HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Intamplari Amuzante Si Adevarate!
AIWA
mesaj 18 Mar 2003, 11:07 PM
Mesaj #1


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 938
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 69



Fiecare dintre noi mai mult sau mai putin a asistat sau chiar a trecut prin diverse intimplari comice! Sa vadem cine le-a tras pe toate smile.gif

PS
Intimplari din copilarie/adolescenta armata(cei care au trecut prin ea:) ) etc

Acest topic a fost editat de AIWA: 18 Mar 2003, 11:08 PM


--------------------
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac , viata o demonstreaza zilnic !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
(Afrodita)
mesaj 9 Aug 2003, 08:43 AM
Mesaj #2





Guests






Hehehe, ce m-au amuzat intamplarile voastre laugh.gif Am sa pun si eu cateva intamplari, patite de unele prietene ale mele...Am sa le postez exact cum le-au scris ele:

"Eram studenta si locuiam in camin, unde nu prea erau conditii de pregatit o ciorbita. O verisoara de treaba care statea langa camin mi-a incredintat cheia de la apartament pe perioada cat ea era plecata din localitate. Ma inarmez eu cu toate cele trebuincioase pentru o ciorba gustoasa si intru in casa omului cu chei potrivite. Pun puiul la dezghetat in chiuveta (trebuie sa reconosc faptul ca nu aveam decat 21 de ani si eram putin cam paralela cu bucataria). Ca sa nu ma plictisesc pe langa oala l-am luat cu mine pe prietenul din acea vreme. Pana s-a dezghetat puiul noi ne-am apucat de jocuri pe calculator si, fascinati de calculatorul de care nu aveam parte la camin, am uitat de puiul care a alunecat exact pe sifonul de scurgere. Nu va povestesc ce am simtit cand am auzit batand in usa cu disperare si am iesit brusc din sufragerie direct cu picioarele in apa de pe hol care se intindea foarte repede. Vecinii de la etajul inferior bateau si sunau la usa cu disperare si eu nu stiam cum sa ajung mai repede la robinet... Am oprit apa, am scos-o cu prosoape si ligheane si am pus mocheta la uscat pe balcon. In trei zile nu se mai cunostea nimic. Nici pana in ziua de azi verisoasa mea nu stie despre incident (si au trecut exact 9 ani). Nu am indraznit sa o intreb niciodata cum se intelege cu vecinii de la etajul inferior. "

"...Pai, ma aflam in america de cateva zile si tocmai iesisem la o plimbare mai lunga, de 300 mile...peisaj monoton, camp, copaci , cateva case din lemn presarate ici-colo, si orasele ca-n vechile westernuri...cladirile cam toate la fel, lemn si piatra...mi se facuse dor aprig de tara, de frumusetea satelor noastre, de trotuarele si asfaltul orasului...ma afundasem in ganduri, cand, in sfarsit, vad o biserica si-ncep sa ma inchin de zor - la propriu - drept care sotul(american) ma intreaba mirat " Ce faci ?" " Pai , ma inchin, ca asa este la noi in credinta ortodoxa , cand treci pe langa o biserica !" "Dar, asta e o Banca !"

"Eu cu sora-mea; eram la liceu; hai sa mergem spre sc. Aveam pantofi noi; ne strangea ca la balamuc. Sora-mii ii venise ciclul; nu se simtea bine, basca pantofii strangeau de innebuneai. La un moment dat, vine masina (aglomerata de altfel), lume multa in statie; Eu ca nebuna o iau inainte si alerg s-o prind; sora-mea disperata ca ma pierde, triga: Stai, ca mi-a cazut vata! Socata (stiind ca e"in perioada vesela din luna"), si impreuna toata statia ne intoarcem spre sora-mea; ea, cu un zambet candid: de la pantof! Mentionez ca, pe vremea aia, nu exista decat vata, leucoplast pt. bataturi nu prea gaseai; deci foloseai pt. aproape orice, vata."

"Maica-mea lucra de noapte; tot pe vremea lui odiosul; se purta intr-o veselie iarna caciulile alea de blana rusesti f.la moda pe-atunci; maica-mea obosita dupa tura de noapte in metrou; la un moment dat motaie pe scaun si se trezeste ca numai are caciula pe cap; un tip in fata usilor cu o caciula de blana pe cap; maica-mea ce-si spune: nenorocitul asta a profitat ca dormeam si mi-a furat caciula; il urmareste inainte sa se deschida usile, se posteaza in fata lui si in momentul cand iese saracul pe peron il inhata caciula din cap si-l il si mascareste bine de tot; usile se inchid, maica-mea isi pune bine mersi caciula pe cap satisfacuta ca i-a 'tras-o' nemernicului. Vine intrigata acasa si incepe sa povesteasca intamplare cu pricina; tata, se uita putin intr-o parte la ea, si o intreaba: Bine mai femeie, dar aia (caciula) din gluga ta, ce este? Cand se uita maica-mea,ce sa vezi? Propria caciula (in timpul cat motaise, i-a cazut caciula in gluga de la palton); si uite asa s-a procopsit - fara voie - maica-mea cu doua caciuli 'la moda'. "

"Intr-un magazin eu cu iubi meu. Eu ma uitam la niste fuste. In spatele meu iubi se uita si el la ce rascoleam eu acolo. El se intoarece spre alt raft si se uita in sus la niste bluze barbatesti. Ma intorc si eu cu ochii tinta la bluzele alea si-l iau tandru de dupa umeri. Ba...fac si un comentariu chiar....El se intoarce contrariat spre mine...si....NU E IUBI!!!!
Iubi meu era mult mai departe si se uita mirat la mine. Nici nu fusese macar langa mine cand ma uitasem la fustite...Dar stiti voi cum e senzatia aia cand cineva te priveste, sta langa tine....nu ai nevoie sa te uiti direct la el ca sa stii ca-i acolo. Numai ca eu gresisem persoana. Doamne, ce am mai ras. Pacat ca-mi strica el cheful, ca lui nu i s-a parut asa amuzant"

"Acu' sa va mai zic una, de mi s-a-ntamplat inainte de Craciun, tot p'aci...Trebuia sa fac sarmale, numa-numa, ca doar nu era sa astept Craciunul fara...Mie-mi plac sarmalele din carne slaba si acrisoare...Si, ma duc eu infipta la vitrina cu carnuri, nu prea vad ce doream, ma invart juma' de ora nemultumita de continutul caserolelor cam plin de grasime...in fine, apare o namila de femeie cu trei randuri de burti si trei de gusha..." What can I do for you ?" Zic " Please, I need 3 lbs.ground pork" si aia pleaca sa-mi pregateasca comanda. Eu, disperata ca uitasem ce era mai important, strig imperativ, la repezeala " Don't be SO fat"! - dupa care raman si eu perplexa de ce-am spus. Femeia a ramas intzepenita locului, cu ochii holbatzi la mine! Ce era sa mai explic, ca deja gogomania fusese facuta."


Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic
AIWA   Intamplari Amuzante Si Adevarate!   18 Mar 2003, 11:07 PM
AIWA   Vad ca nu prea va ingramaditi pe aici asa ca o sa ...   25 Mar 2003, 03:26 AM
FM!   Vara cald si soare... studio de stiri la radio......   25 Mar 2003, 10:31 AM
Cain   Nu se dadusera salariile, alde patronul ne intarzi...   1 Apr 2003, 05:37 PM
UMA   QUOTE (Cain @ Apr 1 2003, 06:00 PM)" baa daca...   9 Apr 2003, 10:54 AM
Cain   Da, si dupa asta a tinut 2 (DOUA) sedinte, in lega...   9 Apr 2003, 12:22 PM
Cain   Intr-un tarziu am gasit si post de admin.. multume...   26 May 2003, 12:19 PM
AIWA   Sa fie intr-un ceas bun!   26 May 2003, 02:50 PM
eddiep   Nu stiu intampalarea ce o sa va povestesc in ce ma...   13 Jul 2003, 05:46 PM
bdl   Faza reala, fratilor, eram de serviciu si ne venis...   13 Jul 2003, 10:43 PM
Figaro   Citita in Scanteia, pe vremea impuscatului. Undev...   29 Jul 2003, 04:51 PM
genicon   loool Figaro Cum ziceau si ceilalti membri pana ...   30 Jul 2003, 02:32 PM
marky   Eu cred ca Figaro e in concediu si scrie altcineva...   30 Jul 2003, 02:51 PM
Figaro   Un prieten, inginer constructor, mi-a povestit urm...   30 Jul 2003, 03:17 PM
Figaro   Itamplari mai... ciudate Dupa cum (nu) stiti, ...   30 Jul 2003, 03:39 PM
Figaro   Tot din facultate, si tot din lumea modelelor. M...   31 Jul 2003, 10:10 AM
Afrodita   Hehehe, ce m-au amuzat intamplarile voastre Am s...   9 Aug 2003, 08:43 AM
Afrodita   Altele...Sper sa nu va deranjeze ca nu povestesc i...   9 Aug 2003, 08:54 AM
Mistinguett   Eu una mai vreau. M-am amuzat teribil, mercic frum...   9 Aug 2003, 09:25 AM
Roza   Faza auzita de mine la coada la paine: Vanzatoare...   20 Sep 2004, 01:14 PM
YOo   Nu am stiut unde anume sa postez ce este scris mai...   25 Sep 2004, 02:40 PM


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 14 May 2024 - 07:16 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman