HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Info Forum

Acest forum se adreseaza tuturor iubitorilor de animale. Sunteti liberi sa va exprimati parerile de orice fel atat timp cat se incadreaza in limitele bunului simt.
Scopul forumului... e simplu. Sa aflam mai multe lucruri din lumea necuvāntatoarelor si sa ne ajutam reciproc in diversele probleme cu care ne-am putea confrunta la acest capitol. Orice sugestii sunt binevenite. Enjoy!

> Salvati Leii, animale chinuite
Ciarli
mesaj 25 Mar 2004, 12:35 PM
Mesaj #1


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 5
Inscris: 7 February 04
Forumist Nr.: 2.132



Primarul Bacaului, Sechelariu, in grandomania lui, a adus cine stie de pe unde, un leu si l-a inchis intr-o cusca de 2/2. Saracul animal sta pe ciment, a stat asa toata iarna in frig, are o cusca ca vai de ea, spatiu de miscare ioc. E slab, neingrijit, are un echilibru cam dubios; e apatic. Cusca lui e amplasata linga sediul spatiilor verzi din Bacau, in parcul mare, asa ca are parte toata ziua de fluieraturi, este "trezit" din somnolenta lui de pietrele aruncate de multi "destepti" care sint deranjati de faptul ca leul nu reactioneaza la urletele lor. Si pentru ca nu era destul, maria sa Sechelariu a zis ca mai lipseste ceva si a adus inca un (pui) de leu, in aceeasi cusca enorma dotata cu facilitati pentru "usurarea" vietilor animalelor slabatice. Ma intreb, chiar nu se poate face nimic? Nu este nici o organizatie care sa faca ceva in problema asta? Dati-mi va rog o sugestie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 April 2024 - 09:15 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman