HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Danut Are Nevoie De Transplant Medular!, Impreuna putem sa il ajutam!
Diana-Maria
mesaj 3 Apr 2004, 02:21 AM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



DIRECŢIA DE SĂNĂTATE PUBLICĂ A MUNICIPIULUI BUCUREŞTI
SPITALUL CLINIC DE URGENŢĂ PENTRU COPII „MARIA SKLODOWSKA CURIE" - BUCUREŞTI
B-dul C-tin Brăncoveanu, nr. 20, sector 4, Bucureşti, cod 75544 Tel: 00421-460 30 26, 00421-460 42 60, 00421-460 31 24; Fax: 00421-46012 60, 00421-461 08 30;
e-mail:pediatrie@mscurie.ro, chirurgie@mscurie.ro


Către Institutul Fundeni, Departamentul Transplant Medular
Va transferam, cu acordul Dl. Profesor Arion, copilul Ivascu Florin-Dan născut la data de 29 ianuarie 1996, domiciliat in Giurgiu, Str. Tineretului bl. 16, ap. 39, cu diagnosticul:
Anemie Aplastica. SeVe-V-a
Istoricul bolii. Boala a debutat aparent in noiembrie cu paloare si epistaxis repetat. Hemoleucograma efectuata la Sp. Giurgiu pe 26 noiembrie arata: hemoglobina 8,1 g/dl, leucocite 4000/mm, trombocite 37.000/mm.
Pe data de 4 decembrie 2003 este internat in clinica noastră. La internare prezintă paloare si echimoze la nivelul membrelor inferioare si la nivelul locurilor de injecţie. De citeva zile acuza si dureri osoase. Examene de laborator si paraclinice. Hemoleucograma: hemoglobina 7,5 g/dl, leucocite 4100/mm (formula leucocitara GS 20%, Li 79%, Mo 1%), si trombocite 20.000/mm. Coagulograma: PT 14" (99,27%), ENR 1,01 si aPTT 25,90". VSH 153 mm/ora, uree 13 mg/dl, creatinina 0,29 mg/dl, TGP 10U/1, glicemie 161 mg%, proteine 4,78 g/dl, LDH 362U/1, bilirubina totala 0,40 mg/dl, anticorpi anti-HIV negativi, grup sangvin 0, Rh pozitiv, fenotip Cceekk. Anticorpi anti-HBs pozitivi, anti-HCV negativ. Ecografia abdominala: hepatomegalie moderata, LHD 135 mm, LH sting 62 mm, ecostructura omogena. Colecist alungit, pereţi subţiri, fara calculi. VP in hil 7 mm. CBP permeabila. Splina măsoară 115 mm (ax longitudinal), ecostructura omogena. Ambii rinichi au sediu, dimensiuni, ecostructura normale. Radiografia pulmonara normala. IDR la 2uPPD negativ la 48 de ore. Aspiratuī medular din 8 decembrie: aspirat medular cu celularitate foarte săraca, reprezentata de linii celulare normale: rare limfocite mici, rari eritroblasti de virste diferite, foarte rare celule din seria granulocitara, seria megakariocitara absenta. Nu se constata celule atipice pe frotiurile examinate. Imunofenotiparea din aspiratuī medular descrie limfocite predominant T cu raport helper.supresor= 1,9:1 (normal) si linia limfocitara B cu maturatie normala fara blasti. CD3+CD19- 62%, CD4+CD3+ 30%, CD8+CD3+ 19%, CD19+CD10-CD34- 10% .
Deoarece copilul face febra (hemoculturi repetat negative) se administrează Ceftriaxona 2g/zi. Corectarea anemiei si trombopeniei severe cu epistaxis repetat se face prin transfuzii de masa eritrocitara deleucocitata pe data de: 9 decembrie, 16 decembrie, 25 decembrie, 27 ianuarie si de masa trombocitara pe data de 9 decembrie, 10 decembrie, 12.decembrie, 13 decembrie, 24 decembrie si 28 ianuarie. Pe data de 21 decembrie se repeta aspiratul medular cu imunofenotipaj care arata acelaşi aspect ca cel din 8 decembrie 2003. Intre 24 decembrie si 6 ianuarie primeşte tratament cu Prednison 40 mg/zi cu scădere apoi intr-o saptămāna. Cu acest tratament nevoia de transfuzie de singe scade, iar numărul de trombocite
ajunge la maximum 100.000/mm (26 decembrie) după care revine la valori de 20.000/mm. Numărul de leucocite se menţine intre valori de 2400 si 4400/mm. Pe 27 ianuarie se efectueza biopsie medulara care arata: măduva hematogena hipocelulara (10-15% componenta celulara) cu moderata scleroza si edem interstitial, foarte rare granulocite (inclusiv segmentate), izolaţi eritroblasti, megakariocite absente (pe frotiul examinat), foarte rare limfocite mici, rare histiocite. Din 20 ianuarie prezintă citeva zile croşete febrile 38-39 (cu examen clinic normal si hemoculturi sterile) pentru care se administrează Ceftriaxona 7 zile. Prezenta manifestărilor hemoragice (epistaxis important) si anemia marcata au impus transfuzii de masa eritrocitara pe 27 ianuarie si 21 februarie, 25 februarie si 29 februarie si de masa trombocitara pe 28 ianuarie, si 24 februarie, 5 martie si 7 martie. Din 29 ianuarie se reīncepe tratamentul cu Prednison 40mg/zi pina pe 16 februarie cind se scade in 7 zile, tratament asociat din 3 februarie cu Ciclosporina 100 mg/zi. Dozarea de Cicīosporina a arătat doze eficace (ciclosporinemia 161 ng/ml pe data de 18 februarie si respectiv 192 ng/ml pe data de 3 martie). La sfirsitul lunii februarie examenul clinic remarca uşoara splenomegalie (splina palpabila la 2-3 cm sub rebord). Nu au apaait efecte secundare după tratamentul cu ciclosporina dar nici rapunsul la tratament nu este evident. Ca urmare, in vederea transplantului, se efectuează testări care arata compatibilitate de 100% cu fratele mai mare. Transferam copilul in Clinica de Hematologie Institutul Fundeni in vederea transplantului medular.
9 martie 2004



CERTIFICAT MEDICAL NR.1839 Anul 2004 luna FEBRUARIE ziua 3

In baza referat DR.SCURTU CRISTIAN in calitate MEDIC PRIMAR PEDIATRU
Se certifica de noi ca IVASCU FLORIN DAN, născut la data
de-29.1.1996, domiciliat in localitatea GIURGIU. Str.Tineretului. B1.64. Ap.59. Sc.D. Et.3, JUDEŢ GIURGIU, se afla in evidenta si tratamentul Clinicii de PEDIATRIE a SPITALULUI CLINIC DE COPII "MARIA SKLODOWSKA -CURIE " - F.O.. 24030/2003 cu DIAGNOSTICUL
1. ANEMIE APLASTICA SEVERA (ANEMIE SEVERA, LEUCOPENIE SEVERA, TROMBOCITOPENIE SEVERA Nr.tr.20000/mm cub.
NECESITA ĪNSOŢITOR PERMANENT.

S-a eliberează prezentul CERTIFICAT spre a-i servi la
COMISIA DE EXPERTIZA MEDICALA A PERSOANELOR CU HANDICAP JUDEŢ GIURGIU
Prof.Dr. Florea IORDACHESCU
SEF CLINICA PEDIATRIE
DIRECTOR


Am aflat de acest caz acum vreo doua saptamini, prin intermediul unei inimoase fiinte numite VIRBAN ANDEEA. Am sa va citez exact ce a spus :

Exista in clasa sorei mele(clasa a VII-a), un baietel nou venit al carui frate, de numai 8 ani nu are suficienta maduva la coloana si are nevoie urgenta de transplant de maduva. Din fericire fratele lui este compatibil cu el dar insa nu au suficienti bani pentru operatie.
Le trebuie in jur de patru sute de milioane de lei. De unde fratilor atatia bani?
Sora-mea plange tot timpul, colegii plang tot timpul, profesorii plang tot timpul, fratele lui plange tot timpul.
Si cu plansul raman ,ca nimeni nu are ce face. Copilasul e din ce in ce mai rau(momentatn e pe perfuzii), parintii sunt darmati dar nimeni nu are ce sa le faca si cum sa-i ajute.
Ce sa faca in cazul asta?
Stie cineva?


Mi s-a rupt inima . Sper sa aflu mai multe. Tot ce stiu e ca s-au apucat copiii sa stringa bani.
Poate putem sa ii ajutam si noi.

Fotografia lui Danut nu o am inca.

Acest topic a fost editat de Diana-Maria: 19 May 2004, 10:32 PM


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 5 Apr 2004, 05:23 AM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Contul pentru ajutorarea lui Danut este deschis la C.E.C. si numarul acestuia este 25110201/9045.

Acest topic a fost editat de Diana-Maria: 5 Apr 2004, 05:27 AM


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 16 May 2004, 07:52 AM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Se aude ca Danut va fi operat luni.
Inca nu stiu nimic sigur, de patru zile incerc sa ii contactez familia. Si nu reusesc!
sad.gif



Acest topic a fost editat de Diana-Maria: 20 May 2004, 07:59 AM


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 16 May 2004, 07:52 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Diana-Maria
mesaj 19 May 2004, 10:05 PM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Am reusit sa vorbesc cu parintii lui.Si cu Florinel, pentru ca asa i se spune in familie.S-au strins aproape 100.000.000 lei.
Mai sint necesare alte trei sute de milioane.
Revin cu vesti in curind.

Fotografia lui Florinel o puteti vedea aici:
http://www.hanuancutei.com/forum/index.php...=post&id=142464

Acest topic a fost editat de Diana-Maria: 20 May 2004, 08:01 AM


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 20 May 2004, 10:22 PM
Mesaj #5


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



user posted image

Ce dragut e! Asa-i ca trebuie sa traiasca? rolleyes.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 21 May 2004, 07:56 AM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Zilele acestea va aparea in "Gazeta de Sud" un articol despre Florinel.
L-am predat ieri.
Fara transplant medular acest copil moare cu zile.


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 23 May 2004, 12:13 PM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Un strigăt de ajutor
FLORINEL ARE NEVOIE DE NOI




Opt ani, ochi albaştri, cartofi prăjiţi şi maşinuţă cu baterii
Are opt anişori şi se numeşte Ivaşcu Florin-Dan.S-a născut pe 29 ianuarie 1996.
Toată lumea īl strigă Florinel. Īi plac la nebunie cartofii prăjiţi şi ardeii copţi . Şi dulciurile. Ca oricărui copil de opt ani. Maşinuţele sīnt febleţea lui. Are chiar una cu baterii de care e tare mīndru. E doar un copil. Un copil blond cu o privire vie şi inteligentă, scormonitoare. Un copil plin de viaţă. Un copil care părea perfect sănătos.
Anul trecut a mers pentru prima dată la şcoală. A fost foarte īncīntat. Īşi dorea nemaipomenit să inveţe să scrie repede.Cīt mai repede posibil. Venea acasă şi cerea să fie īnvăţat să scrie.Din păcate, după doar două luni nu a mai putut merge la şcoală.




„Iar īmi curge sīnge din nas” . O boală rară care nu iartă
Pe la īnceputul anului, lui Florinel i-a curs sīnge din nas. O dată... de două ori...Oricărui copil i se poate īntīmpla acest lucru. Dar hemoragia nazală a īnceptut să se repete din ce īn ce mai des. Părinţii au intrat īn alertă. Au mers cu Florinel la doctor. Au primit bilet de trimitere la Bucureşti. Pentru trei luni a fost internat la Spitalul Clinic de Urgenţă pentru Copii „MARIA SKLODOWSKA CURIE”. Florinel nu răspundea la tratament. Cind au aflat ce boală grea are copilul şi cīnd au văzut ca medicamentele nu dau nici un rezultat,de disperare, părinţii au mers şi prin babe.Tot degeaba.
Dupa trei luni de analize, de transfuzii, a fost trimis la Institutul Fundeni, la Departamentul Transplant Medular.
Boala lui Florinel se numeşte anemie aplastică severă şi afectează măduva hematogenă, lipsind bolnavul de posibilitatea producerii elementelor sanguine indispensabile vieţii. Studiile de specialitate au arătat că, īn cazul unui astfel de transplant, īn primele trei luni ale bolii sīnt sanse mari de vindecare rapidă. Pe masură ce timpul trece, acestea scad considerabil, iar dupa doi ani sunt aproape nule.Timpul este esenţial īn efectuarea cīt mai rapidă a transplantului. Boala lui Florinel se manifestă prin curgeri frecvente de singe din nas, paloare, dureri osoase. Florinel e anemic. Are nevoie de īnsoţitor permanent. Ţine regim. E obosit şi slăbit. Măduva lui produce prea puţine celule. Numărul redus de celule roşii din sīnge duce la o scădere a hemoglobinei (un tip de proteină care transportă oxigenul către ţesuturile corpului uman). Prea puţinele celule albe scad capacitatea organismlui de a face faţă microbilor. Şi riscul infecţiilor este foarte mare.
De asemeni, sīngele lui Florinel nu se mai coagulează aşa de repede cum se intīmplă la un om sănătos.
Lui Florinel īi lipsesc celulele care īi dau rezistenţă īn faţa bolilor. Respiraţia devine īn această boală sacadată, ritmul cardiac este mai rapid.Copilul se īnvineţeşte extreme de uşor, chiar şi la cea mai mică lovitură. Florinel este extrem de sensibil. Cauza bolii rămīne necunoscută medicilor. Afecţiunea este foarte rară.



“Le trebuie mai mult de patru sute de milioane de lei. De unde fraţilor atīţia bani?”
Această īntrebare şi-o pune Andreea Vīrban. Andreea e studentă la Sociologie īn anul II şi are douăzeci de ani. Sora ei, Teodora, e colegă cu fratele lui Florinel.Tīnăra inimoasă a īnceput să se zbată, alături de colegii de clasă a lui Ionuţ. Viaţa lui Florin e legată de cea a fratelui său mai mare, care e elev īn clasa a VII-a. Copiii au făcut fluturaşi şi i-au īmpraştiat pe străzi. Andreea a postat mesaje disperate pe internet.
“Există īn clasa surorii mele(clasa a VII-a), un băieţel nou venit al cărui frate, de numai 8 ani nu are suficientă măduvă la coloană şi are nevoie urgentă de transplant. Din fericire Ionuţ, fratele lui, este compatibil cu el insă nu au suficienţi bani pentru operaţie. Le trebuie in jur de patru sute de milioane de lei. De unde fraţilor atīţia bani? Soră-mea plīnge tot timpul, colegii plīng tot timpul, profesorii plīng tot timpul, fratele lui plīnge tot timpul. Şi cu plīnsul rămīn, că nimeni nu are ce face. Copilaşul e din ce in ce mai rău (momentan e pe perfuzii), parinţii sunt dărmaţi dar nimeni nu are ce sa le facă şi cum să-i ajute. Ce sa facă īn cazul acesta? “
Viaţa lui Florin e legată de cea a fratelui său mai mare. Colegii, cu mic, cu mare, au făcut fluturaşi şi i-au īmpraştiat pe străzi. Au apelat şi la ajutorul Bisericii.


"CĪND O SĂ FIU MARE, MĂ FAC POLIŢIST CA SĂ NU MAI EXISTE OAMENI RĂI! "
TATĂL COPILULUI SPUNE :“VĪND TOT NUMAI SĂ-MI VAD COPILUL SĂNĂTOS!”

Puştiul spune că se va face ofiţer de poliţie, ca să nu mai existe oameni răi. Subcomisar Voicu Dănuţ, care a aflat de cazul special al "viitorului poliţist" va īncerca să ajute. Se va organiza o chetă printre viitorii "colegi" ai puştiului blond.
Posibilităţile familiei Ivaşcu sīnt limitate. Serviciu are doar tatăl copiilor. Mama lor, Dorina este casnică. Cu toate eforturile depuse, cu tot anunţul din presa locală, cu toate acţiunile inimoşilor colegi, banii tot nu sīnt de ajuns. Pină in prezent s-au strīns aproape o sută de milioane. E nevoie de alte 300.000.000 de lei. Pe puţin. Nu se ştie dacă vor mai apărea şi alte costuri. Atīt costă viaţa lui Ionuţ. Marian Ivaşcu spune “ Vind tot numai să īmi văd copilul sănătos. Nu mai ştim ce să mai facem.” Numai medicamentul de bază, Sandimmun, costă cinci miloane şi jumătate. Un flacon cu douăzeci de tablete.Şi are nevoie de acesta zilnic. Părinţii au făcut un īmprumut la bancă de cincizeci şi cinci de milioane de lei. Doar atīt au putut obţine. Sīnt īnsă dispuşi să rişte tot. Viaţa unui copil e mult mai importantă. Mai importantă decīt orice pe lume.



O MĪNĂ DE AJUTOR. UN GEST DE OMENIE.
Prima operaţie de acest gen de la noi din ţară s-a facut la Timişoara şi a fost un succes. De atunci, au mai avut loc astfel de intervenţii. Īn această duminică lui Ionuţ i se va introduce un cateter, urmīnd ca luni să i se preleve măduva dătătoare de viaţă pentru frăţiorul lui mai mic. Nu e deloc speriat, e foarte trist.Explică cu lux de amănunte ce anume se va īntīmpla. Spune că atunci cīnd va fi mare va forma alături de frăţiorul lui cea mai grozavă echipă de poliţie. Nu a mai fost la şcoală de două săptămīni. Dar Florinel are nevoie de el deci nu e o problemă. Acum e internat şi el. Mama lor e cu ei.
Toţi trei sīnt la Institutul Fundeni, Departamentul Transplant Medular. Cazul se află īn grija profesorului Arion şi al doctoriţei Culiţă. La telefon, Florinel are o voce de cintezoi obosit.
Contul pentru ajutorarea lui Florinel este deschis la C.E.C. si numărul acestuia este 25110201/9045. Adresa lui este:
Ivaşcu Florin-Dan, Str. Tineretului bl. 16, ap. 39. Giurgiu.
Boala nu iartă pe nimeni. O astfel de nenorocire ne poate lovi pe oricare dintre noi, īn orice clipă. Ar fi putut fi vorba de copilul unuia dintre noi. De un frate, de o soră, de cineva drag inimilor noastre. Dar există o sperantă.
Putem schimba lucrurile. Putem să īī dăm lui Florinel şansa de a īnvăţa să scrie. Şi-o doreşte atīt de mult!




Gazeta de Sud, 22.05.2004


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 8 Jun 2004, 07:17 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Am vorbit cu tatal lui Florinel la telefon acum.Nu a putut sa imi spuna citi bani s-au strins,pentru ca efectiv nu a reusit sa ajunga la C.E.C. din cauza faptului ca atunci cind iese de la serviciu, C.E.C.ul este inchis...
I-am simtit lacrimile in glas.
Problema se pune in felul urmator: banii nu sint numai pentru operatie , ci si pentru tratamentul postoperator.Un singur pansament special (din pacate nu stiu amanunte ca sa va dau,pentru ca nici domnul Ivascu nu stia exact ce anume face respectivul pansament) costa mai mult de 300 de euro.
Mi-a ramas gindul la vocea podidita de lacrimi a tatalui lui Florinel...
Astazi i-au scos doua maselute la care avea probleme,pentru ca nu trebuie sa aiba nici un potential focar de infectie in organism atunci cind se va realiza transplantul...



--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 21 Jun 2004, 08:59 PM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



http://www.helfendes-herz.de/ este pagina facuta pentru Florinel de un suflet inimos din Germania.

Acest topic a fost editat de Diana-Maria: 21 Jun 2004, 09:32 PM


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 23 Jun 2004, 07:41 AM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Parintii lui Florin si sunt inca in asteptarea unui caterer necesar pentru operatie. sad.gif
In cont s-au strins aproape 130 de milioane.
I s-a trimis o cutie de medicamnte cu 50 de tablete -o singura pastila costa aproape o suta de mii...


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 24 Jun 2004, 08:17 PM
Mesaj #11


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



In Jurnalul National va aparea zilele acestea povestea acestui sufletel care are atita nevoie de noi.

LATER EDIT
Luni povestea lui Florinel va aparea in Jurnalul National. Am afllat asta direct de la sursa.

Acest topic a fost editat de Diana-Maria: 25 Jun 2004, 02:48 PM


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 29 Jun 2004, 07:58 AM
Mesaj #12


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



A APARUT !!!
http://www.jurnalul.ro/modules.php?op=modl...rticle&sid=7986


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 29 Jun 2004, 10:43 AM
Mesaj #13


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Bravo Diana! thumb_yello.gif clapping.gif

Stii cumva care este situatia, cati bani mai trebuie sa se stranga? unsure.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ariadna
mesaj 30 Jun 2004, 12:26 AM
Mesaj #14


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 31
Inscris: 24 June 04
Forumist Nr.: 3.930



Citesc si sunt marcata de cata durere exista langa noi, ma bucur ca in toata durerea asta exista oameni care se gandesc la altii, si ii multumesc lui Dumnezeu ca nu a trebuit sa trec prin asa ceva niciodata. necazurile mele (daca le pot numi asa) sunt floare la ureche. Toti acesti copii ar trebui ajutati, eu ma simt neputincioasa, nu as vrea sa nedreptatesc pe nimeni. Cineva acolo sus ma iubeste si ma ajutat mereu sa trec peste greutati si poate nu degeaba am ajuns aici, la han.


--------------------
Traieste-ti clipa! Pretuieste fiecare moment pe care ti-l da Dumnezeu! Aminteste-ti ca timpul nu asteapta pe nimeni! Ieri este istorie, māine este mister; azi este un dar de la Dumnezeu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 30 Jun 2004, 03:39 PM
Mesaj #15


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



Inca de cat mai e nevoie Diana??

Poate nu toti sunt surzi!!

Sorin.

ps. doar un suflet salvat, ai salvat intrega lume!!

Acest topic a fost editat de SORIN: 30 Jun 2004, 03:44 PM


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fausta
mesaj 30 Jun 2004, 03:45 PM
Mesaj #16


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 688
Inscris: 18 May 04
Forumist Nr.: 3.544



asa e... maine am examen dar dupa trag o fuga la banca. Sper sa fie bine.
Diana, ceea ce faci tu este extraordinar.


--------------------
' Murim cāte putin īn fiecare zi, trebuie sa ne obisnuim cu asta. '

Emile Zola
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 30 Jun 2004, 06:47 PM
Mesaj #17


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654




Fausta, nu fac mare lucru...


Conturile in care se pot face depuneri pentru Florinel sunt:

in lei: CEC, filiala Giurgiu - 25110201/9045
in euro: RAIFFAISEN BANK, filiala Giurgiu - 4872762 (cod SWIFT - RZBRROBU)Ambele sunt deschise pe numele tatalui, Ivascu Marian.


Sorine, de peste 120.000.000 de lei... nu mai are omul ce sa vinda...
sad.gif

Acest topic a fost editat de Diana-Maria: 1 Jul 2004, 07:42 AM


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skysurfer
mesaj 19 Jul 2005, 10:03 AM
Mesaj #18


Vesnicul indragostit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.055
Inscris: 5 February 04
Forumist Nr.: 2.102



Va mai aduceti aminte de Florinel, nu? Din pacate Diana Maria a primit niste vesti nu prea bune. Acum insa nu mai avem asa de mult de strans. Am putut atunci sa facem acest copil fericit, acum o sa ne fie mult mai usor. Dar ca sa nu ma intind inutil va prezint exact mesajul primit:

"URGENTA!

Diana Maria, am vazut pe acest forum ca multi dintre voi v-ati impliat in cazul lui Florinel Dan Ivascu, copilul din Giurgiu bolnav de leucemie, mai precis diagnosticat cu anemie aplastica severa. Ma numesc Violeta Grigore si sunt redactor la ziarul local Informatia de Giurgiu, prin intermediul caruia am sustimut o campanie umanitara anul trecut pentru a ajuta cu bani la transplantullui Florinel. Acum , insa, am primit vesti triste despre baietel. Tatal lui, Marian Ivascu, m-a contactat de curand pentru a-mi cere din nou ajutorul. Florinel s-a simtit bine cateva luni, dar acum este din nou internat la Fundeni. Numarul globulelor este in scadere, iar splina i-a fost scoasa deoarece prezenta o inflamatie. Starea sa se mentine ameliorata numai datorita unor oamni care ii doneaza de doua ori pe saptamana globule rosii. Tatal mi-a spus ca aparatele prin care aceste globule sunt prelevate, numite kit-uri, costa 300 de dolari bucata. Am contactat mai multe organizatii si autoritati pentru a face o noua incercare de strangere de fonduri pentru Florinel. Ma gandesc ca poate si voi ati putea sa repuneti pe tapet cazul baiatului din Giurgiu. Va multumesc. "

Ce spuneti, ne mobilizam?


--------------------
I was nauseous and tingly all over. I was either in love or I had smallpox.
~ Woody Allen
Go to the top of the page
 
+Quote Post
denise
mesaj 19 Jul 2005, 10:09 AM
Mesaj #19


Domnitor
******

Grup: MembriOffBoard
Mesaje: 2.426
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.412



In principiu, desi a trecut mai bine de un an, contul ar trebui sa fie inca valabil. Dar o confirmare nu ar strica...

Acest topic a fost editat de denise: 19 Jul 2005, 10:10 AM


--------------------
__________
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skysurfer
mesaj 19 Jul 2005, 10:12 AM
Mesaj #20


Vesnicul indragostit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.055
Inscris: 5 February 04
Forumist Nr.: 2.102



Promit sa discut cu Diana sa verificam daca mai e valabil.


--------------------
I was nauseous and tingly all over. I was either in love or I had smallpox.
~ Woody Allen
Go to the top of the page
 
+Quote Post
denise
mesaj 19 Jul 2005, 10:20 AM
Mesaj #21


Domnitor
******

Grup: MembriOffBoard
Mesaje: 2.426
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.412



smile.gif Multumesc


--------------------
__________
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 19 Jul 2005, 07:40 PM
Mesaj #22


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Am vorbit eu cu Diana-Maria si mi-a spus ca ea nu a primit vreo instiintare ca datele s-ar fi modificat, deci ar trebui sa fie inca valabile. smile.gif


--------------------
* * * Nu lćsa visele sć piarć, pentru cć dacć visele mor, viaža nu este decāt o pasćre cu aripi rupte care nu mai poate sć zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 08:44 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman