HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Merita Sa-mi Iau Cooler Pt Hard Disk?
YoyoMan
mesaj 10 Sep 2004, 05:50 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.930
Inscris: 3 November 03
Forumist Nr.: 1.126



Vreau sa va intreb daca chestia cu coolerul pentru hard e o gaselnita sau daca e o chestie buna?! Eu am hard nou de 80GB.


--------------------
"Marile fericiri ie mute...."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
AIWA
mesaj 15 Nov 2004, 01:46 AM
Mesaj #2


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 938
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 69



01. Un HDD este perfect inchis...este inchis intr-un mediu contolat(multa lume spunea ca e vidat:) dar nu e e doar mediu contolat) adica un fir de praf poate distruge platanele/capurile
02. cind se afirma ca se umple de praf se refere ca praful antrenat de elicele ventilatorului folosit aduna praful din carcasa si il depoziteaza pe partea electonica
03. repet atita timp cat incaperea in care sta PCul nu e o incapere cu temparaturi exagerate si nici PCul nu merge non stop nu prea vad utilitatea unui asemenea device! Folosesc 2 HDDuri in acest fel pe un PC ce merge non stop (120si 80GB) si nu am sistem de evntilatie pe ele...doar un Cooler de carcasa ce face aere prin interior si la 3-4 luni desfac carcasa si cu o pensula moale mai dau jos din praf...in incapere e trafic permanent si e si la o starda des circulata...



--------------------
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac , viata o demonstreaza zilnic !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 15 May 2024 - 10:15 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman