HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Ion Cristoiu, si RealitateaTV
Mihai
mesaj 9 Jan 2004, 09:35 PM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Ion Cristoiu revine ca realizator la Realitatea TV

Ion Cristoiu paraseste din nou biblioteca, pentru a reveni in studiourile postului Realitatea TV. De data aceasta, jurnalistul s-a lasat sedus de Dan Andronic, directorul postului, pentru realizarea si prezentarea unei emisiuni pe teme culturale, "Omul si cartea". Prima aparitie este programata sambata, de la ora 19.15, si-l va avea ca invitat pe Ion Diaconescu. Ion Cristoiu s-a intors miercuri seara din Spania, unde si-a petrecut vacanta de iarna, iar ieri-dimineata a fost... la biblioteca.

Sursa: Gardianul, Manuela Golea


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
Marduk
mesaj 19 Aug 2016, 03:04 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Pentru ca am gasit acest topic, nu mai e nevoie de un altul special pentru jurnalistul, "rupt in fund", care se lasa prea usor sedus, cum a constatat si Mihai cu multi ani in urma. Azi am citit, ca in fiecare zi EVZ, unde am gasit un articol scris de penita sedusa, a maestrului Cristoiu. Nu stiu ce sa cred despre comportamentul acestui jurnalist, care sare dintr-o barca in alta, declarandu-se comunist si manifestand oarece nostalgie dupa o perioada in care domnia sa presta aceiasi meserie, poate sedus de alte interese. Azi dupa o vizita in Belgia, tov. Ion Cristoiu se mira ca romanii s-au suparat pe conu Tariceanu, ca si cum acesta ar avea alte drepturi fata de drepturile tuturoar cetatenilor romani. Mai mult ii gaseste oarece scuze onor conducatorului senatului, blamandu-l in schimb pe presedintele Johannis.
L-as intreba pe ziaristul, "rupt in fund", daca in vizita sa in Belgia a avut curiozitatea sa afle cum isi iau belgienii permisele, cum lucreaza administratia belgiana?? in asa fel incat belgienii sa nu se simta lezati daca un print sau un demnitar isi ia permisul fara sa stea la coada. Oare conu Tariceanu, onor sef al senatului Romaniei, n-ar putea sa ceara unui "facator de legii", sa compuna o lege care sa-i salveze pe romanii care stau la coada? or sa ceara acelasi onor Tariceanu sa se construiasca un podet, un WC etc. De ce n-o face? PENTRU CA NU-I PASA DE ROMANI, NU DA DOI BANI PE EI SI PE PROBLEMELE LOR. Domnia sa, asemeni multor altora e DEMNITAR, nu functionar de stat care sa ceara legi bune pentru romani, podete, WC-uri etc. Poate ca daca ajunge la puscarie, o sa ceara construirea de puscarii decente, moderne ca in Belgia. Maestrul Cristoiu, cum am auzit ca-i place sa i se zica, pare suparat ca nu-l mai baga politicul in seama, ca nu-l mai invita presedintele in exercitiu, pentru un reportaj in care domnia sa sa traga concluziile pe care trebuie sa le auda auditoriul, nu ce vrea presedintele. Ion Cristoiu mi-a placut intr-o perioada, inca mai continui sa-i citesc articolele, dar pe zi ce trece constat ca e din ce in ce mai perimat, e depasit de situatia din tara "babuinilor", pe care nu-i mai intelege si pe care tinde sa-i dispretuiasca, exact asa cum fac si unii demnitari ai acestei tari. Nu cred ca o sa-si mai revina, ca o sa vada in ce consta adevarata problema a tarii "babuinilor". In opinia mea jurnalistul Ion Cristoiu se comporta asemeni unui lefegiu care face ce ii cere cel care il plateste, fara sa-i pese de adevaratele probleme cu care se confrunta romanii.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 26 April 2024 - 09:32 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman