HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Super Oferta Rds.tel, In sfarsit :)
Ares
mesaj 15 Jul 2004, 10:33 AM
Mesaj #1


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 805
Inscris: 5 September 03
Din: Bucureşti
Forumist Nr.: 711



Dupa cum unii deja stiu, s-a facut un prim pas in anihilarea monopolului total al Romtelecom asupra pietii de telefonie fixa din Romania. Desi a trecut ceva timp de la "liberalizare", eu - ca utilizator normal al telefonului - nu am simtit nici o modificare...

Acum, odata cu super oferta RDSLink (pentru utilizatorii de Internet de la RDS) m-am trezit si cu un telefon RDS.Tel...

Ce pot spune pana acum:

- abonamentul de 5€ include 1000 de minute in reteaua RDS si 100 in Romtelecom (spre diferenta de abonamentul Romtelecom care este de 4,9€ si include convorbiri de 1.65€ = 56 min in retea in timpul zilei / 165 de min seara si weekend-uri);
- preturile sunt mai mult decat convenabile - 0.0125€ in RDS, 0.0215€ spre Romtelecom (comparativ cu 0.029€ cat costa un minut Romtelecom - Romtelecom - INCREDIBL!) si 0.11€ spre retele mobile (comparativ cu 0.145€ la Romtelecom);

La toate astea se adauga o serie de servicii suplimentare gratuite:
- factura detaliata total gratuit trimisa pe e-mail - care costa la Romtelecom 1€/luna
- CLID, CFW, CONF, CB, COH, CW

Sa nu fiu inteles gresit. Nu fac reclama RDS-ului, dar sunt foarte incantat ca a aparut o concurenta reala in acest domeniu, care nu poate sa duca decat la ceva mai bun pentru noi... Singurul meu regret este miscarea urata a Romtelecomului care a scos acel abonament "social" care permitea doar sa fie apelat un abonat.

PS. Tarifele sunt luate de pe pliantele de prezentare ale celor 2 operatori...


--------------------
Atat de multe carti si atat de putin timp... Vizitati "Pagina Cronicarului".
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 04:31 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman