HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Unde Santeti Mai Grecilor...
david
mesaj 21 Apr 2003, 04:15 PM
Mesaj #1


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 74
Inscris: 21 April 03
Din: Athens, Greece
Forumist Nr.: 212



Nici un elinas pe aici?

David


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
petman
mesaj 7 May 2003, 09:47 PM
Mesaj #2


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 85
Inscris: 27 March 03
Forumist Nr.: 133



Cred ca o sa aleg circuitul pentru ca vrem sa vedem cat mai mult.....caut totusi si ceva mai convenabil dar si sa fie fain...sper sa gasesc o firma serioasa care sa organizeze circuitul. O intrebare... pretul de intrare la diferite muzee sau situri arheologice oare nu este inclusa in pretul circuitului? Cum e cu cazarea prin grecia, stelele hotelurilor sunt ca la noi?
Uite 2 oferte:
1. Tur-Circuit (Cultura) Atena
Oferta valabila in lunile: August Septembrie
Durata: 12 zile
Pret: 198 EURO /persoana
Descriere oferta:
Salonic/Meteora/Delfi/Atena/Egina/
Epidavros/Patras/Muntele Athos
11 nopti cazare cu mic dejun
(3 Atena/3 Platamonas/1 Patras/1 Tolo/3 Uranopoli)
transport cu autocar modern
ghid insotitor
perioada 29 august - 10 septembrie
Cazare:
Hotel doua stele **
Transport:
autocar
*************
2.Tur-Circuit (Cultura) Atena
Oferta valabila tot anul
Durata: 9 zile
Pret: 228 EURO /persoana
Oferit de agentia MEDITERRANEAN HOLIDAYS
Descriere oferta:
TURUL CLASIC AL GRECIEI
Date de plecare: 20.09; 18.10; 15.11.
Ziua 1 : Plecare din Bucuresti; deplasare pe traseul Giurgiu-Plevna-Sofia-Promahonas-Salonic-Katerini.
Seara, sosire si cazare la hotel in Katerini.
Ziua 2 : Dupa micul dejun, plecare catre Atena; pe traseu se fac popasuri la Platamonas, Thermopile-Monumentul lui Leonidas. Oprire pentru pauza de pranz la Lamia. Sosire la Atena si cazare.
Ziua 3 : Mic dejun; Atena – in cursul diminetii este programata vizitarea Acropolei -optional- (situl istoric si muzeul – 1 ½ h), urmata de un tur de oras cu autocarul (1 ½ h).
Dupa amiaza, optional, excursie la Cap Sunion - vizitarea Templului lui Poseidon.
Ziua 4 : Mic dejun; zi libera in care puteti alege intre o croaziera de o zi cu vizitarea insulelor Egina, Poros si Hydra (cu dejun pe vapor) – optional – sau petrecerea timpului in Atena pentru vizitarea unor muzee, cumparaturi, plimbare in portul Pireu.
Seara traditionala greceasca la taverna in Plaka – cartier aflat la poalele Acropolei si care pastreaza atmosfera secolului 19 - optional.
Ziua 5 : Mic dejun, dupa care se pleaca din Atena catre Peloponez, traversand canalul Corint – scurt popas; opriri la Epidavros (optional – vizita Sanctuarului lui Asklepios si Teatrul) si la Mycene (optional – vizita “Mormintele Atrizilor”). Sosire si cazare la Tolo/Loutraki; seara – timp liber.
Ziua 6 : Dupa micul dejun, plecare catre Delfi; traseul parcurge coasta de nord a Peloponezului, se traverseaza golful Corint cu feribotul. Oprire pentru pranz si plaja. Dupa amiaza, sosire la Delfi -optional- vizitarea Sanctuarului lui Apollo, apoi cazare la hotel; timp liber.
Ziua 7 : Mic dejun; se pleaca spre Meteora pe traseul Lamia-Trikala-Kalambaka. Sosire in cursul dupa
amiezii; optional - vizitarea manastirii Marea Meteora. Cazare la hotel in Kalambaka.
Ziua 8 : Mic dejun, dupa care se pleaca la Salonic – tur de oras cu autocarul (1½ h), oprire la biserica Sf. Dumitru si apoi timp liber. Cazare la hotel in Seres.
Ziua 9 : Dupa micul dejun se pleaca catre tara pe traseul Promahonas-Sofia-Plevna-Giurgiu.Sosire in cursul serii la Bucuresti.
SERVICII ASIGURATE:
> transport cu autocar modern (aer conditionat);
> 8 cazari cu mic dejun la hoteluri de 2 stele;
> program turistic;
> ghid-insotitor din partea agentiei.
In perioada Iulie-August, pretul se majoreaza cu 20 EURO/persoana.
Pretul nu include asigurarea medicala (aprox. 5 euro/pers.)
Acte necesare: pasaport valabil 6 luni de la data calatoriei, asigurare medicala.
Cazare:
Hotel doua stele **
Masa inclusa in pret:
mic dejun
Transport:
autocar
****
Care e cea mai interesanta? Sau daca poti, da tu un circuit care sa se incadreze in 10-12 zile.
Multam fain.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic
david   Unde Santeti Mai Grecilor...   21 Apr 2003, 04:15 PM
Mihai   Well...eu am radacini elene.   21 Apr 2003, 04:20 PM
david   Salut Mihai, Ai tai sunt greci? Sau doar prin ce...   21 Apr 2003, 04:29 PM
Mihai   Si mie imi pare bine de cunostinta! Bunicul me...   21 Apr 2003, 04:33 PM
david   Foarte frumos Miháli, (Mihai in lb. elena) Te ast...   21 Apr 2003, 05:07 PM
Mihai   Ok, daca ajung pe acolo iti dau de veste!   21 Apr 2003, 07:24 PM
petman   Eu s-ar putea sa ajung prin toamna prin grecia.......   21 Apr 2003, 08:40 PM
david   I-i fain si toamna, doar ca toamna nu mai are acel...   22 Apr 2003, 12:57 AM
Mihai   Deci daca ai de gand sa vezi si plaja...toamna nu ...   22 Apr 2003, 09:58 AM
david   Depinde, plaja poti sa o vezi si iarna fara proble...   22 Apr 2003, 10:05 AM
petman   Pai toama ar insemna 8-9 septembrie. Eu as prefera...   28 Apr 2003, 10:33 PM
david   Sa stai intr-o localitate merita doar daca vei fi ...   7 May 2003, 01:27 PM
petman   Cred ca o sa aleg circuitul pentru ca vrem sa vede...   7 May 2003, 09:47 PM
david   Sa-ti completez lista cu doua trei informatii, Ma...   20 May 2003, 08:37 PM
polpot   QUOTE (david @ 20 May 2003, 08:37 PM) Sa-ti comple...   4 Mar 2004, 06:30 PM
framboise   Chiar nu mai este nimeni prin Grecia? Cand vroiam ...   3 Sep 2006, 03:51 AM
david   Un site al romanilor din grecia, www.noiromanii.gr   12 Feb 2008, 01:47 PM
Cla   Unde sa fie grecii... n-au alta treba decat sa se ...   12 Feb 2008, 03:40 PM
Energie   Cred ca era vorba despre romanii din Grecia, nu de...   12 Feb 2008, 03:41 PM
Cla   Mi-am dat seama si am corectat, Energie   12 Feb 2008, 03:44 PM


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 April 2024 - 03:15 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman