HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Arhiva

Forum Read-Only. NU pot fi trimise mesaje noi.

> Expertul: Campanie Electorala
Mihai
mesaj 18 May 2004, 02:59 PM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Topic destinat campaniei electorale a candidatului Expertul.

Intrebari, discutii alaturi de electorat, promisiuni si dezbateri.

Il invit pentru pentru inceput pe Expert sa prezinte pe scurt motivele pentru care trebuie sa fie ales ca primar al Hanopolis-ului, oferta electorala.

Mult succes! thumb_yello.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
Expertul
mesaj 19 May 2004, 02:30 PM
Mesaj #2


Musteriu
*

Grup: Misterios
Mesaje: 7
Inscris: 18 May 04
Forumist Nr.: 3.545



Doamnelor, Domnilor, dar în special Domnişoarelor wub.gif ,
M-am hotarat să candidez imediat ce am auzit că se caută primar pentru Hanopolis. De ce? Simplu ... pentru că sunt cel mai potrivit pentru această funcţie, unul mai bun ca mine nu există – şi spun asta cu modestie, eu necunoscând înfumurarea... sorry.gif

În această campanie nu voi încerca să atac în nici un fel vreun contra candidat de-al meu, deoarece pot câştiga lejer alegerile şi fără a face circ. Oricum cetăţenii cunosc ce poate fiecare, şi pot decide singuri cine e cel mai bun. Nu trebuie să le spun eu, ce greşeli a făcut unul sau altul - ei ştiu chiar mai bine ca mine...

Nu cred în sloganuri electorale, acestea sunt pentru populişti... eu spun doar
Hanopolis are nevoie de un Primar Expert, nu de o Marioneta!
(de la Mihai adaptare... )
Buuun.... acum să trecem la concret...
După cum se ştie, Hanopolisul, deşi are un standard ridicat, ca metropolă, este totuşi departe de a fi ceea ce merită. Există încă lipsuri şi probleme mari, care nu pot fi rezolvate de oricine, ci numai de Expert.

Dintre problemele cele mai grave, enumăr cîteva : locuinţe adecvate pentru anumite categorii sociale, impozitele şi taxele locale exagerat de mari, şcoli şi spitale într-o stare foarte proastă, arterele de circulaţie. Iar personalul din administraţie este total iresponsabil în faţa nevoilor cetăţenilor.
Trebuie să dau facilităţi pentru firmele private. Să le ajut să-si desfăşoare cat mai uşor activitatea, şi nu să-si bată oamenii capul cu birocraţia, cu spăgile, cu timpul pierdut pe la ghisee de la care pleacă cu nervi pentru o săptămână. Nu vă ascund că aceste firme vor fi motorul oraşului. Eu le ajut să facă căt mai mulţi bani, ajutăndu-i cu actele, cu autorizaţiile, cu spaţiile comerciale la preţuri modice în care funcţionează, alte facilităţi astfel încât aceste firme să fie concentrate în a face cât mai mulţi bani şi a vărsa la bugetul Primărie proporţional. Vrea omu să facă o afacere - vine la mine... vrea infiinţare firmă, vrea spaţiu, eventual şi personal, sau consultanţă, ce este azi ? Miercuri ... foarte bine .. de Luni îi dai drumul ... uite actele, uite spaţiu ... la Primărie dai X% din profit, dar nu mai puţin de Y EuroHani, căci atunci nu prea eşti matale bun la afaceri şi imi ocupi spaţiul ăla bun degeaba, mai bine îl ia altul care poate mai mult.
Păi, stimaţi alegători, ce e Primăria ? Doar administraţie de străzi şi conducte de apă ? Nu domnule ... ea trebuie să aducă şi bani la buget, căt mai mulţi ... dar nu pe cetăţeni să fie greul... nuuuu ... ci Primăria să creeze un mediu practic de afaceri, şi de acolo să-i vină banii pentru investiţii. Nu să stea cu măna intinsă pe la alţii....

Ce voi face eu....
După ce-i voi concedia pe toţi nepricepuţii şi corupţii din administraţie (în primele două zile), voi angaja oameni competenţi şi cinstiţi.

Apoi, imediat, vom trece la treabă.
Data viitoare o să vă detaliez mai mult, acum trebuie să plec doarece aud că în Parcul Central al Hanopolisului, vrea nu ştiu care ministru să-şi construiască o clădire.... Mama lui.... 50.gif să lase cetăţenii fără flori, pomi şi aer curat. Îi arăt eu lui cine e ministru pe aici... Ce crede el... aici e sat fără câini....

PS.... Aştept reclamaţii, sesizări, propuneri, critici, laude sorry.gif .... toate fără alcool vă rog, ... nu în timpul serviciului...

Acest topic a fost editat de Expertul: 19 May 2004, 02:34 PM


--------------------
Hanopolisul are nevoie de un Primar Expert, nu de o Marioneta!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic
Mihai   Expertul: Campanie Electorala   18 May 2004, 02:59 PM
Expertul   Doamnelor, Domnilor, dar în special Domnişoar...   19 May 2004, 02:30 PM
zar   QUOTE După ce-i voi concedia pe toţi nep...   19 May 2004, 06:44 PM
Catalin   QUOTE După ce-i voi concedia pe toţi ne...   19 May 2004, 09:38 PM
bdl   Espertzule, Unde se duc mustele iarna?   20 May 2004, 03:15 AM
Expertul   Stimate domnule Zar, QUOTE credeti ca in anturaju...   20 May 2004, 07:41 PM
Tai Pan   Daca exista atatea "dosare de cadre" pen...   21 May 2004, 08:28 AM
Expertul   Stimate domnule Tai Pan, QUOTE Daca exista atatea...   21 May 2004, 09:26 AM
Catalin   QUOTE In repetate randuri am facut sesizari, recl...   21 May 2004, 09:38 AM
Catindatu'   Hmmmmm, imi amintesc eu de un presedinte care prom...   21 May 2004, 10:01 AM
Expertul   Stimate domnule Catalin, QUOTE Da-ti-ne cateva ex...   21 May 2004, 10:19 AM
Expertul   Stimate Candidatu, QUOTE Hmmmmm, imi amintesc eu ...   21 May 2004, 10:32 AM
Tai Pan   QUOTE sunt expert doarece chiar sunt Circular. E...   21 May 2004, 11:24 AM
Catindatu'   QUOTE Dvs. nu o sa faceti la fel?! Eu cred ca ...   21 May 2004, 11:25 AM
Catalin   QUOTE De aceea spun ca trebuie facuta o mare schi...   21 May 2004, 11:27 AM
Catindatu'   Cred ca mie mi-ar placea in Hanopolis un primar ca...   21 May 2004, 02:16 PM
Expertul   Domnule TaiPAn QUOTE In astia doi ani ati mai si ...   21 May 2004, 05:02 PM
Catalin   QUOTE Sunt convins ca stiati deja, inca de la inc...   21 May 2004, 05:12 PM
bdl   Expertule, Am o solutie pt tine....o sa-ti alegi n...   21 May 2004, 06:53 PM
Expertul   Dragi cetateni onorabili ai Hanopolisului, Dupa c...   22 May 2004, 10:03 AM


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 17 May 2024 - 06:17 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman