propun o actiune, sau cum vreti sa-i ziceti, un " ajutor" sa-i zicem pt citiva copilasi din orfelinate.... deci ceva de genul actiunii de anul trecut facuta de Atta.....
Nimeni nu are nici o obligatie, sa fie clar.....nimeni nu judeca pe nimeni....
Dar eu, in situatia mea vorbesc, pot sa-mi rup citeva beri de la gura sa incerc sa "indulcesc" sarbatorile unor copii pe care guvernul oricum nu-i ajuta f mult....
Si ca mine mai sint multi prin strainatate, tot de aici de pe forum, care sint sigur ca asteapta doar un pretext sa ajute.... wink.gif
Si sint sigur ca si in tara mai sint destui care pot ajuta, pe masura posibilitatilor lor....
Hai sa hotarim in citeva zile, da rapid, cine vrea sa ajute la treaba asta din tara, in sensul sa se ocupe de receptionarea "donatilor" si cumpararea de ... io stiu, fetele se pricep mai bine la treburile astea.....ce anume le-ar trebuii la copilasii aia, dulciuri sau eu stiu ce altceva....
Eu spun deschis ca am mare incredere in Atta si Diana_maria, si la fel am mare incredere in ....Melinda. mwah1.gif
Toata chestia e sa ne miscam repede daca VREM sa facem ceva....
Astept si alte pareri si astept....FAPTE fratilor.... cool.gif

Acest topic a fost editat de Diana-Maria: 29 Nov 2004, 01:03 PM


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 26 Nov 2004, 01:53 AM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Cred ca e cel mai frumos lucru pe care l-am citit pe forumul asta. De aceea, astept doar sa mi se spuna cine se ocupa de organizare si voi incerca sa particip si eu cu cat voi putea.


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mrs. Rogers
mesaj 26 Nov 2004, 05:34 AM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.267
Inscris: 1 February 04
Forumist Nr.: 2.054



Eu propun sa trimiteti un mp cu link la topicul asta fiecarui forumist. Altfel, nu foarte multi vor da pe aici. In special ca toata lumea devine mai ocupat de sarbatori.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 26 Nov 2004, 05:34 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
skysurfer
mesaj 26 Nov 2004, 08:43 AM
Mesaj #4


Vesnicul indragostit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.055
Inscris: 5 February 04
Forumist Nr.: 2.102



Eu am trecut pe aici si mai mult ca sigur ca ma bag si eu. Ma gandeam totusi daca e cineva care stie deja vreun centru de plasament sau o clinica ceva cu copilasi bolnavi ar fi mult mai bine pentru ca deja sa avem o destinatie a banilor si cu ocazia asta ar trebui sa stim si cam cati sunt. Daca totusi nu reusim sa facem un sac mai mare, ar trebui sa ne gandim la un numar mai mic de copilasi. Oricum ma bag. Pai cred ca trebuie sa deschidem un cont ceva, sau dc are cineva vreo idee ii putem vira direct in contul unui orfelinat. Ma gandeam ca s-ar bucura mai mult copilasii de niste cadouri primite direct. Am auzit ceva de o fundatie Carmen Silva. Exista la cineva in oras asa ceva?
Si da, cred ca ar fi frumos de facut un mail care sa ajunga prin PM la toti forumistii. Estimez macar ca 10% isi rup cat de 4 beri si se strang ceva banuti.


--------------------
I was nauseous and tingly all over. I was either in love or I had smallpox.
~ Woody Allen
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eve
mesaj 26 Nov 2004, 10:17 AM
Mesaj #5


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 315
Inscris: 13 October 04
Forumist Nr.: 4.661



Initiativa este cel putin laudabila smile.gif Pacat ca nu ne gandim la cei saraci si in restul anului.
Sunt convinsa ca multi forumisti ar contribui cu o suma cat de mica. Singura problema este cea a organizarii. Sunt 2 probleme (in mare) care trebuie solutionate.
1. La ce orfelinat/centru de plasament sa fie donati banii?
Daca cineva cunoaste un astfel de centru si poate da detalii ar fi binevenite. (Eu am cautat pe internet, dar nu am gasit mare lucru).
Sau, avand in vedere ca suma care se va strange nu va fi foarte mare, poate ar trebui luata in considerare si posibilitatea donarii sumei de bani unei familii nevoiase / student care are mari dificultati in a se intretine....si cazurile pot continua. Iarasi informatiile de la alti forumisti ar fi utile.
2. Cum sa se procedeze pentru a se trimite banii?
Stim ca forumistii sunt in orase diferite sau in strainatate. Sa se deschida un cont...sau cum? E foarte important ca totul sa fie foarte transparent.
Adaug aici cateva site-uri, poate nu cele mai potrivite, dar cum spuneam cam atat am gasit:
orphans-romania

Copiii strazii

AMURT


--------------------
Daca vrei sa fii iubit, iubeste. (Seneca)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 26 Nov 2004, 10:24 AM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



punctul 2 cred ca e cel mai delicat pentru cei din afara tzarii...
metoda cea mai simpla pentru mine: prin rude (frate)/prieteni

Acest topic a fost editat de axel: 26 Nov 2004, 10:26 AM


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 26 Nov 2004, 10:52 AM
Mesaj #7


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Ideea este laudabila, insa eu as inclina sa ne indreptam atentia spre o clinica, centru, spital sau ce o fi unde sunt copii bolnavi sau cu diverse handicapuri. De ce as prefera asta? Pentru ca la orfelinate se va inghesui multa lume, asa cum se intampla in fiecare an. Si nu spun ca acei copii nu merita, Doamne-fereşte, orice copil ar merita tot ce e mai bun. Dar eu cred ca acei copii bolnavi, unii de maladii incurabile sau cei care vor trebui sa se lupte toata viata cu un handicap, s-ar bucura foarte mult daca li se acorda atentie. Nu atat banii sau cadourile vor conta foarte mult, cat gestul, intentia, apropierea de ei. Tocmai pentru ca multa lume ii uita. E doar o propunere...


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 26 Nov 2004, 11:04 AM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



Din motive subiective inclin catre propunerea originala: copii orfani


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 26 Nov 2004, 02:49 PM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



Initiativa buna. Mergeti pe propunerea initiala, pentru orfani. Ar trebui donate produse si nu bani.
Contati pe mine si va rog anuntati-ma.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gonen
mesaj 26 Nov 2004, 02:54 PM
Mesaj #10


ex-bogho
*****

Grup: Membri
Mesaje: 637
Inscris: 21 October 04
Forumist Nr.: 4.717



puteti conta si pe mine la astfel de actiuni!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carrad
mesaj 26 Nov 2004, 03:02 PM
Mesaj #11


care este oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.061
Inscris: 27 September 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 4.566



excelenta idee!
s-o facem pe zone...cred ca asa ar fi mai usor
insa cel mai mult cred ca au nevoie de dragoste, de atentie acesti copii! intelegeti ce vreau sa spun, nu?
sa ne organizam cumva in grupuri si sa rupem si din timpul nostru...nu numai din buget.


--------------------
prietenia e o chestiune de opinie!
"cine se iubeste se (auto)tachineaza" (carmelita)
oPsedatii stiu de ce :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
indubitabil
mesaj 26 Nov 2004, 03:31 PM
Mesaj #12


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 152
Inscris: 20 September 04
Forumist Nr.: 4.520



Si eu vreau sa fiu de ajutor!


--------------------
cateodata spun vorbe care/nu ma cuprind/cateodata iubesc lucruri care nu-mi raspund...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 26 Nov 2004, 06:47 PM
Mesaj #13


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Hei,
Ma bucur sa vad atitea raspunsuri....
Categoric au nevoie de dragoste acei copii.... dar dragostea e un produs care nu se da nici pe reteta si nici la bacanie nu-l gasim.... asa ca incercam si noi , dupa puterile noastre sa le mai "indulcim " macar un piculet existenta destul de greu incercata oricum....
Sustin si eu ideea cu orfelinatele, sau poate chiar a unor aziluri de batrini..... Cu clinicile, nu stiu, dar acolo poate ar fi nevoie de medicamente mai mult, ori aici treaba e mai delicata un pic.....
Cum vad eu desfasurarea.... ma iau pe mine ca exemplu.... nu ma voi incurca cu conturi deschise sau ceva de genul asta....pur si simplu voi trimite niste bani cuiva din tara, poate sa fie un forumist care va fi in acel, hai sa zicem , comitet....lucru spre care inclin cel mai mult, sau unui prieten din tara care locuieste in orasul respectiv si care se va intilnii cu cineva din... comitet (al dracului de oficial suna rofl.gif ).....De asta tot incerc sa iau legatura cu Atta, vad ca e pe ym dar are o vaca si nu vrea sa fie deranjata.....
De asemenea , pe calea asta o rog pe Melinda sa se implice, si sa-l "traga" dupa ea.... rofl.gif si pe Arktu.....
E o chestie care in final va dura citeva zile... primirea banilor, cumpararea produselor si raspindirea lor....
Treaba poate sa fie f transparenta, cei din tara pot posta aici, am primit de la... si de la... sumele.... s-au strins atitia....deci nu trebuie sa incercam sa ne complicam inutil.... am spus, nu ne obliga nimeni la nimic, o facem daca simtim ca trebuie sa o facem....
Se poate face si pe zone, cum bine a zis cineva.....Diana Maria e in Craiova, Atta si Melinda in Bucuresti....si Arktu, in loc sa faca p[poze la fete pe sub masa, mai bine face niste poze la copilasii aia cind primesc cadourile..... devil.gif
Sint sigur ca mai exista si niste bucuresteni posesori de masina care sint "dornici " sa ajute.... cu caratul produselor.... wink.gif
Fratilor, un pic de spontaneitate, ce naiba...... nu va lasati rugati.....oferiti-va....
Indiferent cum se vor desfasura "ostilitatile"...... rofl.gif eu o fac si singur.....
Asa ca deschid lista cu mine....
1 bdl=75$
Si repet.... nu numai ajutorul banesc e important..... ajutorul in buna desfasurare a actiunii e lafel de important si binevenit....
Pt fetele care se implica, recompensa de la mine un pupic absolut inocent...... tongue.gif


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 26 Nov 2004, 11:05 PM
Mesaj #14


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



M-ai facut sa pling, Bdl...
O sa ma interesez... bun, banii sa ajunga la copii orfani... eu ma gindesc si la cei cu SIDA de care nimeni nu prea vorbeste...
Pun si eu o suma... momentan nu stau pe roze cu paralele, dar gasesc eu ceva !

Acest topic a fost editat de Diana-Maria: 26 Nov 2004, 11:07 PM


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 26 Nov 2004, 11:20 PM
Mesaj #15


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Diana,
Macar zi-ne pe unde sint centrele cu copiii bolnavi de sida...
Da acu sa vedem citi doritori sa duca .... cadourile mai sint.... rofl.gif
Scuze pt cacofonie....

Acest topic a fost editat de bdl: 26 Nov 2004, 11:20 PM


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 27 Nov 2004, 12:41 AM
Mesaj #16


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Spitalul de infectioase pentru copiii...
Craiova, pe Calea Bucuresti.
Eu am intrat acolo cu ajutorul parintelui Mocanu care se lupta sa faca o bisericuta
intr-o spalatorie dezafectata...si nu sint bani ... si tine slujbele intr-un cabinet ... si e in ,,razboi" cu directiunea spitalului... si de fiecare sarbatoare mare aduna si el de pe unde poate bani, hainute... ca sa faca cite un pachetel pentru copii...

Plus ca legea nu permite fotografierea copiilor din centrele de plasament, asa ca luati-va gindul de la poze...

Acest topic a fost editat de Diana-Maria: 27 Nov 2004, 12:43 AM


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 27 Nov 2004, 01:36 AM
Mesaj #17


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Nici o problema cu pozele, voiam sa fac si eu ca Basescu.... "aici sint banii dumneavoastra".... jamie.gif


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 27 Nov 2004, 11:36 PM
Mesaj #18


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Multa liniste... proiectul nu are prea multi sustinatori...
cry.gif


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 28 Nov 2004, 12:22 AM
Mesaj #19


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Ma are pe mine, stai linistita.... devil.gif


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 28 Nov 2004, 02:46 PM
Mesaj #20


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Am intrat din pura intamplare pe topicul asta si am ramas extraordinar de placut surprinsa (recunosc, am fost derutata de titlul subiectului sorry.gif) Cum sa ramai rece la asa ceva? wub.gif Deci, cum facem pan' la urma? De Timisoara cine se ocupa? Eu sunt inscrisa intr-un program de voluntariat la Centrul Speranta din Tm dar sincera sa fiu marti va fi prima zi de "munca". In fine, ideea e ca daca nu pot fi de ajutor cu altceva voi dona si eu o suma din putinul meu de student amarat ingropat in datorii.. laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DeeDee
mesaj 28 Nov 2004, 03:20 PM
Mesaj #21


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 475
Inscris: 5 April 04
Forumist Nr.: 2.925



Vreau si eu sa ajut, numai ziceti-mi cum


--------------------
Realitatea are limite, imaginatia NU!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 28 Nov 2004, 03:28 PM
Mesaj #22


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



Bun, proiectul este bun.
Este valabil doar pentru institutii, sau se poate desemna si un copil sarac, cu parinti cu probleme, si cu multe nevoi, ajuns in pragul examanelor ?


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 28 Nov 2004, 10:06 PM
Mesaj #23


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Ok,
Incet lucrurile incep sa se miste..... spoton.gif
Am vorbit cu Qiu, o forumista, care se ocupa cu asa ceva si in cadrul facultatii ei.....prbabil ca va intra si ea cit de curind aici.....
Eu cel putin voi face astfel.... pt Bucuresti, pt ca aici sint majoritatea forumistilor si aici sint si cele mai multe orfelinate, aziluri si alte asezaminte de genul asta.......ii voi trimite pina pe 15 dec lui Qiu 50$.... ea va cumpara si va duce ce va crede ea de cuvinta la ce orfelinat sau azil..... oricum ea stie situatia de acolo mai bine ca mine....
Pt Craiova, pt ca este Diana Maria acolo si nu sint asa multi forumisti de acolo, si pt faptul ca preotul Mocanu se zbate sa rfaca ceva in sensul asta......la fel, ii voi trimite ei 50$ cu rugamintea sa-i inmineze d-lui Mocanu.....(si sa-i spuna la ureche sa-mi puna dinsul o vorba buna....acolo sus, stie dinsul unde, sa am parte de cit mai multe femei devil.gif )......

Asa ca va rog, cei care vreti sa contribuiti.... fiecare dupa posibilitati si voie, aici e locul.... Nu e un concurs si nu e o obligatie....
Tot pe aceasta cale fac apel la cei ca mine, adica aflati in afara tarii, sa incerce sa se implice....stiu ei cum, asa cum au facut mai facit si altadata..... spoton.gif Sint sigur ca nu vom fi mai bogati sau mai saraci daca renuntam la un pic.....

Inca fac sapaturi sa dau de Melinda.... vad ca a fugit de acasa ( cred ca Arktu e de vina.... sau poate amindoi , cine stie...) tongue.gif

Asa ca.... lista e deschisa.... asteptam ....
Orice alt fel de ajutor (organizatoric, cu masina, sau aflarea de asezaminte unde e nevoie de un pic de bucurie) e binevenit....


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 28 Nov 2004, 10:40 PM
Mesaj #24


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Bdl, nu ştiu dacă sfinţia-sa va putea să pună o vorbă bună ca să ai mai multe femei, yikes.gif dar ce e sigur e că copiii se vor bucura de contribuţia ta. spoton.gif
Iar asta, zic eu, e cea mai mare mulţumire ! jamie.gif

Acest topic a fost editat de Diana-Maria: 28 Nov 2004, 10:41 PM


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mrs. Rogers
mesaj 29 Nov 2004, 02:55 AM
Mesaj #25


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.267
Inscris: 1 February 04
Forumist Nr.: 2.054



De ce nu trimiteti mp fiecarui forumist?
Deci Bdl 75$
Toxic 50 CAD. Daca o sa pot o sa pun mai mult. Dar va rog sa-mi spuneti ce trebuie sa fac.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 29 Nov 2004, 03:35 AM
Mesaj #26


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Ca nu stiu cum....
Bun venit in club.... mwah1.gif


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
doice
mesaj 29 Nov 2004, 11:55 AM
Mesaj #27


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 368
Inscris: 19 August 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 4.294



Eu zic ca ar trebui facuta si o coleta de lucruri.
Adik jucarii, haine...
Eu ma ofer voluntara pt transport. unsure.gif
Imi pun masina la bataie dar nu am timp sa ajuta la colecta sad.gif


--------------------
"Have no fear of perfection -- you'll never reach it."

Salvador Dalí

The pure and simple truth is rarely pure and never simple.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
trustbyte
mesaj 29 Nov 2004, 12:07 PM
Mesaj #28


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 567
Inscris: 5 January 04
Forumist Nr.: 1.705



o initiativa excelenta smile.gif

vreau sa contribui si eu, financiar, cat se poate. daca e in weekend, ajut la cumparaturi si ce mai e nevoie.
sper ca se stabileste o zi si un loc.

voi fi acolo! smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 29 Nov 2004, 12:17 PM
Mesaj #29


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Cred ca cei din Bucuresti, de exemplu, ar trebui sa ne organizam un pic. Sa stabilim cum procedam mai intai si apoi unde vom merge cu banii si lucrurile cumparate/adunate.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
doice
mesaj 29 Nov 2004, 12:29 PM
Mesaj #30


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 368
Inscris: 19 August 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 4.294



Chiar avem nevoie de organizare dar cine are timp? blink.gif
Cine se ofera sa ridice mana unsure.gif


--------------------
"Have no fear of perfection -- you'll never reach it."

Salvador Dalí

The pure and simple truth is rarely pure and never simple.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
melinda
mesaj 29 Nov 2004, 12:30 PM
Mesaj #31


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 474
Inscris: 11 April 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 181



QUOTE (bdl @ 28 Nov 2004, 11:06 PM)
Inca fac sapaturi sa dau de Melinda.... vad ca a fugit de acasa ( cred ca Arktu e de vina.... sau poate amindoi , cine stie...) tongue.gif

Nu eram fugita, eram chiar ACASA (in schimb, ai ghicit ca eram cu Arktu jamie.gif ).
Omule, nu am acces la net decat de la serviciu (unde "portia" imi este destul de redusa). Asa ca azi am vazut apelul tau si ma grabesc sa raspund:

Am un nr. de mobil cules de pe strada de la cineva care incearca sa ajute copii cu probleme (cand am aflat numarul, se ocupa in primul rand de un adolescent cu leucemie).
Ce pot sa fac: sa dau un telefon sa incercam sa ne intalnim si sa vad daca pot gasi "clienti" pt ceea ce ati vrea sa faceti (o chestie faina de tot, e adevarat).
Problema e ca nu stiu in ce masura ma pot implica pt ca "unii mai si muncesc" si sper ca nu ai uitat cum se lucreaza in Romania: nu mai ai casa, nu mai ai masa, daca se poate sa te muti la serviciu...
Deocamdata, voi da un telefon sa vad ce pot afla, dupa care va voi informa. Nu fac promisiuni mai mari de atat pt ca nu imi place sa promit daca nu sunt 100% sigura ca ma pot tine de cuvant.
Cat despre Arktu: nu sunt purtatoarea lui de cuvant si nu il implic in nici un fel; sunt de acord cu propunerea de a fi trimis un PM catre fiecare membru si fiecare, in parte, va decide cat poate si vrea sa faca in sensul asta (sunt convinsa ca multi ar vrea dar diverse motive obiective ii impiedica).
Ca prezenta, pot ajuta in weekend, de preferat duminica (sambata am "program administrativ").
Sa va ajute Dumnezeu sa reusiti sa aduceti bucurie cat mai multora (si, daca se poate, nu doar de sarbatori)!


--------------------
Traieste-ti fiece zi ca si cum ar putea fi ultima...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 29 Nov 2004, 01:02 PM
Mesaj #32


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



Noroc de PM-ul de la Diana-Maria, ca altfel n-as fi intrat in veci pe-aici. Desi demersurile mele au fost deja facute intr-o alta directie, voi contribui si aici cu ceva, ca asa se cade! smile.gif


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
solipso
mesaj 29 Nov 2004, 01:03 PM
Mesaj #33


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 106
Inscris: 22 September 04
Forumist Nr.: 4.532



Foarte buna ideea cu PM-uri la forumisti! Uite asa mai afla omu' si de o fapta buna. "Dintr-un codru uscat de paine/ am hranit un om si-un caine" (parca asa era). Contati si pe ajutorul meu, inclusiv fizic (sunt din bucuresti si dk aveti idei locale, sunt gata sa alerg).

spoton.gif


--------------------
Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj!
Ion Creanga
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 29 Nov 2004, 01:06 PM
Mesaj #34


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Da, Omule...am fost foaaarte haaarnica... am trimis peste 70 de PM-uri... acuma beleaua e ca se umpluse panoul de control si a trebuit sa il golesc... sper sa nu va bombardez cu Pm-uri si a II-a oara...ca nu mai stiuu exact cui am trimis si cui nu...
Daca se intimpla, scuzati-ma!
Omu`Bun: thumb_yello.gif
han.gif Solipso, eu nu am apucat s aiti zic ,,bine ai venit!"

Acest topic a fost editat de Diana-Maria: 29 Nov 2004, 01:07 PM


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mdA!
mesaj 29 Nov 2004, 01:07 PM
Mesaj #35


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.554
Inscris: 11 May 04
Forumist Nr.: 3.457



Eu ma bag mai mult la partea cu ajutatul financiar si eventual cu ceva bunuri. nu pot sa imi asum nimic clar ca timp pentru ca ... n-am cum. unii stie.
Nu stiu daca o sa va ajute, eu am reperul a ceea ce am facut anul trecut cu Pro-Bike (si care se practica in club de ceva vreme).
Respectiv se face simultan o colecta de bani si haine, pe de o parte, si o donare de sange de partea cealalata. in felul asta, se face donarea de sange, o chestiune de altfel foarte importanta, iar bonurile de masa obtinute in schimb se pune tot la colecta.
Anul trecut "subiectul" a fost o scoala de copii cu probleme, din Damaroaia.

Nu stiu sa fac sugestii in clipa asta privind cei care ar putea deveni scopul colectei. Eu nu am legatura directa cu zona asta, asa ca nu imi vine in minte absolut nimic. Din nefericire, insa, avem/aveti de unde alege, in tara asta sunt prea multi amarati. sad.gif


--------------------
Amice, esti idiot! (I. L. Caragiale)

feel the rain on your skin, no one else can feel it for you
Dar din dar se face Raiul
<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>cea preaîmpiedicată</span>
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pagini V   1 2 3 >
Closed TopicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 03:26 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman