HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Info Forum

Acest forum se adreseaza tuturor iubitorilor de animale. Sunteti liberi sa va exprimati parerile de orice fel atat timp cat se incadreaza in limitele bunului simt.
Scopul forumului... e simplu. Sa aflam mai multe lucruri din lumea necuvāntatoarelor si sa ne ajutam reciproc in diversele probleme cu care ne-am putea confrunta la acest capitol. Orice sugestii sunt binevenite. Enjoy!

> Accidente, no comment
FM!
mesaj 21 Apr 2003, 07:11 AM
Mesaj #1


Vataf
***

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 207
Inscris: 18 March 03
Din: On The Air
Forumist Nr.: 94



Un topic trist privit in ansamblu.... Cei care au fost martorii unor accidente in care au fost implicate animale pot posta aici.
Motivul pentru care l-am deschis e ca in cursul zilei de ieri am fost din nou martorul unui accident in urma caruia un caine maidanez si-a pierdut viata.
Pentru unii nu e mare lucru insa iubitorii de animale stiu ce inseamna asta.

Si nu cred ca cineva poate fi insensibil la o imagine in care ditamai autobuzul trece peste un caine.
L-a lovit initial cu stanga fata, desi nu avea deloc viteza, apoi cainele dezorientat a aterizat exact sub rotile din spate care au trecut extrem de incet peste el (soferul a redus viteza). Normal ca autobuzul si-a continuat deplasare. Cainele astrivit nu era singur, in cateva momente in plina strada (in mijlocul strazii.. pe trecerea de pietoni unde a fost strivit) s-au strans vreo 8-9 caini in jurul lui si latrau la tot ce misca in materie de masini. Cateva momente au oprit chiar si circulatia pana cand o tipa s-a dus exact in mijlocul lor si a tras cainele langa bordura.Nu a muscat-o nici unul dintre cei stransi acolo.
Sincer... asa ceva nu am mai intalnit pana acum. Ma refer la "forma de protest" a acelor caini... Sa mai zica careva ca nu au si ei suflet... Au poate chiar mult mai mult ca unii oameni... de fapt sunt convins ca asa e......


--------------------
Deconectat ... Permanent
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 2 May 2024 - 01:44 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman