HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Un Dj De La Mix Fm Ameninta Cu Sinuciderea
Mihai
mesaj 28 Mar 2004, 03:49 PM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Pe motiv ca nu a primit salariul de un an de zile, un DJ de la Radio MIX FM ameninta cu sinuciderea.

Detalii la Antena 1, in direct acum.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
nefertiti-old
mesaj 30 Mar 2004, 11:35 AM
Mesaj #2


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Poate ca felul in care Antena 1 a prezentat cazul a parut mai degraba o incercare de a face senzatie, insa, lasand asta la o parte, au fost primii care au mediatizat cazul. Si asta e de apreciat. De ce? Pentru ca tipul acela (fie ca are psihicul labil sau nu) a avut curajul sa faca acel gest in numele multora care lucreaza in presa si care se confrunta cu aceeasi problema, dar nu indraznesc sa o spuna. Situatia este foarte delicata in cazul celor din mass-media. Daca angajatii din alte domenii au astfel de probleme, se pot adresa presei. Insa cei din presa nu au unde sa se adreseze pentru a face publica o asemenea situatie. Daca eu, de la X publicatie apelez la cineva de la Y publicatie, tv sau radio, nu ma va ajuta, nu imi va mediatiza cazul. De frica sa nu isi piarda locul de munca. Si atunci se ajunge la situatii de genul celei a lui Alin Farcas. Protestul lui a fost mai mult un mesaj si e bine ca s-a produs. Nu uitati ca, pana nu demult, nu exista nici acel sindicat din media, deci nu era nimeni care sa te ajute. Daca aveai relatiile necesare, apelai la cei de la Catavencu, daca nu...


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Closed TopicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 14 May 2024 - 05:37 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman