HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Vrei si tu un Jurnal?

Daca doriti si dumneavoastra un Jurnal, trimiteti un mesaj in acest sens in cadrul topicului Detalii Forum.
Nou: Autorul unui jurnal are dreptul de a decide ca un mesaj scris in cadrul Jurnalului sau de catre altcineva sa fie sters. Daca doriti acest lucru, trimiteti-mi un PM cu adresa mesajului in cauza si acesta va fi sters (bineinteles, atat timp cat nu se exagereaza).

7 Pagini V  < 1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Clipe Suspendate, [Jurnalul Arriannei]
arrianna
mesaj 7 Apr 2004, 11:01 AM
Mesaj #16


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 233
Inscris: 31 March 04
Forumist Nr.: 2.844



Multumesc pentru cuvintele tale OMU`BUN...!
Cei pe care ii pierdem,intradevar...ne raman in suflet...,dar timpul lasa in mainile uitarii toate amintirile...!Toate ajung sa se piarda la un moment dat...si-ti aduci aminte doar atat: "A fost candva, ...demult!"
Si va venii ziua in care praful uitarii se va aseza...
Cat despre El...: de iubit...cu siguranta nu-l iubesc!Cand vine vorba de el,iubesc trecutul!De prezent nici nu vreau sa aud!Spui ca nu exisat cineva in viata mea care sa-i ia locul si de aceea ma tot agat de el!Nu neg ca nu ar fi adevarat!Dar au fost momente in care El a fost inlocuit cu altul...altii...si nici unul nu s-a ridicat la inaltimea lui...!El va ramane El...!!!Dar un "El" la timpul trecut!Prezent nu avem,nici nu vom avea!Trecut...atat...!!!!
Te mai astept...! smile.gif


--------------------
"Eu cred ca infernul exista.Dar cred ca exista aici,pe pamant.Asa cum aici,pe pamant,e singurul loc unde s-ar putea crea paradisul."-Octavian Paler
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arrianna
mesaj 8 Apr 2004, 03:10 PM
Mesaj #17


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 233
Inscris: 31 March 04
Forumist Nr.: 2.844



Zboara, ingeras,...zboara!!!Nu stiu de ce am ales aceste cuvinte pentru inceput-nu intrebati!
Ieri in drum spre Bacau ma uitam din masina la nori...erau pufosi...!Incercam sa gasesc tot felul de forme...vroiam sa ma duc si eu printre nori...(nu sa mor-ci sa zbor la ei), sa ma asez pe unul si sa privesc lumea de sus,...sa fiu "Deasupra toturor"!!!Dar...m-am trezit la realitate!
Azi nu am chef de scris...tre sa ma duc sa savurez...vad eu ce...!Till next time...Be gOOd GiRl!!!


--------------------
"Eu cred ca infernul exista.Dar cred ca exista aici,pe pamant.Asa cum aici,pe pamant,e singurul loc unde s-ar putea crea paradisul."-Octavian Paler
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 11 Apr 2004, 12:36 PM
Mesaj #18


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



QUOTE

Am renuntat la gandul ca" Universul conspira in favoarea ta atunci cand iti doresti ceva cu adevarat"!Eu plec...El vine!Iar nu ne vom revedea...!!!Ironia sortii!!!Si auzi tu, Universule?Cred ca stii cat de mult imi doream sa-l revad!!!Raule!!!


apoi:

QUOTE
Cat despre El...: de iubit...cu siguranta nu-l iubesc!Cand vine vorba de el,iubesc trecutul!De prezent nici nu vreau sa aud!


Eu cred ca primesti exact ceea ce spui ca doresti sa ai! Mai mult: mie mi se pare ca esti o privilegiata a intamplarilor care trebuie sa-si gaseasca un rol foarte insemnat in viata ta! Cum crezi ca poti fugi, daca tu doresti atat de mult sa te apropii? Si mai spui ca nu-l iubesti...ACUM!... rolleyes.gif
Sper sa ne spui si noua daca aceasta plecare ti-l scoate in cale pe acel care sa te determine sa-l uiti pe celalalt! sad.gif Eu iti tin pumnii! thumb_yello.gif






--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 11 Apr 2004, 12:36 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
arrianna
mesaj 13 Apr 2004, 09:14 PM
Mesaj #19


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 233
Inscris: 31 March 04
Forumist Nr.: 2.844



OMU`BUN...sa incerc sa`ti raspund....!!!
Hammm...uneori nici eu nu ma inteleg!!!De iubit stiu sigur ca nu-l iubesc!O spun acum ,o spun peste cateva ore..o voi spune si mai tarziu!Nu ti s-a intamplat sa vrei sa intalnesti persoana care a facut candva parte din viata ta...doar de dragul amintirilor?Sa doresti sa o revezi doar pentru a vedea ce impact are asupra ta, revederea ei?Spuneam ca: "Universul nu conspira in favoarea ta",pentru ca nu a conspirat atunci cand mi-am dorit!Iar acum,cand mi se oferea ocazia de a-l revedea eu a trebuit sa plec din oras!!!Ironic...nu ti se pare?Poate intradevar "Nu a fost sa fie!"...O iau ca atare si inghit ceea ce-mi pune pe masa aceasta Forta Divina ce ne conduce!
Va ramane, intradevar, mereu undeva in sufletul meu,dar va ramane amintire!Lumile noastre s-au separat...si nu stiu daca imi mai doresc o apropiere!Daca nu a fost sa fie atunci,...acum-ul nu-si mai are rostul!
Eu vorbesc din prisma trecutului,nicidecum prin prisma prezentului...!Ne leaga amintiri,amintiri frumoase pot spune,dar atat!Ele sunt singurele ce ne mai leaga!
Da, ...a fost un moment in care mi-am dorit o reintoarcere la ceea ce am impartit, o apropiere,dar...momentul a trecut!Am realizat ca nu e chiar asa de palpitant sa te tot legi de trecut,cu toate ca el este parte integranta a vietii noastre!!!trecutul ramane trecut!Eu traiesc in prezent!Prezentul conteaza...,iar prezentul meu, nu e langa el!!!
As vrea aceea apropiere doar de dragul trecutului,dar stiu ca degeaba...trecutul nu se va repeta...ori va fi mai bine,ori va fi mai rau!Si oare sunt eu in stare sa risc?Am fost o data...,dar:"Ulciorul nu intra de multe ori la apa!"
Si in incheiere...:"CEEA CE NU A FOST,E CEEA CE NU PUTEA FI!"-ma impac cu acest gand.
44.gif


--------------------
"Eu cred ca infernul exista.Dar cred ca exista aici,pe pamant.Asa cum aici,pe pamant,e singurul loc unde s-ar putea crea paradisul."-Octavian Paler
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arrianna
mesaj 13 Apr 2004, 09:26 PM
Mesaj #20


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 233
Inscris: 31 March 04
Forumist Nr.: 2.844



Sa-mi aprind tigara si sa ma pun pe scris...am multe de recuperat..multe ganduri, ce isi cer dreptul la viata...,dar nu acum...bate prea tare inima...povestea o scriu alta data!!!


--------------------
"Eu cred ca infernul exista.Dar cred ca exista aici,pe pamant.Asa cum aici,pe pamant,e singurul loc unde s-ar putea crea paradisul."-Octavian Paler
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arrianna
mesaj 17 Apr 2004, 02:02 PM
Mesaj #21


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 233
Inscris: 31 March 04
Forumist Nr.: 2.844



M-am intors in Bucuresti!-Neinteresant! hh.gif
M-am intalnit cu prietenii!-Amuzant! biggrin.gif
M-am intalnit cu un "Ex."!-Emotionant! wub.gif
M-am certat cu mama!-Stresant! 50.gif

...Intr-un cuvat,am facut un mic rezumat al ultimelor zile!Uhh...a dr*Q de palpitant...!

Ieri am fost in Carrefour -ma plictiseam prin casa si s-a gandit ea, mama, ca daca tot nu am altceva mai bun de facut,sa ma trimita la plimbarica!Ma rugase sa ma duc sa iau ceva de papat!Deja visam la salatele alea!Bun...trag raiatii pe mine,iau un pulover, ma uit in oglinda...imi aranjez parul,dau un luciu pe buze ,eram gata de plecare!Mama facea comanda pentru fetita ei la taxi!In 5 minute...!
Si am ajuns...!In drum spre standurile de mancare ,m-am oprit la un magazin care era plin de lumanari,betisoare parfumate,tot felul de esente si stuff like that...!Ok!Vreau un cos ca am pus ochii pe cateva "chestii"!Si n-am iesit din magazin pana nu am lasat cateva sute de mii pe acolo!O sun, foarte incantata de noile mele achizitii, pe mama!"-ITi mai ajung bani si de mancare?Sau servesti betisoare parfumate la lumina lumanarilor tale?"-incerca mama sa fie amuzanta!
Am ajuns in cele din urma in partea rezervata hranei!Comand,platesc,hai spre casa!Si totusi ceva m-a impiedecat sa plec asa de repede!Imi era pofta de ceva dulce!Si m-am indulcit!

Ajunsa acasa a inceput telu` sa sune!Era timpul sa onorez cu prezenta grupul de amici ce se stransese in fata blocului!Nu aveam chef sa stau cu ei,dar aveam chef sa fumez o tigara!Asa ca am iesit putin!O tigara s-a transformat in mai multe,...,minutele treceau,...si afara s-a lasat intunericul!Aveam chef sa stau singura!Nu vroiam sa ma duc acasa!Stiu!Ma duc pe dig!Si asta am facut!Ajunsa pe marginea digului,m-am asezat in fund,am mai aprins o tigara,si ascultam glasul apei!Ma uitam in departare si toate acele luminite din zare pareau a fii un imens incendiu ce parjolea totul in calea lui!Mi-am atintit apoi ochii asupra cerului!Eram trista!

-"Ochii tai sunt tristi!Ascund ei ceva...!"-imi zicea un prieten zilele trecute.
-"Imi amintesc o noapte de iarna ,pe munte,cand intr-o cabana parasita am ascultat ore intregi lupii urland prin apropiere si dand tarcoale.Si cu toate ca n-a nins,a doua zi,nu era nici o urma pe zapada!Nu e straniu?Zapada scanteia neatinsa!De ce avusesem atunci in toiul noptii impresia ca lupii isi lipeau boturile de peretii cabanei?Uneori, m-am gandit ca amintirile noastre sunt cele care ne urmaresc si vor sa ne sfasie.Si,poate,fiecare isi are lupul sau!"-i-am raspuns printr-o mica povestioara ce nu-mi apartinea! "Si eu, am lupul meu...sau poate detin chiar o haita intreaga si nu-mi dau seama!"

Ma pregateam sa-mi mai aprind inca o tigara inainte de a pleca,cand un batranel,se apropie timid,si cu glasul stins,ma roaga sa-i dau bricheta ca sa-si poata aprinde chistocul pe care il avea in mana!Am scos bricheta din pachet,si in acelasi timp am scos si o tigara- i le-am inmanat!Mi se facuse mila...

Nu ma gandeam la nimic concret!Eram atenta doar la zgomotul apei si la "prietena mea cea mai buna": tigara !

...era noapte afara,era noapte si-n sufletul meu...


--------------------
"Eu cred ca infernul exista.Dar cred ca exista aici,pe pamant.Asa cum aici,pe pamant,e singurul loc unde s-ar putea crea paradisul."-Octavian Paler
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rebel
mesaj 17 Apr 2004, 02:05 PM
Mesaj #22


Don Juan Cronicar
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.524
Inscris: 14 February 04
Din: Aproape în aproape
Forumist Nr.: 2.225



N-are ce căuta noaptea în sufletelu' matale. Noaptea-i doar în mintea ta, o pură iluzie trecătoare =)


--------------------
Dragostea, precum un râu, îşi va găsi un nou curs de fiecare dată când va întâlni în cale un obstacol.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arrianna
mesaj 17 Apr 2004, 02:24 PM
Mesaj #23


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 233
Inscris: 31 March 04
Forumist Nr.: 2.844



Trecatoare...netrecatoare...era iluzia momentului!


--------------------
"Eu cred ca infernul exista.Dar cred ca exista aici,pe pamant.Asa cum aici,pe pamant,e singurul loc unde s-ar putea crea paradisul."-Octavian Paler
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arrianna
mesaj 17 Apr 2004, 04:17 PM
Mesaj #24


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 233
Inscris: 31 March 04
Forumist Nr.: 2.844



Cutreieram printre gandurile catorva persoane ce mai au jurnale pe langa "gura sobei" ,si am realizat ca toti ne pierdem in iubire!Mai toti avem pe cineva care la un moment dat ne-a facut sa simtim ca langa el/ea soarele poate rasari si noaptea, iar luna e prezenta pe cer ziua!

Ne indragostim,zambim,speram,visam...
Eu am invatat sa iubesc la malul marii!Acolo ,printre scoici,alge,granule de nisip,unde o imbratisare descopera eternitatea,iar dragostea ne arata doar partea ei efemera!Iubesc marea si iubesc tot ceea ce ea mi-a oferit pe parcursul sederilor mele acolo!

"A fost un vis,
un vers,
o melodie,
...pe care n-am cantat-o poate niciodata!"
(Ion Minulescu)

Imi este dor!
...dor de mare...
...dor de mine si de tine...
...mare...
...sarata mare...

Sa o privesc,sa o simt,sa o miros as vrea!Ea ma cunoaste cel mai bine, caci in fata ei mereu mi-am deschis sufletul!In fata ei am ras,in bratele nisipurilor ei am plans!
O iubesc!
Mare,...comentariu fara sfarsit!!!!

Si poate m-a ajutat si El sa vad,sa inteleg frumusetea ei!Nu vreau sa-i spun pe nume ,pentru ca asta ar insemna sa-l reinvii in sufletu-mi!De dragul vremurilor de mult apuse spun doar atat:ce bine era candva in bratele Lui , acolo ,pe teritoriul Ei!!!




--------------------
"Eu cred ca infernul exista.Dar cred ca exista aici,pe pamant.Asa cum aici,pe pamant,e singurul loc unde s-ar putea crea paradisul."-Octavian Paler
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Esu
mesaj 19 Apr 2004, 05:06 AM
Mesaj #25


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 45
Inscris: 19 April 04
Forumist Nr.: 3.147



-Cat de minunat este curcubeul si cata caldura iti aduce in suflet un apus vazut ... dar si un rasarit (bine) vazut smile.gif
Binenteles fericirea mi-a invadat sufletul

Ce as vrea eu sa iti scriu este insa altceva , 2 mici quoteuri care mi se pare extrem de prea potrivite in cazul tau :



"It takes a minute to have a crush on someone,
an hour to like someone, and an day to love someone...
but it takes a lifetime to forget someone."


"Who do you turn to when the only person
in the world that can stop you from crying,
is exactly the one making you cry?"

Si cum caldurica de la pasarica hh.gif era o reclama extrem de penibila in loc de Bine te-am gasit , iti urez succes in continoare thumb_yello.gif


--------------------
Seasons change, friends move away, and life goes on from day to day. Flowers fade and streams go dry and many times we wonder why
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arrianna
mesaj 27 Apr 2004, 09:01 PM
Mesaj #26


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 233
Inscris: 31 March 04
Forumist Nr.: 2.844



De multisor nu mi-am mai asternut gandurile pe aici!Adevarul este ca nici nu prea am mai avut timp!
Am fost plecata zilele trecute la Targul Neamt!Am verisori pe acolo!A fost super!M-am distrat !
Am vizitat manastiri!De abia astept sa vina vara ca sa pot sa plec iarasi!Nici nu mai vroiam sa plec de acolo!Pot spune ca sunt fericita posesoare a unor verisori sariti putin de pe fix(la modul bun)!Sunt mai mici decat mine cu vre-o 3 ani,dar...sunt adorabili!Nu-i mai vazusem de un car de timp!
A fost bine venita aceasta plecare,avand in vedere k toata saptamana trecuta am fost cu moralul la pamanat!Dar...slava Domnului ,a trecut! tongue.gif
As sta sa scriu...,dar...tre ` sa ma duc in casa,sa ma pun pe dat telefoane!Trebuie sa punem la cale evadarea la mare de 1 Mai ohyeah.gif !So...(las spatiu liber, pentru cuvintele pe care as vrea sa le rostesc ,dar...timpul ma preseaza)!


--------------------
"Eu cred ca infernul exista.Dar cred ca exista aici,pe pamant.Asa cum aici,pe pamant,e singurul loc unde s-ar putea crea paradisul."-Octavian Paler
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 29 Apr 2004, 10:58 AM
Mesaj #27


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



In timp ce te citeam ( sorry.gif ) am constatat o mica asemanare intre noi. Asa cum eu iubesc cerul, tu iubesti marea. Cerul si marea... Cata frumusete...
Mi-as dori foarte mult sa ma arunc din avion (cu parasuta) si sa ma simt liber, plutind in spatiul infinit pentru cateva clipe. Tu poti simti marea, o poti atinge, o poti saruta... Te invidiez, stii? Eu nu pot sa fac asta.
Nebun cum sunt, EU VOI ZBURA. Ma voi arunca din avion si voi pluti... noaptea, sub cerul senin mustind de stele.
Si atunci poate TU ma vei invidia. Sau poate ca nu...
Cu bine,
Paco


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viaţa nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arrianna
mesaj 3 May 2004, 07:46 PM
Mesaj #28


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 233
Inscris: 31 March 04
Forumist Nr.: 2.844



Paco...:eu invidiez tot ce e frumos tongue.gif si ceea ce ai descris tu ,pare frumos!Cu siguranta te voi invidia!!! wink.gif Multa bafta in a-ti atinge scopul!!!


--------------------
"Eu cred ca infernul exista.Dar cred ca exista aici,pe pamant.Asa cum aici,pe pamant,e singurul loc unde s-ar putea crea paradisul."-Octavian Paler
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arrianna
mesaj 3 May 2004, 07:55 PM
Mesaj #29


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 233
Inscris: 31 March 04
Forumist Nr.: 2.844



Si am fost la mare!!!A fost minunat!M-am distrat!!!Am chefuit 3 zile drunk.gif nici nu as mai fi vrut sa plec...!Au fost si momente mai neplacute,ca de...nu poate totul sa fie pe deplin frumos,dar in mare,a fost...BAHAOS(vorba constantenilor) biggrin.gif
Am fost singura "nebuna" a grupului care a indraznit sa intre in apa!!!A fost super rece...mai mult de 2 minute nici nu am putut sta...,dar...totusi...sa ajung la mare si sa nu fac o baie?Neah...!Acum platesc cu o mica raceala pentru baia facuta,dar s-a meritat tongue.gif
Marea e frumoasa!Ce n-as da sa o am in fata ochilor zi de zi...ce n-as da....!?


--------------------
"Eu cred ca infernul exista.Dar cred ca exista aici,pe pamant.Asa cum aici,pe pamant,e singurul loc unde s-ar putea crea paradisul."-Octavian Paler
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arrianna
mesaj 4 May 2004, 08:19 PM
Mesaj #30


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 233
Inscris: 31 March 04
Forumist Nr.: 2.844



Inca o zi,inca o noapte!!!!Totul e frumos!!!Azi sunt fericita!!


--------------------
"Eu cred ca infernul exista.Dar cred ca exista aici,pe pamant.Asa cum aici,pe pamant,e singurul loc unde s-ar putea crea paradisul."-Octavian Paler
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arrianna
mesaj 6 May 2004, 08:37 PM
Mesaj #31


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 233
Inscris: 31 March 04
Forumist Nr.: 2.844



Vreau sa ploua!Imi place cand ploua,imi place sa ma plimb prin ploaie...desculta prin ploaie...!!!Vreau fulgere,...vreau tunete,...vreau furtuna,...!!!Vreau picurii sa se scurga pe geamuri...!!!Vreau...!!!


--------------------
"Eu cred ca infernul exista.Dar cred ca exista aici,pe pamant.Asa cum aici,pe pamant,e singurul loc unde s-ar putea crea paradisul."-Octavian Paler
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arrianna
mesaj 9 May 2004, 08:28 PM
Mesaj #32


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 233
Inscris: 31 March 04
Forumist Nr.: 2.844



Azi o prietena mi-a spus ceva super dragut, dupa ce am stat si am palavragit despre mica noastra escapada de 1 mai la mare..."Sunt fiica marii si sora cerului"!!!-dragut,nu?Se merita notat!!!


--------------------
"Eu cred ca infernul exista.Dar cred ca exista aici,pe pamant.Asa cum aici,pe pamant,e singurul loc unde s-ar putea crea paradisul."-Octavian Paler
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arrianna
mesaj 15 May 2004, 11:23 PM
Mesaj #33


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 233
Inscris: 31 March 04
Forumist Nr.: 2.844



Ieri am avut o zii super buna,in ciuda vremii de afara! biggrin.gif M-am intalnit cu prietenii...reuniune de grup!De mult nu ne-am mai starns atatia!Am ramas si am dormit la Andreea!

PREZENTARE:Andreea-cea mai buna prietena a mea!E o scorpie,e o scarnavie,e un drac de fata,e o ...,dar in acelasi timp e o dulceata,o luptatoare,o iubareata...!E prietena mea de suflet!Cu fetita asta cred ca m-am certat de nenumarate ori...(numai noi stim)!Dar am ramas una langa cealalta!E fata care ma intelege cel mai bine,fata care intotdeauna a fost langa mine,fata cu care am pierdut noptile...fata cu care am impartit cele mai frumoase momente din viata mea!As sta sa mai scriu despre ea,ca merita multe cuvinte frumoase,dar...uneori mi se par prea sarace cuvintele pentru a definii ceea ce inseamna ea pentru mine!!!Spun doar atat:o iubesc(chiar dak uneori mai calcam stramb una fata de cealalta)!

Si cum spuneam,aseara am dormit la ea!Ca de obicei,m-am distrat!Dar...are uneori darul,ca inainte de a adormi sa-mi dea cate o tema de gandire...!Aseara,cand eram gata de a adormi,a trebuit ea sa-mi aduca aminte de...!Si s-a rupt firul pentru mine!Am adormit cu lacrimi in ochi!Si doar mi-am promis ca nu voi mai plange dupa El...!Fara a vrea,lacrimile si-au facut aparitia...nu le-am putut stapanii!Si dupa cum bine zicea Tyra...:"Si pentru ce"?Am incercat sa-mi raspund la intrebarea asta,dar raspuns nu am gasit...!!!Dar deja raspunsurile nu mai contau...conta doar faptul ca inca o data a durut tradarea!Ma intreb pana cand va mai durea fiecare gand pe care il trimit spre El...!"Destinul meu se scris si soarta m-a invins si prima data si acum a doua oara!"-prima data m-a invins in momentul in care s-a rupt firul,acum a doua oara,dupa lungi discutii cu mine insami in care mi-am impus sa-l uit,se pare ca sunt invinsa de amintiri...!!!E dureros sa vezi cum nu poti lupta cu ele...vin pe ne pusa masa,cand iti este lumea mai draga...!..............sentimente,emotii,ganduri,..ce se bat cap in cap...........!!!

Vreau la mare!!!Sa simt nisipul printre degete,sa ascult marea,sa adun scoici,sa ma pierd printre valuri...!Pe 1 Mai,cand am fost la mare,am vazut-o trista...probabil era trista si din cauza ca asa vroiam eu sa cred ca e...!Eu am fost trista(in unele momente)...si pe ea am vazut-o la fel!Dar tot frumoasa a ramas...!

Totul pare o minciuna...,dar sunt mintita frumos cel putin!!! tongue.gif

Si totusi...eu ce fac?


--------------------
"Eu cred ca infernul exista.Dar cred ca exista aici,pe pamant.Asa cum aici,pe pamant,e singurul loc unde s-ar putea crea paradisul."-Octavian Paler
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arrianna
mesaj 18 May 2004, 09:43 PM
Mesaj #34


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 233
Inscris: 31 March 04
Forumist Nr.: 2.844



devil.gif Astazi am fost o mica diavolita!Intrebati de ce?Pentru ca am fiert copii in ceaun si i-am servit la cina!Deliciossssss!
Ok....sper ca nu ma crede careva nebuna...!I`m innocent!!! huh.gif O fii din cauza vinului?Busuioaca,bat`o vina!!!Plec,pana nu ma apuc sa scriu lucruri pe care atunci cand ma voi trezi asa putin,sa le regret.......gone with the sin,pe aripile vantului!!!!


--------------------
"Eu cred ca infernul exista.Dar cred ca exista aici,pe pamant.Asa cum aici,pe pamant,e singurul loc unde s-ar putea crea paradisul."-Octavian Paler
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 29 May 2004, 08:16 PM
Mesaj #35


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Si... a fost buna busuioaca? jamie.gif

flowers.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arrianna
mesaj 1 Jun 2004, 09:26 PM
Mesaj #36


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 233
Inscris: 31 March 04
Forumist Nr.: 2.844



Mihai...:BUSUIOACA RULZZZZZZ!!!! tongue.gif


--------------------
"Eu cred ca infernul exista.Dar cred ca exista aici,pe pamant.Asa cum aici,pe pamant,e singurul loc unde s-ar putea crea paradisul."-Octavian Paler
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arrianna
mesaj 1 Jun 2004, 09:37 PM
Mesaj #37


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 233
Inscris: 31 March 04
Forumist Nr.: 2.844



Ziua copiluilui....!Jucarii,bomboane...baloane...multe culori...si un cer senin...asa vad eu aceasta zi!Sau cel putin asa ar trebui sa fie...!Uit pentru cateva minute ca ma indrept catre maturitate si spun...:"Mami,...vreau in parc!"Iar mama se uita contrariata la mine si-mi spune...:"Cand te vei trezii la realitate?"...Dupa partea mea...kind of never!!!!!!Imi place sa fiu copil...si daca as putea,as muri pentru a ma reincarna iar si ,iar si ,iar...in copilul ce odata am fost...!Varsta copilariei...!Cat de mult as vrea sa pot intoarce anii...sa ma trezesca glasul dulce al bunicii...!Sa ma trezesc fara griji...sa...fiu copil!!!
La multi ani tuturor celor cu suflet de copil!!!!


--------------------
"Eu cred ca infernul exista.Dar cred ca exista aici,pe pamant.Asa cum aici,pe pamant,e singurul loc unde s-ar putea crea paradisul."-Octavian Paler
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arrianna
mesaj 9 Jun 2004, 10:16 PM
Mesaj #38


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 233
Inscris: 31 March 04
Forumist Nr.: 2.844



Cu riscul de a ma repeta,...tin sa zic si de data aceasta...:VREAU LA MARE!Deja sunt in faza aceea in care tai cu pixul zilele din calendar:)!Sper sa se merite atata framantare,atatea planuri...si sa nu fiu dezamagita...!!!De fapt..on second thoughts...nu am cum sa fiu dezamagita de o plecare la mare...nici nu se pune problema de asa ceva...(sper)!!!

Cum stateam eu zilele trecute si pierdeam vremea prin casa,si mintea zbura prin locuri numai de ea stiute,am atipit!Nu era in planuri,dar...a fost binevenit acel somn de dupa amiaza!Am visat frumos!Nu vroiam sa ma mai trezesc!Alergam pe o pajiste plina de flori...la un moment dat,m-am intins in iarba si priveam norii!
"Esti frumoasa azi!"-s-a auzit dintr-o data...!Privirea s-a indreptat nedumerita spre cel care venea spre mine...!Nu l-am recunoscut...dar i-am zambit si i-am multumit pentru compliment!Apoi m-am intins iarasi in iarba si l-am indemnat sa faca acelasi lucru!Totul era calm,era plin de lumina si caldura!Mi-am indreptat inca o data privirea spre noul venit,si i-am zambit iarasi!A zambit si el...!Si aici s-a incheiat visul!!!M-am trezit zambind!!!

Zambesc iarasi si ma intreb...:
-Cine era el?
Si mi se raspunde:
-Baiatul visurilor tale!
Oare?Alesul?Sortitul?
.................................................................
Niciodata nu se stie!!!
Trezirea!!!
Noapte buna!!!


--------------------
"Eu cred ca infernul exista.Dar cred ca exista aici,pe pamant.Asa cum aici,pe pamant,e singurul loc unde s-ar putea crea paradisul."-Octavian Paler
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arrianna
mesaj 22 Jun 2004, 08:31 PM
Mesaj #39


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 233
Inscris: 31 March 04
Forumist Nr.: 2.844



wub.gif


--------------------
"Eu cred ca infernul exista.Dar cred ca exista aici,pe pamant.Asa cum aici,pe pamant,e singurul loc unde s-ar putea crea paradisul."-Octavian Paler
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arrianna
mesaj 25 Jul 2004, 09:59 PM
Mesaj #40


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 233
Inscris: 31 March 04
Forumist Nr.: 2.844



M-am intors de la mare!Vazandu-ma in Bucuresti,imi venea sa iau primul tren inapoi!Orasul mi s-a parut sufocant,trist,si neprimitor!
Era ora 1:00 si eu eram pe geam fumand o tigara si admirand departarile;...nu-mi venea sa cred ca s-au dus asa de repede zilele petrecute la mare!Fumul se pierdea in departari,iar gandurile zburau !Nu ma puteam gandii la nimic concret!Ascultam o melodie ce ma purta departe de casa...vroiam inapoi...
Plecarea mea acolo,mi-a oferit si momente placute,dar si o mare dezamagire!Il urasc mai mult ca niciodata si vreau sa dispara din gandurile mele pentru totdeauna!E un nesimtit!O jigodie!Nu mi-am imaginat niciodata ca voi ajunge sa spun astfel de cuvinte la adresa lui!S-a schimbat,nu mai e cel pe care cunoscut si indragit!Nu-l mai recunosc!Tot ce ii doresc este sa fie fericit in ignoranta lui si sa uit ca vreodata a existat in viata mea!!!!ADIO FRAIERE!!!!!
Si cu toate astea,marea a fost frumoasa...linistita...si plina de peripetii!!! biggrin.gif


--------------------
"Eu cred ca infernul exista.Dar cred ca exista aici,pe pamant.Asa cum aici,pe pamant,e singurul loc unde s-ar putea crea paradisul."-Octavian Paler
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arrianna
mesaj 3 Oct 2004, 03:29 PM
Mesaj #41


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 233
Inscris: 31 March 04
Forumist Nr.: 2.844



De ceva timp incoace m-am simt bine.Am fost fericita si nu mi-a fost teama sa zambesc doar pentru a nu mania zeii!Azi ma tem mai mult ca niciodata!Azi zambetul mi s-a sters de pe buze...astazi am uitat cum sa mai zambesc!Ranile vechi dor...a dracu` de tare...si uita sa se mai vindece!Sunt trista si tristetea imi omoara fiinta...dar stiu ca va trece..mai greu dar va trece...trebuie!


--------------------
"Eu cred ca infernul exista.Dar cred ca exista aici,pe pamant.Asa cum aici,pe pamant,e singurul loc unde s-ar putea crea paradisul."-Octavian Paler
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arrianna
mesaj 6 Nov 2004, 06:59 PM
Mesaj #42


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 233
Inscris: 31 March 04
Forumist Nr.: 2.844



O incercare esuata de a sta in casa si a studia...!M-am asezat la birou,cartile toate una peste alta...!L-am rasfoit si m-am apucat sa scriu cate ceva...conspectam...!La inceput a fost simplu.Citeam,intelegeam ceea ce scriu...apoi...TZARrr...suna telefonul...!"Asculta...!Auzi?"-Valurile...!Era la mare si ma sunase sa-mi puna marea la telefon!A fost o dulce!Din acel moment m-am rupt de realitate...!Incepusem sa scriu fraze fara a intelege...faceam totul mecanic...!"Eu de ce nu am putut pleca?"Ea privea marea...eu aveam in fata ochilor un oras murdar,trist...!M-am intristat...!"Lasa Ana...va venii si randul tau...acum insa e randul ei de a se bucura de mare...o va privii ea si pentru tine...ti-a promis doar!"Si astfel mi-am incheiat gandurile...!Unde-mi sunt tigarile..........oare unde?


--------------------
"Eu cred ca infernul exista.Dar cred ca exista aici,pe pamant.Asa cum aici,pe pamant,e singurul loc unde s-ar putea crea paradisul."-Octavian Paler
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Esu
mesaj 15 Nov 2004, 12:32 AM
Mesaj #43


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 45
Inscris: 19 April 04
Forumist Nr.: 3.147



Editat.

Cand intri in camera cuiva invata macar sa te stergi pe picioare daca nu ai bunul simt sa te descalti.

Acest topic a fost editat de Mihai: 16 Nov 2004, 11:17 AM


--------------------
Seasons change, friends move away, and life goes on from day to day. Flowers fade and streams go dry and many times we wonder why
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arrianna
mesaj 19 Nov 2004, 12:28 PM
Mesaj #44


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 233
Inscris: 31 March 04
Forumist Nr.: 2.844



Sunt "debusolata" huh.gif ......care`i faza....?


--------------------
"Eu cred ca infernul exista.Dar cred ca exista aici,pe pamant.Asa cum aici,pe pamant,e singurul loc unde s-ar putea crea paradisul."-Octavian Paler
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cactus
mesaj 19 Nov 2004, 12:34 PM
Mesaj #45


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.126
Inscris: 10 August 04
Din: nu spui; s-a schimbat
Forumist Nr.: 4.232



QUOTE (Esu @ 15 Nov 2004, 12:32 AM)
Editat.

Cand intri in camera cuiva invata macar sa te stergi pe picioare daca nu ai bunul simt sa te descalti.

Asa ceva NU este admis. Te descalti, dar atunci te si dezbraci (ea) si faci cu totul altceva...
El NU se descalta niciodata - eventual acasa...si-si ia papuci de casa si NU asteapta invitati...Nici daca are cel mai grozav deodorant de picioare...


--------------------
- "Help us, or else..!"
- "Or else what?"
- "Exactly!"

Nu e nimic mai trist decât tristeţea unui om vesel. (Armando Palacio Valdes)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arrianna
mesaj 21 Nov 2004, 07:46 PM
Mesaj #46


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 233
Inscris: 31 March 04
Forumist Nr.: 2.844



hei...parca e jurnalul meu....sunt posesoarea lyui si nu stiu ce se intampla....cine se descalta...?cine se dezbraca? smile.gif cine face nebunii pe aici...?


--------------------
"Eu cred ca infernul exista.Dar cred ca exista aici,pe pamant.Asa cum aici,pe pamant,e singurul loc unde s-ar putea crea paradisul."-Octavian Paler
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Esu
mesaj 1 Feb 2005, 07:03 PM
Mesaj #47


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 45
Inscris: 19 April 04
Forumist Nr.: 3.147



EU laugh.gif singur cry.gif pacasa rofl.gif Need help unsure.gif


--------------------
Seasons change, friends move away, and life goes on from day to day. Flowers fade and streams go dry and many times we wonder why
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arrianna
mesaj 25 Mar 2005, 09:26 AM
Mesaj #48


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 233
Inscris: 31 March 04
Forumist Nr.: 2.844



Nu am somn.In ultimele zile dorm destul de aiurea!Parca somnul nu mai e la fel de dulce ca alta data...!Ma gandesc,ma intorc de pe o parte pe alta...as vrea sa dorm!Sa ma cufund in visare si nimeni si nimic sa nu ma deranjeze!Insa...

Astazi e urat afara!Urat!URAT!Urat...


--------------------
"Eu cred ca infernul exista.Dar cred ca exista aici,pe pamant.Asa cum aici,pe pamant,e singurul loc unde s-ar putea crea paradisul."-Octavian Paler
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arrianna
mesaj 25 Mar 2005, 08:59 PM
Mesaj #49


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 233
Inscris: 31 March 04
Forumist Nr.: 2.844



Fara titlu...

In genunchi,cu capul plecat si mainile pe pamant.Ploua.Fulgera.Tuna.Totul o apa si-un pamant."Din pamant in pamanat"!Plin de noroi,te ridici,inalti mainile spre cer si cu un simplu gest schimbi intreaga-ti existenta!Norii negrii se crapa!Razele timide pregatesc gratioasa intrare a Soarelui!Picurii se scurg de pe trupu-ti jilav!Faci un pas...,inca unul!Te urnesti greu.Esti obosit si doare!Doare tradarea,doare minciuna,doare lipsa de curaj,doare...singuratatea din jur!
Simti caldura cum intra prin porii pielii!Incerci sa ridici ochii din pamant,dar lumina este mult prea puternica pentru ochii tai tristi si obositi!
Te lasi purtat de bratele intamplarii!Nu iti amintesti cine esti,nici unde locuiesti,sau cati ani ai si ce visuri aveai!
"Spre ce ma indrept?"
"Ce caut?"
Iti vin vag in minte cuvintele unui posibil promo al unui film pe care nici macar nu ai apucat sa-l vezi:
"Viata nu-i decat o lunga asteptare a unei clipe,care sa-ti justifice existenta.Daca cea mai mare rugaciune ti-ar fi ascultata,ai fii dispus sa sacrifici totul?"
Ai sacrificat!Ai cerut iubire,ti s-a oferit iubire.Insa iubirea care odinioara te-a purtat pe meleaguri in care frumosul si divinul se intalnesc,dand nastere sublimului,acum iti calauzeste pasii spre drumul Infernului.
Singur,trist,obosit,plans,murdar,...dar cu razele Soarelui in suflet...
A sosit clipa...!Pareri de rau,regrete,toate bat la usa sufletului!Cazi in genunchi.Simti iarasi noroiul printre degete,il simti sub unghii!Simturile incet,incet ti le pierzi!Nu ai avut taria de a-ti ridica ochii spre cer,spre lumina?Prea tarziu...!Ai orbit!
Te-a blestemat!Nu ai vrut sa-i asculti glasul ,atunci cand cu lacrimi in ochi iti cerea sa nu uiti drumul spre casa...?!Prea tarziu!In jurul tau se lasa o liniste ca de mormant!Nu te vei mai putea bucura de sunetele scoicilor,valurilor,de soaptele in miez de noapte sau de vocea mamei...!Ai surzit!
Intuneric...liniste...!Simti doar mirosul pamantului!Simti iarasi picurii reci ,ce parca-ti biciuie spatele!
-"Vino!Vino!Vino!"-strigi din rasputeri
-"Am venit!E timpul sa imbratisezi pamantul!"
In acea clipa,intreaga-ti existenta se deruleaza in intuneric.Ai si amintiri frumoase,dar si dureroase...!
...Si cu o singura miscare,frumoasa "Doamna in Negru" te invaluie in mantia-i!
Candva te-ai nascut...
Candva ai simtit...
Ai invatat...
...ai iubit,
...ai suferit,
...ai plans,
...ai zambit...
Candva ai trait...!
Acum...ai murit!


--------------------
"Eu cred ca infernul exista.Dar cred ca exista aici,pe pamant.Asa cum aici,pe pamant,e singurul loc unde s-ar putea crea paradisul."-Octavian Paler
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arrianna
mesaj 28 Mar 2005, 07:13 PM
Mesaj #50


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 233
Inscris: 31 March 04
Forumist Nr.: 2.844



O poveste de mult apusa!Am facut curat in sentimente,ganduri...amintiri!E timpul sa dau acestei povesti ultimele cuvine...

In singuratate ma regasesc,doar eu si gandurile-mi…!Intuneric...,noapte...,dorinte de mult apuse...,idei inchise in sertarul imposibilului... !Ireversibil intalnesc trecutu-mi compus din particulele mici si sclipitoare ale nisipului,trecut scris de mana tremuranda a undelor marii,trecut plin de indecizii ce au manipulat continuu starea mea de a fi,de a exista in aceasta lume a tentatiilor si a visurilor,ce-n graba lor au initiat precum ielele,acel joc al nebuniei si mortii in trupul si sufletul meu... Si m-am prins in jocul provocator,iar consecintele au ramas atarnate pe zambetul ce,ironic,inca il afisez,chiar de sufletul mi-e mort !
« ...A fost un vis,
un vers,
o melodie,
Pe care n-am cantat-o poate,niciodata ! »
Intr-o oarecare si banala zi de vara,am pornit pe cararea predestinata visului,versul pe care-l inganam timid,dand nastere unei melodii ce si acum,isi canta acordurile-n spatele colibei de pe plaja,insa in surdina…!Dar vai,...cat de patetic a rasunat in trecut,atunci cand privirile s-au intersectat ca doua mirari ale lumii !Privirea a schitat un zambet ce avea sa prevesteasca contopirea a doua lumi diferite,pentru 3 momente suspendate de stele,stele ce si-au gasit mai apoi sfarsitul, in oceanul fara fund al clipelor « ce-au fost »... !
Ea,un inger ce se-arata,plapanda,cu pasu-i mic si temator,...El,un demon adorat ce-n decursul veacurilor petrecute pe pamant,multe suflete a reusit sa trimita-n labirinturi... !Simturile s-au pierdut cand in palma s-a pus primul sarut,cand talpa a simtit nisipul ardent,cand trupul s-a lasat prada imbratisarii...,cand buzele au soptit numele!
Nunta a inceput :valurile si-au inceput simfonia la malul fara inceput si fara sfarsit.Faleza a luminat pasii, Batranul Port,Preot a fost ;barca de mult ancorata, martora a nebuniei !Mirii...mai frumosi ca niciodata,iar Cerul si Infernul cavalerii de onoare !Era nunta a doua poluri diametral opuse,nunta antonimelor,a zorilor in miezul noptilor!Legamantul a pecetluit contopirea celor doua suflete,ce asezate in fata altarului Marii au primit verghietele din partea cavalerilor :Cerul a faurit inelul din razele soarelui si pulberea stelelor,iar Infernul l-a prelucrat prin ardere,in flacarile inalte,din Abisul Efemerului. Si s-a petrecut 3 zile,zi si noapte,noapte si zi,fara incetare,uitandu-se de timp,timp ce-si preumbla neintrerupt cresterea nefinita printre scoicile,algele si invitatii din peisaj.
...Dar s-a sfarsit !Intr-un punct fara semnificatii prea clare,cararile celor doua lumi s-au separat ,dand nastere la inevitabilul asteptat probabil de toti cei implicati!
Marea leaga si dezleaga...cununa si dezbina legaminte !Candva,marea involburata a strigat numele-mi,iar eu din departare,nu am incetat sa raspund chemarii... !Si iata-ma,...admirand frumusetea-i ,in timp ce in fata mea,se desfasura spectacolul undelor.Nu am fost singurul spectator...El a venit de asemenea !Sa fi primit si el invitatia ?Mi-a zambit,m-a luat de mana si mi-a soptit ceva ,fara de inteles !Nu stiam ce se intampla cu mine...nu vroiam sa mai vad pe nimeni in jurul meu...doar pe el,si-mi era de ajuns !Am imbratisat fericirea,dar de fapt, in inconstienta-mi ,strangeam la piept o mare dezamagire,o deziluzie,viitoare ore de suferinta.
Gresala mea a stat in inceput !Timpul nu mai avea timp,iar eu nici atat... !Totul s-a derulat cu repeziciune,iar acea stare de betie superficiala mi-a inundat venele,contopindu-se cu sangele-mi.Imi scriam povestea vietii pe un teritoriu ostil,ce nu m-a vrut,insa care a reusit sa-mi tina sufletul prizonier si dupa... !
Ea,Marea, e mereu frumoasa...sub caldura arzatoare a soarelui,cand isi inalta valurile-n bataia vantului in zilele ploioase,...1a apus,...priveste-o la rasarit si vei vedea contopirea sufletelor de odinioara,...vei citi in valurile-i povestile scrise acolo,la tarm.. !Priveste-o,...e frumoasa !Priveste-o si nu incerca sa o intelegi...intelegerea vine in timp...ascult-o si primeste-o asa cum ti se ofera,nu intreba !
Iti amintesti cele doua inele ?Razele de soare,pulberea de stele...focul abisului ?Nu au fost destul de puternice pentru a tine unite cele doua suflete...nimic nu se uneste prin efemer...nimic nu se poate concretiza din frumosul inchipuit...nimic nu se naste din relativ... !Pacat... !
« Marea inseamna enorm pentru mine !Poate ar trebui sa ma consolez cu ideea ca marea tine de trecut.Pentru totdeauna !Si nu ma vad in stare,deocamdata de asa ceva. »-nu voi putea vreodata sa o las in trecut...nu,nu... !Marea ma reprezinta...e locul in care imi pot aseza patura vietii fara retineri,locul in care redescopar din ce e alcatuita fiinta-mi,restul ramanand o amintire vaga,o viata pe care de-as putea as parasi-o fara regrete !Viata la malul marii...ce poate fi mai frumos ?Poate doar viata in adancurile-i !O iluzie m-a invatat sa o iubesc,prin intermediul ei am ajuns sa cunosc pe sfert misteru-i...si cu siguranta pana la sfarsit,voi ajunge sa-i cunosc si adancurile-i !
Astazi aud din departari oftatul nisipului,aud tipatul pescarusului,soaptele digului acoperit de gheata,...o aud si pe Ea... !Dar chemarii nu stiu daca voi mai raspunde... !Nu vreau sa raspund...asa cum nu mai vreau sa privesc vreodata ochii ce si-au ascuns vina in spatele indiferentei revarsate apoi asupra-mi... !
Ore tarzii...veri tarzii !Las tacerea sa-si arunce cuvantul peste « Romanta din miezul verii »...las tacerea sa duca povestea mea in cele patru zari cat mai departe de sufletu-mi... !
« N-a fost nimic din ce-a putut sa fie
Si ce-a putut sa fie s-a sfarsit...
N-a fost decat o scurte nebunie
Ce-a-nsangerat o lama,lucioasa de cutit ![...]
N-a fost decat un searbad inceput
De simplu’fapt divers’,ce nu se stie
In care timp si-n care loc s-a petrecut ! »

ADIO, FRAIERE...!


--------------------
"Eu cred ca infernul exista.Dar cred ca exista aici,pe pamant.Asa cum aici,pe pamant,e singurul loc unde s-ar putea crea paradisul."-Octavian Paler
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pagini V  < 1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 April 2024 - 12:28 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman