HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Super Oferta Rds.tel, In sfarsit :)
Ares
mesaj 15 Jul 2004, 10:33 AM
Mesaj #1


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 805
Inscris: 5 September 03
Din: Bucureşti
Forumist Nr.: 711



Dupa cum unii deja stiu, s-a facut un prim pas in anihilarea monopolului total al Romtelecom asupra pietii de telefonie fixa din Romania. Desi a trecut ceva timp de la "liberalizare", eu - ca utilizator normal al telefonului - nu am simtit nici o modificare...

Acum, odata cu super oferta RDSLink (pentru utilizatorii de Internet de la RDS) m-am trezit si cu un telefon RDS.Tel...

Ce pot spune pana acum:

- abonamentul de 5€ include 1000 de minute in reteaua RDS si 100 in Romtelecom (spre diferenta de abonamentul Romtelecom care este de 4,9€ si include convorbiri de 1.65€ = 56 min in retea in timpul zilei / 165 de min seara si weekend-uri);
- preturile sunt mai mult decat convenabile - 0.0125€ in RDS, 0.0215€ spre Romtelecom (comparativ cu 0.029€ cat costa un minut Romtelecom - Romtelecom - INCREDIBL!) si 0.11€ spre retele mobile (comparativ cu 0.145€ la Romtelecom);

La toate astea se adauga o serie de servicii suplimentare gratuite:
- factura detaliata total gratuit trimisa pe e-mail - care costa la Romtelecom 1€/luna
- CLID, CFW, CONF, CB, COH, CW

Sa nu fiu inteles gresit. Nu fac reclama RDS-ului, dar sunt foarte incantat ca a aparut o concurenta reala in acest domeniu, care nu poate sa duca decat la ceva mai bun pentru noi... Singurul meu regret este miscarea urata a Romtelecomului care a scos acel abonament "social" care permitea doar sa fie apelat un abonat.

PS. Tarifele sunt luate de pe pliantele de prezentare ale celor 2 operatori...


--------------------
Atat de multe carti si atat de putin timp... Vizitati "Pagina Cronicarului".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
YoyoMan
mesaj 23 Oct 2004, 01:15 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.930
Inscris: 3 November 03
Forumist Nr.: 1.126



Noua oferta de la RDS e bestiala! de $9/luna ai internet prin tzava cu 1GB trafic (ceea ce eu cred ca e arhisuficient daca nu faci download exagerat) si ai si un post telefonic gratuit cu 50 de min in Romntelecom si 500 de min in retea. Si apelurile mi se pare ca sunt mai ieftine decat la RTC wink.gif Deci e tot mai ok treaba. Traficul s-a dublat fata de fosta oferta de Internet... si pretul a ramas acelasi.


--------------------
"Marile fericiri ie mute...."
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 April 2024 - 01:32 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman