HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Loterista Castigatoare Cu Probleme De Acomodare, N-am mai iesit pana acum din tara!!!
klau
mesaj 16 Apr 2004, 11:41 PM
Mesaj #1


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 2
Inscris: 14 April 04
Forumist Nr.: 3.063



Va salut pe toti. Sunt inca in Romania. Am decis sa scriu pe forum dupa ce am citit ce i-ati scris Roxanei. M-a impresionat modul in care i-ati sarit in ajutor. Eu nu prea sunt familiara cu internetul (nu il am acasa!) dar de-acum voi incerca sa remediez acest lucru! smile.gif
Probleme la mine sunt destule. Numai sa aveti rabdare sa cititi pana la sfarsit!
Am castigat la loterie si marea mea spaima a fost ca nu aveam pe nimeni in State. Si nici bani. Dar, cu ajutorul lui Dumnezeu, s-au rezolvat aceste probleme. Voi pleca impreuna cu sotul meu spre Baltimore unde vom si sta pt inceput. Dar mai multe n-as putea sa spun ca s-au rezolvat.
In afara de faptul ca in America mancarea este mai ieftina decat in Romania si ca-ti poti cumpara haine de firma ceva mai ieftin, altceva nu stiu. Nu a avut cine sa-mi povesteasca, cine sa ma avertizeze de ce si de cine sa ma feresc, nu am avut pe nimeni care sa ma introduca putin in atmosfera de acolo sad.gif .
Plus ca nu am iesit niciodata din tara nici macar cu trenul iar acum sunt obligata sa iau avionul cry.gif , sa-mi fac rezervare la avion (unde nu stiu exact ce sa cer ca sa-mi fie mai bine! huh.gif ).... Si multe alte temeri care ma mai trec din cand in cand dar pe care nu mi le amintesc acum.
Nu stiu daca sa ma bucur ca am castigat si daca merita intr-adevar sa-i las pe cei dragi aici! Ptr ce? Ce are America atat de special incat sa merite acest sacrificiu? (pt mine deocamdata asta tinde sa fie)
Cum in Romania nu se vorbeste engleza la orice pas, nu pot spune ca stiu atat cat sa-mi gasesc un job bun care sa ma ajute sa supravietuiesc, fara sa-mi para rau. cry.gif Cel putin in prima perioada.
Persoana care ne-a ajutat v-a incerca s-o faca si pe viitor... Dar e bine sa te bazezi doar pe un singur om? Om care are si el familia lui, viata si nevoile lui? Timpul lui liber pe care poate ar vrea sa si-l petreaca relaxandu-se??
Nu stiu ce sa zic... Mi-e teama!
Credeti ca ma puteti ajuta sa scap de aceasta pacoste care-mi apasa sufletul??
Pt prima oara am simtit ca am multi prieteni chiar daca nu mie-mi erau adresate acele mesaje ci Roxanei!
Astept un semn. Si chiar daca nu mi-l veti da, nu-i cu suparare. Poate in timp o sa gasesc raspunsurile pe acest forum din nelamuririle si lamuririle altora.

Apropo, plec in max o luna din Romania. Viza expira pe 17 iunie.

Va multumesc pt rabdare. jamie.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 01:01 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman