HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Universul Credintei:

Mesajele cu caracter ateist sau care au ca scop denigrarea unei religii sunt interzise in cadrul acestui forum.

 
Reply to this topicStart new topic
> Numerologie, despre toate numerele
contraste
mesaj 13 Sep 2004, 03:23 PM
Mesaj #1


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



Am sa incep eu, sugerandu-va sa postati consideratii asupra numerelor.
coincidente numerice
Astazi, 13 septembrie :

Numele lui Richard Wagner se compune din 13 litere.
Compozitorul s-a nascut in 1813.
Aceste cifre adunate dau 13.
A scris 13 opere.
A terminat "Tannhauser" la 13 aprilie iar prima reprezentatie a operei a avut loc la 13 martie urmator.
A murit in ziua de 13 februarie.




--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 13 Sep 2004, 07:29 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



Ce cauta subiectul asta aici? Plus ca mai exista un subiect deschis pe tema asta, insa acolo unde-i este locul!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flori
mesaj 13 Sep 2004, 09:04 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.024
Inscris: 6 September 04
Din: somewhere over the rainbow...
Forumist Nr.: 4.413



QUOTE (contraste @ 13 Sep 2004, 04:36 PM)
sint convinsa ca numerele au un loc f.impAm sa incep eu, sugerandu-va sa postati consideratii asupra numerelor.
coincidente numerice
Astazi, 13 septembrie :

Numele lui Richard Wagner se compune din 13 litere.
Compozitorul s-a nascut in 1813.
Aceste cifre adunate dau 13.
A scris 13 opere.
A terminat "Tannhauser" la 13 aprilie iar prima reprezentatie a operei a avut loc la 13 martie urmator.
A murit in ziua de 13 februarie.

Sint convinsa ca numerele au un loc f.important in univers si in viata noasrta ,desi nu stiu aproape nimic desre numerologie in afara faptului ca face parte din Kabala o carte de invataturi mistice din religia mozaica, religie pe care eu o consider mama religiei noastre crestine si ca dovada Isus Cristos a fost nascut in aceasta religie.
Desi viata traita in Romania pina in 1990 a fost pentru mine un calvar , nu numai din cauza regimului comunist dar si din cauza relatiilor mele cu oamenii cu care am venit in contact in aceasta perioada , ori am fost eu o ninteleasa ori nu am reusit sa-i inteleg pe ceilalti , oricum pot sa spun ca am fost cam rebela, si nu de putine ori am fost chiar in pericol de a muri. Cu toate acestea pot sa spun ca iubesc Romania mai mult chiar decit pe mama mea si de cite ori aud ceva rau despre ea pling si as vrea sa fac ceva dar ma simt neputincioasa si nu-mi ramine decit sa ma rog la Dumnezeu sa scoata tara mea din miinile celor care au adus-o in aceasta situatie si sint convinsa ca se va intimpla .Mi-e mila de toti cei care au ramas acolo si se zbat in greutatile provocate de mentalitatea comunista care mai exista si azi la multe din autoritati. Vin foarte des in tara , caci mi-am pastrat cetatenia , dar de cite ori trebuie sa rezolv ceva ma lovesc de aceleasi greutati ca in perioada comunista ,daca incerc sa protestez chiar mi se arata legi absurde din acele timpuri ,care sint valabile si azi, dar asta e o alta poveste si nu e locul ei aici. Ceia ce vreau sa spun e ca i-mi iubesc tara din toata inima si nu stiu daca e o coincidenta ca m-am nascut pe 1 decembrie , si am primit hotarirea de divort de un om care m-a tiranizat peste 10 ani exact in 28 decembrie 1989, cind am fost nevoita sa plec din tara ( ceia ce nu am crezut niciodata ca se va intimpla) din cauza ca fostul sot era ofitier in armata si informator al securitatii pregatit special pentru asta in cadrul scolii militare, si am fost amenintata ca daca indraznesc sa divortez ma va omori , ceia ce pentru el nu ar fi fost o problema ca era un psihopat ,dovada ca acum este internat in spitalul de nebuni si pensionat din cauza asta , si asta ma doare f. mult pt.ca e totusi tatal copilului meu si tatal unei fetite nascuta din a doua casatorie si eu personal nu il consider vinovat, ci il consider o victima a regimului comunist si cine stie citi din acestia or mai fi prin armata , politie sau alte foruri importante si nu au fost descoperiti inca, dar e tragic pt.ca soarta poporului si a tarii noastre se mai afla inca in miinile unor astfel de oameni. Oare as putea sa spun ca soarta mea este paralela cu soarta Rominiei daca m-am nascut la aceiasi data cu romania si am fost eliberata tot la aceiasi data?


--------------------
Nu anii din viata mea sint importanti ci viata din anii mei...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 13 Sep 2004, 09:04 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
flori
mesaj 13 Sep 2004, 09:11 PM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.024
Inscris: 6 September 04
Din: somewhere over the rainbow...
Forumist Nr.: 4.413



QUOTE (gio19ro @ 13 Sep 2004, 08:42 PM)
Ce cauta subiectul asta aici? Plus ca mai exista un subiect deschis pe tema asta, insa acolo unde-i este locul!

Inca nu stiu unde mai exista acest subiect dar pot sa-ti spun sigur ca numerologia face parte din Kabala o carte din religia mozaica deci sigur locul ei este aici. spoton.gif


--------------------
Nu anii din viata mea sint importanti ci viata din anii mei...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 13 Sep 2004, 10:16 PM
Mesaj #5


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



QUOTE
Inca nu stiu unde mai exista acest subiect

Aici!
smile.gif

Acest topic a fost editat de OMU'BUN: 13 Sep 2004, 10:17 PM


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 14 Sep 2004, 04:16 PM
Mesaj #6


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



Nu am vazut acest subiect, cu scuzele de rigoare, voi posta treaba cu 13 acolo.
Dar stiti ceva ? Vedeti ca 13 functionaza !?!
Ia cititi cu atentie ! Hahahaha! Eu am deschis subiectul...pe 13 !


Oricum, multumesc OMULE BUN si tie FLORI ca m-ati atentionat.
Herare, umanum est...
Dar este firest sa uiti, mai ales ca ultima postare a fost in 31 mai, si culmea !!! a mea !!!
Adica tot 13 intors pe dos !!!
Halal speculatie !

Acest topic a fost editat de contraste: 14 Sep 2004, 04:20 PM


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 7 June 2024 - 11:18 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman