HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Externa. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

> Alegeri In Rusia
nefertiti-old
mesaj 14 Mar 2004, 12:44 PM
Mesaj #1


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Peste 100 de milioane de alegători ruşi sunt chemaţi, astăzi, la urne pentru a-şi alege preşedintele. Analiştii politici apreciază că va fi un scrutin fără surprize, care urmează să îl readucă pe Vladimir Putin în primul tur pentru un al doilea mandat de patru ani. Singura problemă ar putea-o reprezenta prezenţa scăzută la urne.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
Marduk
mesaj 10 Dec 2011, 03:57 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Eu nu cred in "primavara" ruseasca, tandemul Putin-Medvedev a oferit rusilor, unei parti a acestora, ceea ce au pierdut odata cu desfiintarea URSS, pe desupra le-a mai dat drept bonus ceea ce comunistii le-au interzis, ortodoxia. Poate vor fi ceva demonstratii, revolte locale, actiuni de protest etc. la care politia va raspunde mai dur dand de lucru agentiilor media dar nimic mai mult. Sunt multi factori care ar trebui analizati pentru a da un verdict clar in privinta aparitiei acestei "primaveri rusesti" unul dintre acesti factori ar fi criza si efectele ei asupra rusilor de rand, inflatia, scaderea sau inghetarea salariilor etc. tot ce ar afecta viata de zi cu zi a rusilor ar putea fi un declansator al "primaverii" dar Rusia are rezerve imense, este o tara cu un potential greu de masurat, de calculat. Pentru investitorii occidentali si nu numai Rusia este un fel de Eldorado, deocamdata interzis de nationalismul partidului aflat la guvernare si de atitudinea rusilor in general.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 16 Dec 2011, 02:11 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 10 Dec 2011, 05:57 PM) *
Eu nu cred in "primavara" ruseasca, tandemul Putin-Medvedev a oferit rusilor....


... o noua clasa politica. Ca aceasta "Udrea" a lor , proaspata deputat !
rofl.gif
O delicioasa galerie foto aici



Acest topic a fost editat de March: 16 Dec 2011, 02:29 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 18 May 2024 - 07:41 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman