HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Moare Schiul?, schi vs. snowboarding
Isi pierde schiul popularitatea in favoarea snowboardului?
Nu puteti vizualiza rezultatele sondajului inainte de a vota. Va invitam sa va logati si sa votati pentru vizualizarea rezultatelor.
Nr. Voturi: 20
Musafirii nu pot vota. Va invitam sa va logati / inregistrati. 
Aminda
mesaj 7 Jan 2004, 06:51 PM
Mesaj #1


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 103
Inscris: 6 January 04
Din: punctul din cheia sol
Forumist Nr.: 1.723



Am intalnit deja prea multi care au renuntat definitiv la schi in favoarea snowboardului. Eu practic ambele sporturi, tin la amandoua si imi pare rau sa vad ca schiul isi pierde din insemnatate in fata snowbordingului. E un fel de elegant vs. extrem. Rait?


--------------------
stii sa soptesti?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
Blakut
mesaj 13 Dec 2008, 04:50 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



QUOTE
Am intalnit deja prea multi care au renuntat definitiv la schi in favoarea snowboardului. Eu practic ambele sporturi, tin la amandoua si imi pare rau sa vad ca schiul isi pierde din insemnatate in fata snowbordingului. E un fel de elegant vs. extrem. Rait?


Snowboard-ul o ia doar la vale. Schiurile sunt folosite si de salvamont, si de militari si te pot duce in mod util prin locuri in care cu picioarele ti-ar fi greu iar cu placa aproape imposibil. De ce sa moara?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pelicanul
mesaj 10 Mar 2011, 03:17 PM
Mesaj #3


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 244
Inscris: 2 November 10
Din: Arad
Forumist Nr.: 18.990



QUOTE(Blakut @ 13 Dec 2008, 04:50 PM) *
Snowboard-ul o ia doar la vale. Schiurile sunt folosite si de salvamont, si de militari si te pot duce in mod util prin locuri in care cu picioarele ti-ar fi greu iar cu placa aproape imposibil. De ce sa moara?


Asta ca sa nu mai amintim si de schiurile de tura care iti dau o autonomie cvasi-totala pe munte iarna, indiferent de tipul de zapada sau de pustietatea locului. Pana la urma, sunt lucruri diferite, aproape la fel de distincte ca si schiurile si patinele, doar ca suprafata de alunecare e similara la schiuri si placi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 April 2024 - 01:25 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman