HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Berea Si Internetul, sau viitorul intre realitate si virtual
calfa
mesaj 15 Dec 2003, 11:51 AM
Mesaj #1


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



Ma gandeam unde sa lansez acest nou subiect "Berea si Internetul". La "Filozofie si dezbateri" ? Ca filozofie si dezbateri as vrea wink.gif
La "Internet", ca e vorba si de el ...
Dar am decis sa fie in "Bucataria si Barul Hanului" pentru ca subiectul propus de mine incepe cu "Berea ...".

Ce anume m-ar interesa pe mine este o dezbatere a relatiei dintre Bere si Internet, vazuta ca un caz reprezentativ al relatiei dintre Realitate si Virtual.
Pasim din ce in ce mai mult in lumea Virtualului, iar acest Han e cea mai buna dovada.
"Bucataria si Barul Hanului" nu pot fi decat virtuale.

Si totusi, unii dintre cei ce trec pe aici extind legaturile virtuale din Han cu legaturi in viata reala. In primul rand ... iesind la "o bere".

Berea pare cea mai scurta solutie de iesire din virtual. Cititi arhiva (in special a "Intalnirilor") daca nu credeti.

Asadar, care va fi rolul berii in viitor, si care va fi relatia ei cu Internetului.

O tema pe care o puteti trata fie cu seriozitate cat si cu umor. Orice gen de raspuns m-ar interesa.

Oricine e binevenit in discutie,

calfa


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 April 2024 - 08:26 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman