HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Am Nevoie De..., Caut, Ajutor !, Asemanator primului ajutor
contraste
mesaj 24 Jul 2004, 01:37 PM
Mesaj #1


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



Am vazut mai multe cerinte ale noastre postate in diverse locuri. Unele topicuri sunt vizitate cu adresa precisa, asa ca multi nu stiu de existenta intrebarii puse. Poate cautati o adresa, aveti nevoie de un site anume, vreti sa aflati raspunsul la ceva ce va framanta de mult.
Eu vreau sa aflu daca in Ramanicu Valcea mai exista in Parcul Zavoi pomul cel mare in care este construita o casa, cu mese si banci, unde m-am urcat adeseori in copilarie, pe o scara in spirala cu trepte mici. Alatuturi de mine au fost atunci si bunicii mei. Daca ei au ramas doar o amintire, oare casa din pom mai exista?



--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 24 Jul 2004, 01:49 PM
Mesaj #2


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



E vorba de asta? user posted image

O gasesti pe http://www.primariavl.ro

smile.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
YOo
mesaj 25 Jul 2004, 02:23 AM
Mesaj #3


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 696
Inscris: 5 May 04
Forumist Nr.: 3.376



contraste ... dupa cum vezi Cla a incercat sa te ajute cu o poza si un link. Eu as putea sa te ajut si cu detalii/descrieri, pentru ca am copilarit acolo ... si ultima data am fost in Rm Valcea acum cca 3 luni.

Referitor la intrebarea ta ... Eu cred ca te referi exact la Foisorul din imaginea lui Cla, pentru ca alt arbore cu o casuta in el nu mai este in parc ... Asa ca ... biggrin.gif fii bucuroasa pentru ca inca mai exista ... Si nu cred ca se grabeste nimeni sa-l doboare. Se vede foarte frumos ... mai ales primavara si vara.
Acum au mai modernizat parcul. Au construit niste fortarete miniaturale si tot felul de astfel de accesorii pentru copii. Au modernizat si restaurantul de pe lac. Iarna este patinoar in aer liber (pe lac tongue.gif ), iar primavara, vara si chiar toamna pun la dispozitie barcutze pentru mici croaziere pe lac ... contra cost, desigur laugh.gif .
Totusi ... sincer sa fiu, mie imi placea mai mult cum arata parcul prin '95-'98 ... decat acum. Dar trebuie sa evoluam, nu?

Eu am accesat adresa pe care a mentionat-o Cla. Ai cateva fotografii acolo (dar nu din Parc). Totusi, in incheiere iti sugerez sa nu eziti sa ma solicitzi cu intrebari sau, daca vrei, poate chiar fotografii tongue.gif

Ciao!


--------------------
"Ce te-ai face, da, ce ai face tu? Ce te-ai face tu, daca ai fi ca mine? Ce ai face, da, ce ai face tu? Ce ai face tu?"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 25 Jul 2004, 02:23 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
contraste
mesaj 25 Jul 2004, 01:06 PM
Mesaj #4


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



Dragii mei, va multumesc mult si va pup botisoarele avatarurilor voastre, cu mii de multumiri. Acum, pentru ca tot te-ai oferit, te rog pe tine YOo sa imi spui daca mai exista Baile Ocnele Mari, cele la soare si cele la cada. Pe dealul din dreapta cum esti cu fata la bai era o carare ce ducea la un sat, unde olari faceau minuni de lut. Acolo am luat cunostinta cu lutul prima data. Poate oamenii aceia nu or mai fi toti, dar cararea este tot carare de pas de om, sau o fi devenit vreun fel de drum asfaltat?

Acest topic a fost editat de contraste: 25 Jul 2004, 01:07 PM


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 25 Jul 2004, 01:14 PM
Mesaj #5


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Multumesc pt. pupici sorry.gif flowers.gif mai departe te ajuta YOo, ai grija de el, ca-i baiat bun... wink.gif biggrin.gif

Acest topic a fost editat de Clarence: 25 Jul 2004, 01:59 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
YOo
mesaj 25 Jul 2004, 01:56 PM
Mesaj #6


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 696
Inscris: 5 May 04
Forumist Nr.: 3.376



Multumim contraste sorry.gif mwah1.gif ...

Once again ... am vesti bune pentru tine biggrin.gif ...

Tot ceea ce ai intrebat tu ... inca EXISTA! Si cred ca foarte aproape de starea in care le-ai vazut ultima oara ... Ca de, este Romania ... aici schimbarile se fac foarte lent, cu efecte (in)vizibile intr-o perioada foarte lunga de timp laugh.gif
Oricum... eu nu am mai fost de cca. un an pe acolo, dar ma incred in intuitia mea biggrin.gif ... Administratia de acolo a incercat o usoara modernizare ... si cat de cat au reusit, dar (exista un DAR) nu prea mult.

In concluzie ... este asa cum sperai tu tongue.gif


--------------------
"Ce te-ai face, da, ce ai face tu? Ce te-ai face tu, daca ai fi ca mine? Ce ai face, da, ce ai face tu? Ce ai face tu?"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chatonel
mesaj 25 Jul 2004, 02:20 PM
Mesaj #7


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 382
Inscris: 14 May 03
Forumist Nr.: 298



heiii!!! cine sinteti voi din vilcea? ca si io-s de-acolo, poate va stiu si va trag de pleata, c-ati stat ascunsi pin' acu!!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 25 Jul 2004, 03:02 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



Si eu am ceva radacini ( chiar aproape juma din ele ) pe la Valcea thumb_yello.gif Se impart intre Pausesti Otasau si Ramnic!!

Iar in Orasul Gradinilor am fost ultima oara acum 4 ani, la festivavul berii in Zavoi...superb drunk.gif

Cealalta jumatate se trage din Craiova, asa ca cica-s oltean get pe get hh.gif

Va salut Valcenilor si poate odata o s-o facem lata pe Dealu Negru la mititei thumb_yello.gif

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
YOo
mesaj 25 Jul 2004, 03:34 PM
Mesaj #9


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 696
Inscris: 5 May 04
Forumist Nr.: 3.376



Hehehe ... Sorine ... pe Dealu' Negru ... la mici si bere licklips.gif ... oricand drool.gif

chatonel ... imi pare rau sa te dezamagim, dar Cla este din Timisoara si acum sta in Germania, Sorin are doar radacini p'acolo, contraste ... din cate am inteles eu, are doar amintiri p'acolo, iar eu m-am mutat din Rm. (acum vreo 4 luni) in BV (mai exct in Rasnov tongue.gif ). Deci deocamdata, in afara de tine, nu este nici un valcean (care inca mai sta in Rm) pe topicul asta ...
Totusi este foarte probabil sa ne cunoastem pentru ca am locuit acolo timp de 15 ani biggrin.gif
Eu am poza la profil ... uita-te, analizeaza, trage o concluzie si ... impartaseste-o cu mine laugh.gif


--------------------
"Ce te-ai face, da, ce ai face tu? Ce te-ai face tu, daca ai fi ca mine? Ce ai face, da, ce ai face tu? Ce ai face tu?"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chatonel
mesaj 25 Jul 2004, 05:11 PM
Mesaj #10


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 382
Inscris: 14 May 03
Forumist Nr.: 298



QUOTE (SORIN @ 25 Jul 2004, 05:15 PM)
Si eu am ceva radacini ( chiar aproape juma din ele ) pe la Valcea thumb_yello.gif  Se impart intre Pausesti Otasau si Ramnic!!

Iar in Orasul Gradinilor am fost ultima oara acum 4 ani, la festivavul berii in Zavoi...superb drunk.gif

Cealalta jumatate se trage din Craiova, asa ca cica-s oltean get pe get hh.gif

Va salut Valcenilor si poate odata o s-o facem lata pe Dealu Negru la mititei thumb_yello.gif

Sorin.


QUOTE (YOo @ 25 Jul 2004, 05:47 PM)
Hehehe ... Sorine ... pe Dealu' Negru ... la mici si bere licklips.gif ... oricand drool.gif

chatonel ... imi pare rau sa te dezamagim, dar Cla este din Timisoara si acum sta in Germania, Sorin are doar radacini p'acolo, contraste ... din cate am inteles eu, are doar amintiri p'acolo, iar eu m-am mutat din Rm. (acum vreo 4 luni) in BV (mai exct in Rasnov  ). Deci deocamdata, in afara de tine, nu este nici un valcean (care inca mai sta in Rm) pe topicul asta ...
Totusi este foarte probabil sa ne cunoastem pentru ca am locuit acolo timp de 15 ani.
Eu am poza la profil ... uita-te, analizeaza, trage o concluzie si ... impartaseste-o cu mine.

io am plecat din '90 din Vilcea, da merg acas luna ce vine biggrin.gif
ps
iti vazui poza, dar.... hm sad.gif e cam mare diferenta de virsta intre noi. Cred ca erai la gradi cind mai aveam plimbari pe baraj biggrin.gif Stiu, fac un misto rautacios, dar e de necaz ...
bey, Sorine, vezi ca poate te-nrudesti cu mine, ca si io am la fel, jumi-juma. Numa ca jumaua e la Bailesti, nu la Craiova.

Acest topic a fost editat de Diana-Maria: 12 Mar 2005, 11:37 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
YOo
mesaj 25 Jul 2004, 05:28 PM
Mesaj #11


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 696
Inscris: 5 May 04
Forumist Nr.: 3.376



chatonel ... am vazut si eu ca este cam mare diferenta dintre noi, dar abia dupa ce am postat si mi-a fost lene sa mai editez tongue.gif
Nu m-am suparat biggrin.gif ... Oricum ai dreptate ... cred ca eram la gradi pe vremea aceea laugh.gif
Daca ajungi la baraj luna viitoare si faci o baie acolo ... sa te gandesti si la mine te rog. Eu nu stiu cand o sa mai ajung sa fac o baie acolo sad.gif


--------------------
"Ce te-ai face, da, ce ai face tu? Ce te-ai face tu, daca ai fi ca mine? Ce ai face, da, ce ai face tu? Ce ai face tu?"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chatonel
mesaj 25 Jul 2004, 05:39 PM
Mesaj #12


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 382
Inscris: 14 May 03
Forumist Nr.: 298



ok, atunci fac o baie si pt tine, daca va fi timpul bun tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
YOo
mesaj 25 Jul 2004, 10:49 PM
Mesaj #13


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 696
Inscris: 5 May 04
Forumist Nr.: 3.376



Merci chatonel thumb_yello.gif ... sper as prinzi apa buna ...tongue.gif


--------------------
"Ce te-ai face, da, ce ai face tu? Ce te-ai face tu, daca ai fi ca mine? Ce ai face, da, ce ai face tu? Ce ai face tu?"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 27 Jul 2004, 11:37 AM
Mesaj #14


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



Merci baieti!
Si uite-asa, v-am facut de-cunostinta si de-o revedere! E cu noroc deschis acest topic !

Buna Clujule !
Nu stiu cand voi mai ajunge. Dar in 2000 cand am fost sa iau un act, se facea discutie ca acele ruine din centru se vor proteja cu un acoperis de sticla. Nu stiti, s-a realizat lucrarea?



Acest topic a fost editat de Diana-Maria: 12 Mar 2005, 11:38 AM


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 04:20 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman