HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Dincolo de Ratiune

Ideea acestui forum nu este de a starni polemici intre cei ce cred si cei ce nu cred in astre, in Dumnezeu, in terapii naturiste, in miracole sau in ghicitul in palma. Pragul acestui forum poate fi pasit de oricine, fara nici o exceptie, dar cei care nu sunt de acord cu ideile sau marturisirile celor care posteaza aici, sunt rugati sa se abtina in a face comentarii malitioase, sau contradictorii. Aici ne dorim sa avem coltisorul lipsit de orice stres, iar scopul real ar fi acela de a-i ajuta pe cei din jurul nostru sa se simta bine, ba chiar sa gaseasca solutii catre iesirea din situatii disperate - de ce nu?

> Crop Circles, cercuri in lanuri
Moira
mesaj 3 Jan 2004, 11:31 PM
Mesaj #1


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 350
Inscris: 27 December 03
Forumist Nr.: 1.632



Ce parere aveti de cercurile alea din lanurile de cereale? Alea de pe langa Stonehenge sau, in fine, de prin Anglia…
Sunt cel putin 2 explicatii vehiculate pt originea lor: extraterestra sau umana.

Eu cred ca sunt o farsa elaborata si inteligenta. Pentru care am tot respectul. Motivul: cred ca trebuie sa fie foarte distractiv sa vezi cum atatia oameni isi bat capul cu ce ai creat tu. Plus ca, daca iti vine ideea sa pui taxa de vizitare, te alegi si cu un castig frumusel, tu, ca proprietar al terenului respectiv. “Martorii” si cei care au “vazut” luminite sau nave spatiale pot fi prieteni sau se pot usor cumpara.
De ce am pus topicul: am vazut un documentar zilele astea.
Va rog sa va exprimati opinia, eventual sa propuneti alte explicatii. Ar fi interesant sa schitzatzi si niste argumente in sprijinul acestora, sau niste scenarii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 April 2024 - 03:39 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman