HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Info Forum

Acest forum se adreseaza tuturor iubitorilor de animale. Sunteti liberi sa va exprimati parerile de orice fel atat timp cat se incadreaza in limitele bunului simt.
Scopul forumului... e simplu. Sa aflam mai multe lucruri din lumea necuvāntatoarelor si sa ne ajutam reciproc in diversele probleme cu care ne-am putea confrunta la acest capitol. Orice sugestii sunt binevenite. Enjoy!

> Accidente, no comment
FM!
mesaj 21 Apr 2003, 07:11 AM
Mesaj #1


Vataf
***

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 207
Inscris: 18 March 03
Din: On The Air
Forumist Nr.: 94



Un topic trist privit in ansamblu.... Cei care au fost martorii unor accidente in care au fost implicate animale pot posta aici.
Motivul pentru care l-am deschis e ca in cursul zilei de ieri am fost din nou martorul unui accident in urma caruia un caine maidanez si-a pierdut viata.
Pentru unii nu e mare lucru insa iubitorii de animale stiu ce inseamna asta.

Si nu cred ca cineva poate fi insensibil la o imagine in care ditamai autobuzul trece peste un caine.
L-a lovit initial cu stanga fata, desi nu avea deloc viteza, apoi cainele dezorientat a aterizat exact sub rotile din spate care au trecut extrem de incet peste el (soferul a redus viteza). Normal ca autobuzul si-a continuat deplasare. Cainele astrivit nu era singur, in cateva momente in plina strada (in mijlocul strazii.. pe trecerea de pietoni unde a fost strivit) s-au strans vreo 8-9 caini in jurul lui si latrau la tot ce misca in materie de masini. Cateva momente au oprit chiar si circulatia pana cand o tipa s-a dus exact in mijlocul lor si a tras cainele langa bordura.Nu a muscat-o nici unul dintre cei stransi acolo.
Sincer... asa ceva nu am mai intalnit pana acum. Ma refer la "forma de protest" a acelor caini... Sa mai zica careva ca nu au si ei suflet... Au poate chiar mult mai mult ca unii oameni... de fapt sunt convins ca asa e......


--------------------
Deconectat ... Permanent
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
bubu
mesaj 13 Dec 2003, 03:30 PM
Mesaj #2


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 993
Inscris: 30 March 03
Din: BUCURESTI
Forumist Nr.: 144



Corect Bdl, nici eu nu vreau sa arunc vina numai pe soferi.Situatiile cu ciinii de rasa sint mai rare.Eu vorbeam de ciini vagabonzi si de situatia din Romania care este total diferita de ceea din afara.
Se circula execrabil, drumurile sint proaste si inconstienta este la ea acasa.Vorbesc din experienta care o am si stiu ce gindesc si ce spun soferii care vad ca se aproprie de o haita de ciini sau de un singur ciine care nu este legat.Nu reduc vitez a deloc, o reduc numai cind ii sare in fata, atit mad.gif Cind iti sare in fata un animal pe care nu l-ai vazut e normal sa nu ai nici o vina, dar cind ii vezi si ii sti ca sint imprevizibili, asta e nepasare.Mai preocupat este sa nu il deapaseasca ala din spate, prin stinga sau prin dreapta...inca stam f. prost cu mentalitatea ca sofer.


--------------------
"Frica de Dumnezeu este inceputul intelepciunii"
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 18 May 2024 - 07:14 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman