HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Buna Dimineata!
denise
mesaj 7 Sep 2004, 09:53 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: MembriOffBoard
Mesaje: 2.426
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.412



Cum va incepeti ziua? Care este primul gand ce va trece prin minte (dupa ce dati cu ceasul de perete! laugh.gif ).
Sunteti morocanosi sau va treziti cu zambetul pe buze? Va ganditi "of, iar la slujba aia nenorocita!" sau abia asteptati sa treaca timpul pana la intalnirea cu o anumita persoana?
Aveti vreme sa mancati si sa faceti cateva miscari de gimnastica sau o gura de cafea pe stomacul gol si ..."repede ca e tarziu!"?
Un amic spune ca repeta in fiecare dimineata: "sunt un tigru! voi invinge azi!" (nu prea il cred , judecand dupa rezultate biggrin.gif ). Aveti vreo astfel de "formula magica", un gand, un gest anume, care sa va ajute sa incepeti ziua cu bine?


--------------------
__________
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 7 Sep 2004, 10:00 PM
Mesaj #2


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



in ultima vreme am o viata nocturna asa de dezordonata, incat diminetile...sunt si ele pe masura...Adicatelea uneori ajung acasa pe la rasaritul Soarelui, etc
In alte zile tre' sa lucrez, si atunci ma trezesc pe la 5:30am...
Si calitatea somnului lasa de dorit - dar asta se drege cu o cafea scumpa da' buna (Starbucks)

Totusi dimineata am energie...dupa amiaza ma loveste letargia. Cam atat ohyeah.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DeeDee
mesaj 8 Sep 2004, 12:30 AM
Mesaj #3


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 475
Inscris: 5 April 04
Forumist Nr.: 2.925



In timpul scolii dimineata, daca nu am vre-un "interes" pe la scoala, ma trezesc cu un "NU IAR!!!" de toata frumusetea. Dar de obicei dorm mult si ma trezesc greu asa ca nu am timp sa fiu morocanoasa sau happy.


--------------------
Realitatea are limite, imaginatia NU!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 8 Sep 2004, 12:30 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
mutulica
mesaj 8 Sep 2004, 07:07 AM
Mesaj #4


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



sunt un matinal... ma trezesc relativ usor, si am un intreg program de dimineata...
de obicei sunt happy, afara ca suna porcaria aia de mobil si primesc vesti proaste


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 8 Sep 2004, 09:07 AM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



La mine depinde foarte mult daca ma trezesc eu inaintea ceasului sau ceasul inaintea mea.
In primul caz, sunt plin de energie, nu neaparat apuc sa fac multe lucruri inainte sa plec, dar pare sa fie o dimineata buna.
In al doilea caz, beau o cafea in graba si ma trezesc pe drum.
Si starea de spirit mai depinde si de ce am de facut in ziua respectiva (daca nu-mi place, nici nu-mi vine sa ma dau jos din pat...)

Azi m-am trezit la 7 jumate si mi-am dat seama ca uitasem sa pun ceasul sa sune laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 8 Sep 2004, 09:55 AM
Mesaj #6


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Si eu ma trezesc fara ceas. Primul gand... hmmm, suna cam asa: VREAU CAFEAAAAA! rofl.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 8 Sep 2004, 01:14 PM
Mesaj #7


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



Eu ma trezesc fara ceas, primul meu gand este de multumire ca mi-e bine, apoi ma rog de o zi fara nervi si privesc spre rasarit pentru incarcare imi pup pisoiii. Asta in general...


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 14 Nov 2004, 02:52 AM
Mesaj #8


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Eu sunt omul ala care se plange in fiecare dimineata ca moare de somn si enerveaza pe toata lumea cu vaicareala ohyeah.gif
Care yawn.gif yawn.gif pana spre ora pranzului oricate cafele ar bea..
Sunt groaznic de somnoroasa, morocanoasa, stresata (din cauza timpului foarte scurt in care trebuie sa fac o gramada de chestii) si ciufulita dimineata tongue.gif Nu sunt genul de om care in clipa in care a sunat ceasul s-a si ridicat din pat.. noo, nici vorba! Pentru neplacutul proces de extragere din asternuturi ceasurile trebuie puse cu cel putin 10 - 15 minute inainte ca sa am timp sa ma dezmeticesc..
Primul gand si gandul din fiecare dimineata? "Mai stau 5 minute cu ochii inch.. ZzzZZzzz"
Al doilea gand? "Cand vin la pranz acasa ma culc!" sau "Daca ajung pana la baie totul o sa fie.. okay blink.gif!" rofl.gif In ultimul timp alterneaza cu "Facultate mi-a trebuit!! 50.gif " sau "Vedea-i-as cu lumanarea-ntre degete pe aia care au facut orarul de la 8!" sorry.gif

Si-acum ca iarna bate la usa, ma ingrozesc de diminetile frigorifice in care n-as scoate nici pisica de sub plapuma.. yikes.gif
Ce mai? NU sunt o persoana matinala doof.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 14 Nov 2004, 03:04 PM
Mesaj #9


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Pe mine ma trezeste intotdeauna ceasul si atunci sar din pat ca fript!
Miercurea e singura zi cand am ore de la 7 dar ma consolez cu gandul ca nu sunt singurul care face asta. Mai sunt si colegii de clasa devil.gif
In diminetilede iarna, cand domneste gerul la mine in dormitor, "bag" vreo 30-40 de flotari ca sa ma incalzesc, nu alta! Si functioneaza thumb_yello.gif


--------------------
* * * Nu lćsa visele sć piarć, pentru cć dacć visele mor, viaža nu este decāt o pasćre cu aripi rupte care nu mai poate sć zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 14 Nov 2004, 07:08 PM
Mesaj #10


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



Eu nu suport nici un fel de sonerie de desteptator. Ca atare am un radio care in fiecare dimineata la 6.15 intra in actiune, incet, pe un canal simpatic: "Magic". Ma trezesc imediat si-l reduc la tacere, dupa care rememorez visele de peste noapte. Asa pot sti aproape de fiecare data daca voi avea o zi buna, sau nu, ma voi certa cu cineva, voi avea castig de cauza sau nu, si alte cateva asemenea. Asta in timp de 5-7 minute. Uneori se fac vreo 15, dar mai rar.
Cand m-am ridicat din pat, deja nu mai motzai. Fac intotdeauna patul inainte de a pleca la baie. Intre 6.40 si 7.00 imi pregatesc doua sanvrisuri si poate "ciugulesc" ceva, dar nu e obligatoriu. Cafeaua intotdeauna o beau la serviciu, fiindca la mine o cafea dureaza cel putin o ora pana sa o termin. In timpul asta mai si muncesc.
La ora 7.00 plec de-acasa. Ajung la destinatie pe la 8.30-9.00 (depinde de trafic care uneori e infernal) Locuiesc in estul Londrei si muncesc in vest. Solutia ar fi sa ma mut in vest, dar acolo chiria este cel putin dubla. Plus probleme cu parcarile. E mai bine aici!


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
N.V.
mesaj 14 Nov 2004, 07:18 PM
Mesaj #11


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.051
Inscris: 5 March 04
Forumist Nr.: 2.474



Eu de obicei incep diminetile cu o mica cearta cu constiita mea.E atat de enervanta si pretentioasa!!! Dupa ce ca ma chinui sa gasesc ceasul si sa-l opresc cu minimum de efort, mai are pretentia absolut absurda sa ma trezesc.
eu..."Da' de ce?" sad.gif
ea..."Ai cursuri" sau "Ai de invatat" brow.gif
eu..."Cui ii pasa de cursuri si de invatat? Vreau sa dorm!" frusty.gif
ea..."Mie imi pasa. DESTEPTAREA!!!". 23.gif
eu..."NU" mad.gif
ea..."DA"
eu..."NU!" 50.gif
ea..."Da"
In ultimul timp conflictul se termina in modul urmator:
eu..."zzzzzzzzz"
ea..."zzzzzzzzz", si ne impacam la cafeluta de dimineata hug.gif
Mi-e groaza sa ma gandesc la certurile care vor urma( bop.gif ) si asta numai din cauza frigului cold.gif
Cat despre....
QUOTE
In diminetilede iarna, cand domneste gerul la mine in dormitor, "bag" vreo 30-40 de flotari ca sa ma incalzesc, nu alta! Si functioneaza
..... yikes.gif toata stima si admiratia!!!!


--------------------
"...dor de mine si de alta lume, dor plana: durere fara nume pe om..."

Pittis Show
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carrad
mesaj 15 Nov 2004, 03:03 PM
Mesaj #12


care este oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.061
Inscris: 27 September 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 4.566



eu sunt matinala de 5 ani jumate...de cand am copil! ca mihai are obiceiul sa se trezeasca foarte devreme...slava Domnului ca acum doarme mai mult...pana la 7(ceea ce reprezinta un progres insemnat, ca se trezea la 5 blink.gif)

in rest...depinde: daca m-am dedat la alea-alea sorry.gif cam greu
in general, insa, ma trezesc cu zambetul pe buze, ma gandesc la cafa si tigarile de dimineata si, in ultimul timp, ma gandesc la cineva rolleyes.gif

spoton.gif


--------------------
prietenia e o chestiune de opinie!
"cine se iubeste se (auto)tachineaza" (carmelita)
oPsedatii stiu de ce :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mogaldeatza
mesaj 16 Nov 2004, 09:04 AM
Mesaj #13


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.155
Inscris: 20 June 03
Forumist Nr.: 392



De luni pana vineri ma trezesc la 4 dimineata, uneori plina de energie, alteori nu prea.
Imi revin insa pe drum, imi gasesc eu ceva motive pentru a ma binedispune, nu prea imi
place sa fiu morocanoasa, doar asa ca m-am trezit cu fata la perna wink.gif
In week-enduri, pe cat se poate lenevesc pana tarziu, desi daca stau acasa e cam greu,
ca am vecini "draguti' care inteleg sa-si inceapa ziua cu manele sau dispute conjugale. Noroc
ca nu prea stau pe-acasa wink.gif


--------------------
Nu-ti fie teama ca inaintezi prea incet. Teme-te daca te opresti!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gonen
mesaj 16 Nov 2004, 10:05 AM
Mesaj #14


ex-bogho
*****

Grup: Membri
Mesaje: 637
Inscris: 21 October 04
Forumist Nr.: 4.717



trezirea mea se relizeaza in jurlu orei 6:30. pana pe la orelel lui 8:30 baie, cafea, mancare, cafea.
dupa orele lui 8:30 44.gif la birou
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aramis
mesaj 16 Nov 2004, 10:15 AM
Mesaj #15


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.948
Inscris: 23 January 04
Din: Luna
Forumist Nr.: 1.955



Pe mine ma trezeste mama cand pleaca la servici, pe la 6.30-6.40. Tot ea imi da drumul la radio, in surdina. Stau si ascult o melodie, maxim 2 apoi ma ridic din pat cu un singur gand in minte: hopa sus si spala-te pe fata! O data aceste 2 opratiuni efectuate dau drumul la combina din sufragerie (dau volumul ceva mai tare ca sa o aud din bucatarie) si incep pregatirea micului dejun. Termin cu toate astea pe la 7.10-7.15, stau vreo 5-10 minute la caculator, verific mail-ul, pun o melodie care imi place mai mult, il inchid si plec la facultate.
Imi dau seama daca ziua va fi buna sau nu in functie de dispozitia care o am cand ma dau jos din pat, daca ma doare un pic capul stiu ca durerea se va intensifica in urmatoarele 10 minute din cauza lui sor-mea care mereu e prost dispusa dimineata. In ultimul timp am reusit sa nu o mai ascult decat cu o jumatate de ureche, pastrandu-mi nervii pentru cursurile unde "se rupe firul" smile.gif


--------------------
humanity is overrated
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mara
mesaj 16 Nov 2004, 10:53 AM
Mesaj #16


Domnitor
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 2.145
Inscris: 30 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.040



Trezirea la 7, asta daca nu-s prea obosita, caz in care o lalai pana la 7.15. Si urmeaza cursa de fiecare dimineata: facut cafea, spalat, machiat. La 7.30 dau trezirea la barbat si daca sunt bine dispusa ii aduc si cafeaua, daca nu... si-o ia singur, ce mare lucru! biggrin.gif Urmeaza calcatul camasii domniei-sale, timp in care el se spala. Apoi ne bem cafeaua impreuna, unii ii mai si afuma pe altii mad.gif , imbracarea si la munca. Asta pe la 8.15. In cazurile fericite am timp sa si mananc putin sau sa spal vasele ramase de seara... dar sunt cazurile in care ma coordonez tare bine. laugh.gif


--------------------
Freedom is just another word for nothing left to lose.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gonen
mesaj 16 Nov 2004, 10:58 AM
Mesaj #17


ex-bogho
*****

Grup: Membri
Mesaje: 637
Inscris: 21 October 04
Forumist Nr.: 4.717



vrei sa spui ca sotul tau nu stie sa-si calce singur hainele!? rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mara
mesaj 16 Nov 2004, 11:09 AM
Mesaj #18


Domnitor
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 2.145
Inscris: 30 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.040



Culmea, stie, dar ii e lene! laugh.gif


--------------------
Freedom is just another word for nothing left to lose.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skysurfer
mesaj 16 Nov 2004, 11:14 AM
Mesaj #19


Vesnicul indragostit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.055
Inscris: 5 February 04
Forumist Nr.: 2.102



Eu ma trezesc cam fara ceas dar e pus ca back-up. Adica ma trezesc inaintea ceasului dar stau si astept ca el sa ma innebuneasca ca sa ma trezesc. Dupa care ma tin de pereti pana cobor la parter, ca dormitorul e la etaj, si cu ochii inchisi ma duc la toaleta, ma spal, cu apa calda ca sa nu matrezeasca, imi fac un ceai sau mananc lapte cu cereale, deh- Mic dejunul Campionilor, in general cu ochii mijiti, ma imbrac (aici deschid ochii, ca mi s-a intamplat sa pun chilotii pe dos), si cu ochii mijiti ies din casa, ma urc in masina si inchid ochii si ii deschid abia cand ajung la serviciu. Asadar trezirea e cea mai grea si binenteles ca imi bag picioarele in slujba in fiecare dimineata. A trezirea e pe la 7 fara 10 cand ma barbieresc de cu seara sau 7 fara 20 daca ma rad dimineata. La 7 si 10 termin de mancat, ma imbrac in 5 minute, imi pup logodnica pe frunte sau pe obraz, caci ea doarme pana pe la 7 jumate si plec la serviciu, unde ajung pe la 07.45.
Buna dimineata! nu spun decat sambata si duminica cand ma trezesc de buna voie la ora pe care o aleg eu.


--------------------
I was nauseous and tingly all over. I was either in love or I had smallpox.
~ Woody Allen
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 20 Nov 2004, 05:58 AM
Mesaj #20


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



URASC SA MA TREZESC DIMINEATA

Pierd noptile, deci imi place sa dorm pana tarziu. Nici cat am fost la liceu si am avut ore de la 7:30 si nici acum nu m-am obisnuit cu trezitul de dimineata.

In general, cand trebuie sa ma trezesc, iau telefonul in mana, opresc ceasul si-l reprogramez peste 10 minute. Cele 10 minute le dorm neintoarsa. S-a intamplat acum 2 zile sa adorm cu telefonul in mana fara sa-l reprogramez. M am trezit cu surprindere cand am auzit un zgomot: telefonul care mi cazuse din mana. Am decis ca sunt prea obosita sa ma mai duc la facultate, asa ca am dormit pana mult dupa pranz.

Daca am reusit sa ma dau jos din pat, e de bine. Ajung la baie, daca e vara ma bag direct in dus, iar daca e iarna las aceasta activitate pt dupa amiaza, cand pot sa lenevesc in pat la caldurica, invelita in prosop. Ma spal pe dinti, ma uit in oglinda si alerg spre cealalta oglinda, din camera, unde ma asteapta cumintele fardurile care ne lumineaza viata.

Ma fardez, ma imbrac... alegerea hainelor este din nou o mare problema... apoi cobor (dormitorul meu este la etaj) la bucatarie. Iau micul dejun fara de care nu plec de acasa. Cer bani si ziua devine mult mai frumoasa daca mi se dau.

Urc in masina, de obicei ma enervez pt ca imi amintesc cu stupoare ca ieri una din prietenele mele mi a luat CD ul preferat, iar alalteieri alta mi a luat CD ul nou samd, deci sunt obligata sa ascult radio. Totul devine parca mai frumos in jurul meu in momentul in care gasesc bricheta salvatoare (dupa mai multe incercari nereusite) care aprinde tigara din coltul gurii, tigara cu care am iesit pe usa.

Ziua este si mai nefericita atunci cand aud vocea de sus care ma roaga sa scot cainele afara. De obicei fug cat pot de responsabilitatea asta. Daca scot eu catelul, n am rabdare (e dimineata, totusi!) si o bag in curte dupa prima nevoie. Cat las lesa pe un pervaz, ma intorc si gasesc un lucru care cica ti aduce noroc daca calci (si ce daca e cacofonie) in el. Ma enervez din nou cat strang surpriza din fata usii.

Daca am noroc sa gasesc loc de parcare din prima la facultate, parca ziua nu e atat de ratata.

Mereu ajung ultima la scoala, nu sunt punctuala.

Daca dupa prima jumatate de curs/seminar nu beau cafea si nu fumez cea de-a 2 a tigara, nu e de bine.

Ce bine ca maine e sambata! Toate astea ar disparea daca as fi lasata sa dorm cat vreau si cat am nevoie. Ce bine ca exista acest topic! De acum o sa ma plang des!


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gonen
mesaj 20 Nov 2004, 10:28 AM
Mesaj #21


ex-bogho
*****

Grup: Membri
Mesaje: 637
Inscris: 21 October 04
Forumist Nr.: 4.717



QUOTE (Tyra @ 20 Nov 2004, 05:58 AM)
URASC SA MA TREZESC DIMINEATA

pai si cam cand ai vrea sa te trezesti!? rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 20 Nov 2004, 10:58 AM
Mesaj #22


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE (Tyra @ 20 Nov 2004, 04:58 AM)
Ce bine ca exista acest topic! De acum o sa ma plang des!

cry.gif e musai asta? hh.gif

tongue.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
punctt
mesaj 16 Mar 2005, 06:17 PM
Mesaj #23


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



Cum imi incep ziua?! ... Primul gand... Hmmm, depinde!! Daca suna ceasul si eu nu sunt destul de odihnita, atunci incep ziua destul de prost... Daca suna la usa cineva, ori daca suna vreun telefon si-mi intrerupe somnul, sunt nervoasa... ma trezesc cu fata la cearceaf... In fine, imi revin destul de repede... fara cafeluta, nu sunt bautoare de cafea. Sunt si zile (mai rare, din pacate sad.gif ), cand ma trezesc bine dispusa, deci simt ca mi-am implinit somnul, simt ca mi-am refacut puterile si pot s-o iau de la capat, pot incepe o noua zi de stres... harhar.gif


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iniya
mesaj 17 Mar 2005, 10:16 PM
Mesaj #24


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.100
Inscris: 15 December 04
Din: Romania- Arad
Forumist Nr.: 5.203



ceasul meu este ceasul puturosului ..care suna de vreo 5 ori din 5 in 5 minute..chin stiu..dar numai asa ma trezesc devil.gif ...dupa care il opresc a 5 oara..ca dupa se schimba melodia si n-o suport... ..ma trezesc...dau drumul la radio..ca si batraneii..beau cafeluta..si in prima ora de la scoala imi stresez colega cu yawn.gif ..culmea..ea se trezeste si singura..si cu biggrin.gif pe buze...eu mad.gif si yawn.gif ..cat despre formule..gen' leu..bla' numai de asta n-am chef..cand abia imi vad fata in oglinda..si numai de teori d';astea n-am chef... rolleyes.gif ..sunt foarte morocanoasa..dar nu foarte rea..si asta pentru ca nu le spun tuturor cat de bine/rau am dormit aaseara...sau daca am visat cutare..pana ma trezesc....

obisnuiesc sa ma trezesc singura..morocanoasa..si al devil.gif de nervoasa..chiar asa..de ce suntem cu starea asta cand ne trezim? ...am un coleg care are ceas cu pasarele..eu cred ca l-as sparge la prima pasarica ohyeah.gif ... devil.gif doar nu-s in codru' tongue.gif


--------------------
Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better. [Samuel Beckett]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cipdecip
mesaj 19 Mar 2005, 11:48 AM
Mesaj #25


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.276
Inscris: 29 August 04
Din: Ph
Forumist Nr.: 4.358



De obicei ma trezesc la 5 dimineata cry.gif Imi pun telefonul sa sune... uneori i se termina bateria si se inchide in timpul noptii... laugh.gif
Dar de cele mai multe ori suna, eu mai dorm 5 min, si ma trezesc singur... daca sunt foarte obosit nu ma mai trezesc tongue.gif
Dar in toate cazurile, intervine mama, care vine cu o lingura si o oala, si-mi zice: " la munca lenesule, nu la intins mana " biggrin.gif
Am glumit nu vine cu o oala si lingura, vine cu o cafea...


--------------------
Intre fericire si vis , melancolie si taina , infinit si singuratate exista raul
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gabitza ^
mesaj 20 Mar 2005, 01:52 AM
Mesaj #26


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 925
Inscris: 24 May 04
Din: Bucale
Forumist Nr.: 3.623



clar nu sunt o "morning person" dar nu am probleme la trezire. in mod sigur insa nu imi place. daca se poate sa dorm pana pe la 9:30 e super. dar din pacate trebuie sa ma trezesc la 7 jumate in fiecare zi.cafea nu beau, mic dejun nu mananc, hainele le am pregatite de cu seara asa ca ma spal pe ochi, fatza (nu imi place dush dimineata, prefer seara inainte sa ma culc) si plec.
niciodata nu am fost genul care cum suna ceasul/telefonul sa sar din pat. telefonul suna la 7...dar il programez din nou si mai dorm pana la 7:30. si cand nu am ora de sculare (adica in wk-end) tot lenevesc in pat....in wk-end lenevesc chiar si o ora, imi aduc aminte ce am visat noaptea, ma intind, ma rostogolesc prin tot patul, vorbesc cu sor-mea....ce mai, sunt o lenesa. laugh.gif
G.


--------------------
Nu refuza niciodata placerea doar pentru ca iti este frica de ceea ce ar putea spune ceilalti despre tine...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bufnitza
mesaj 24 Apr 2005, 07:09 AM
Mesaj #27


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 264
Inscris: 23 October 03
Forumist Nr.: 1.040



Nu sint o matinala , da' daca trebuie , trebuie !!! Daca am timp de cafea si tigara e ok . Daca nu , e un problem . Si daca mai am si mic-dejun gata , ferice de mine ! Si neaparat cu muzica buna !!!


--------------------
"Sunt om, si nimic din ceea ce e omenesc nu mi-e strain" Terentius.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 24 Apr 2005, 07:58 AM
Mesaj #28


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Eu am o problema cu trezitul devreme doar atunci cand e musai sa ma trezesc cu noaptea-n cap. Atunci urasc si ceasul si tot. laugh.gif Dar cand ma trezesc devreme neconstransa de ceva, e ok, imi pot savura cafeaua fara graba. biggrin.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistinguett
mesaj 24 Apr 2005, 09:05 AM
Mesaj #29


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



Chiar daca trebuie sa dorm doar 3 ore, tot ma scol cu 2 ore inainte sa plec de-acasa. Urasc sa ma pregatesc pe fuga, imi strica toata ziua.
De trezit, ma trezesc imediat ce suna ceasul dar pentru ca s-a mai intamplat sa-l inchid repede ca sa nu-l trezeasca pe al meu si am adormit la loc, am si alarma de la telefon pusa. Ce gandesc... de obicei "cafea, tigara, now!" dar au fost cazuri cand primul gand a fost o injuratura. Prefer sa nu vorbesc prima ora cand ma trezesc, ma rezum la strictul absolut necesar desi nu-s Grumpy.


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
surzi
mesaj 26 Apr 2005, 09:34 AM
Mesaj #30


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 286
Inscris: 29 January 05
Forumist Nr.: 5.580



Ritualul unei surde de dimineatza tongue.gif

.....oriunde, oricum - necum, eu ma trezesc la 7, fara ajutoare mecanice sau tipatoare, doar micul meu ceas intern, blocat sadic pe 7 ......ca o mica razbunare, utilizez leveneala incapatanata la pat, dar si asta esueaza dupa jumatate de ora de foieli chinuitoare, atunci, dupa o impleticire haotica pana la calculator, imi pun o melodie ritmata - gen - yummy yummy I got love in my tummy, iar metamorfoza are loc..... ufffffffffffffff-ul jalnic manierist devine un ihaaaaaaaaaaa triumfator 38.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gypsyhart
mesaj 26 Apr 2005, 10:41 AM
Mesaj #31


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.854
Inscris: 4 December 03
Forumist Nr.: 1.365



Ora la care ma trezesc depinde destul de mult de ora la care m'am trezit in ultimele..3 zile....De obicei intre 7 si 8.30......
De obicei primul lucru pe care il fac este sa merg la toaleta pentru "eliberare" biggrin.gif....apoi mai stau in pat un pic.....daca am timp si chef fac niste gimnastica, daca nu stau pur si simplu.....Daca am facut gimnastica or n'am facut da am chef, fac si un dus....de obicei dau si niste firimituri la porumbei, spre disperarea alor mei......si uneori iau micul dejun in parc smile.gif ....
Starea cu care ma trezesc dimineata......se cam leaga de starea cu care m'am culcat.......daca sunt impacat si multumit la finele zilei, dimineata sunt "solar".....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
milimetru
mesaj 26 Apr 2005, 11:42 AM
Mesaj #32


ex-caa
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 26 April 04
Forumist Nr.: 3.261



Io mă trezesc de fiecare dată fix la ora 5.55. Primul lucru pe care-l fac este să bījbīi după cafea altfel nu īmi dau seama ce se īntīmplă cu mine şi īn jurul meu. După toaletă, hop afară, orice tip de vreme o fi, cu iubita mea Nera (care e o căţea, man, căţea la propriu!) la o plimbare de 1-1,5 ore, cu stomacul gol. După care urmează celelalte...

Sīnt un matinal, ba mai mult, dimineaţa e momentul meu favorit de peste zi. Dacă ar putea să fie toată ziua numai o dimineaţă pe mine nu m-ar deranja deloc! Dimineaţa milimetru e etalon; cu cīt īnaintează ziua milimetru se micşorează pīnă cīnd ajunge doar o miime din... smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mdA!
mesaj 27 Apr 2005, 02:08 PM
Mesaj #33


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.554
Inscris: 11 May 04
Forumist Nr.: 3.457



in ultima vreme, de obicei ma trezesc mahmura, si suficient de tarziu cat sa fiu in intarziere. asa ca ma iau de par si ma tarasc spre baie si apoi bucatarie, vreme in care ma cert cu mama care m-a facut, cu ala care a inventat ceasul desteptator, cu serviciul, cu usile care imi stau mereu in drum, si de care ma izbesc sistematic, cu cafeaua, sau ceaiul negru, care sunt intotdeauna prea fierbinti, cu micul dejun care este prea rece, proaspat scos din frigider.... sunt tare certareata dimineata...
smile.gif


--------------------
Amice, esti idiot! (I. L. Caragiale)

feel the rain on your skin, no one else can feel it for you
Dar din dar se face Raiul
<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>cea preaīmpiedicată</span>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matz
mesaj 27 Apr 2005, 03:22 PM
Mesaj #34


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 339
Inscris: 28 January 05
Din: bucuresti / piatra neamt
Forumist Nr.: 5.558



status report : ora 7 suna ceasul/telefonul/radioul/cainele vecinului biggrin.gif ," las ca mai dorm 15 minute" . Nu v-as dori sa ma vedeti cand ma trezesc 5 minure pana nu ma spal pe fata si nu ma trezesc bine-bine sunt cea mai asociala (vorba lui simonsays) persoana din Univers, apoi miraculos ma calmez. de obicei cand n-am nimic de facut in ziua aia unt cea mai fericita rolleyes.gif , dar asta se intampla prea rar.. sad.gif ; apoi: mancare , imbracare, spalare din nou ( ca e bine ) si fugi dupa 601 ca iar intarzii la Marin cry.gif ... si cam asa e dimineata mea hh.gif


--------------------
He who laughs last, thinks the slowest.
My wife is a sex object - every time I ask for sex, she objects.
Why is it when we talk to God we're said to be praying, but when God talks to us we're schizophrenic?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arrianna
mesaj 29 Apr 2005, 12:17 PM
Mesaj #35


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 233
Inscris: 31 March 04
Forumist Nr.: 2.844



De obicei pun alarma sa sune cu 20 de minute inainte de ora la care ar trebui sa sune initial-caci am nevoie de aceste minute,pentru "a ma impaca" cu gandul ca trebuie sa ma trezesc,pentru a injura putin ca a sunat alarma exact in momentul de maxim interes al unui vis mad.gif ... pentru a ma intinde in timp ce strang perna in brate, cautand telecomanda de la combina pe sub ea...intr-un cuvant : lenevesc.O simpla apasare de buton si "your favourite station in town" incepe sa se auda si-n cuibul meu!Din acest punct,trezirea mea este salvata!Hello,Sunshine!!!


--------------------
"Eu cred ca infernul exista.Dar cred ca exista aici,pe pamant.Asa cum aici,pe pamant,e singurul loc unde s-ar putea crea paradisul."-Octavian Paler
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 02:23 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman