HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Info "Arta Vizuala"

Te invitam sa participi la discutiile de aici, nu inainte de a citi detalii Despre Arta Vizuala.

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Moda, tendinte
Zed
mesaj 19 Jan 2004, 09:48 AM
Mesaj #46


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.766
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 671



Si uite cum o combinatie imposibila de culori , redata in versuri , ne aduce primavara .


--------------------
I'm hanging on your words /Living on your breath
Feeling with your skin /Will I always be here ?!

Iarta-ti mereu dusmanii. Nimic nu-i supara mai tare.
www.unicef.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vermeer
mesaj 19 Jan 2004, 05:18 PM
Mesaj #47


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 502
Inscris: 21 August 03
Forumist Nr.: 646



smile.gif Natura e uneori binevoitoare. Convinge pe multi de faptul ca orice combinatie de culori e, pana la urma, acceptabila. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zed
mesaj 19 Jan 2004, 05:54 PM
Mesaj #48


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.766
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 671



In natura nu exista o combinatie de culori imposibila , doar in moda , natura este perfecta .


--------------------
I'm hanging on your words /Living on your breath
Feeling with your skin /Will I always be here ?!

Iarta-ti mereu dusmanii. Nimic nu-i supara mai tare.
www.unicef.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 19 Jan 2004, 05:54 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
vermeer
mesaj 19 Jan 2004, 06:02 PM
Mesaj #49


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 502
Inscris: 21 August 03
Forumist Nr.: 646



Castigi intotdeauna? smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zed
mesaj 19 Jan 2004, 06:16 PM
Mesaj #50


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.766
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 671



Este prea plictisitor sa castigi intotdeauna , eu stiu si sa pierd . smile.gif


--------------------
I'm hanging on your words /Living on your breath
Feeling with your skin /Will I always be here ?!

Iarta-ti mereu dusmanii. Nimic nu-i supara mai tare.
www.unicef.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 20 Jan 2004, 05:25 PM
Mesaj #51





Guests






QUOTE (Lilith @ Jan 18 2004, 05:30 AM)

Imi plac si palariile , vara , in culori calde . Si rochiile de vara racoroase si cu floricele biggrin.gif . Si sandalele in multe baretute .

Hehe si mie tot astea imi plac biggrin.gif Si ador si carourile si bascutele si albul, desi nu prea-l port(de ce zici Nicodime ca albul la barbati e stil gay?? blink.gif )
Si cum sa nu vezi umbrela rosie?? blink.gif Cand mai vii te duc la mama, are una rosie de ani de zile, nici nu mai stiu cand si-a luat-o si e superba!
Si imi plac mult combinatiile stranii de culori, dar si combinatiile de nuante ale unei culori.Depinde de starea in care sunt.Daca sunt vesela , ma imbrac in rosu, daca sunt trista port maro sau albastru inchis, daca sunt cumva "intre 2 luntre " biggrin.gif port negru, cand ma simt linistita si pura caut albul (ca nu prea-l gasesc in garderoba rofl.gif si atunci folosesc crem sau bej) si cand ma simt nebunatica port combinatii ciudate de culori, cum zicea cineva pe aici:verde-portocaliu(ceva in genul asta, ca nu am verde si portocaliu in sifonier...hm...nu inca :-D)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 20 Jan 2004, 05:29 PM
Mesaj #52


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



Albul la barbati e in Occident ceva destul de gay (mai ales costumatia alb din cap pana-n picioare). Si cand vad barbati in pantofi albi dau dracii in mine 50.gif blink.gif devil.gif ...(+ ca imi aduc aminte de CVTUDOR rofl.gif )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 20 Jan 2004, 05:33 PM
Mesaj #53





Guests






O, Dumnezeule, rapid mai esti!!! tongue.gif
Nu ma refeream la pantofi albi, insa alte tip[uri de incaltaminte pt barbati alba nu ma deranjeaza..Plus ca mi se pare tare sexy un barbat imbracat in alb..Poate si din cauza faptului ca vad atat de rar...Negrul sau culorile inchise sunt atat de uzate la masculi incat nu mai provoaca nici o tresarire, nici un freamat..Cel putin mie...Pur si simplu, cand vad un barbat imbracat in negru nu-i mai vad hainele...Decat un negru total, de sus pana jos..Si atunci ma chinui sa-i deslusesc cat de cat conformatia corpului si sunt atenta la trasaturile fetei...Insa un barbat imbracat in alb arata altfel..E cu totul diferit...E mai sarmant, mai sexy...Cel putin asa ii vad io...Mai ales pe aia din pozele puse de tine(unde-i gasesti,fratele meu?? rofl.gif ) ohyeah.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 20 Jan 2004, 05:54 PM
Mesaj #54


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



Ieri am fost la un club straight si m-am imbracat pt. prima oara cu un hanorac alb super cumparat acu' o luna...si vreo trei tipi straight aucazut in plasa si-au venit la taclale cu mine... rofl.gif rofl.gif devil.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
trecator
mesaj 22 Jan 2004, 05:09 PM
Mesaj #55


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 108
Inscris: 21 January 04
Forumist Nr.: 1.919



Chilotii tip boxer..fini din matase..si daca mai au si o imagine imprimata cu vreun presedinte smile.gif..nu ma refer la...multe vor dori sa le spui altfel pe nume.. mwah1.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 22 Jan 2004, 05:29 PM
Mesaj #56





Guests






blink.gif blink.gif Trecator: sa mor daca-nteleg ceva..Ce treaba are fata presedintelui cu alte alea?? blink.gif blink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ryan
mesaj 22 Jan 2004, 08:36 PM
Mesaj #57


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 361
Inscris: 14 December 03
Forumist Nr.: 1.487



Acum nu mai stiu exact daca sunt on sau off topic dar pe mine ma deranjeaza la romani ca sunt snobi si n-au nici gust pe deasupra, nu toti, evident. Adica nu se poate iesi frate sa cumperi paine daca nu ti-ai tras nu stiu ce imbracaminte pe tine, daca nu te-ai machiat sau mai stiu eu ce. Fetele aproape ca nu mai stiu ce sa faca sa iasa in evidenta si reusesc pana la urma. Sa iasa in evidenta printr-o extravaganta care nu se potriveste tuturor. Plus ca nu fac diferenta intre hainele care merg ziua si cele care merg numai seara si la ocazii. Vad la combinatii tampite pe strada de ma intreb daca au sau nu oglinda in casa. Oare sa fie atat de multi fara simt estetic? Si chiar daca nu-l ai, exista totusi peste tot informatii despre cum sa te imbraci, cum sa potrivesti culorile ca sa nu apari ca o tanti Aglaia in piata imbracata la sacou. Plus ca Doamne fereste sa ai vreo 20 de ani sa te imbraci sport ca se intreaba lumea ce-i cu tine. Nu draga, nu se mai poate sport. Tre sa ai numai pantaloni mulati si bluze mulate (neasortate, of course) si top cu niste troace in picioare. Fetitele astea care vor sa epateze nu s-ar imbraca ele prea rau pana la urma (si nu credeti ca am ceva cu mulatele ca si eu port cand e cazul) dar ce nu stiu ele este diferenta intre orele la care se poarta o anume imbraminte si anume bijuterii. Le pun asa, cum si cand se nimereste. De asta iese un amalgam. gata, mi-am varsat amarul laugh.gif
Traiasca americanii ca aia se imbraca comod si bine nu snob si prost. Nu sariti pe mine. Exista o multime de exceptii in ambele parti. La noi totusi se confunda eleganta cu vulgarul.


--------------------
Be civil to all; sociable to many; familiar with few; friend to one; enemy to none.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MuzaPrimordiala
mesaj 3 Mar 2004, 10:04 PM
Mesaj #58


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 16
Inscris: 27 February 04
Forumist Nr.: 2.362



user posted image
Louis Vuitton Cherry Blossom Papillon


--------------------
eu n'am sa bat niciodata covoare. pentru ca's putoare
Go to the top of the page
 
+Quote Post
atomixa
mesaj 16 Mar 2004, 09:32 PM
Mesaj #59


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 49
Inscris: 14 December 03
Forumist Nr.: 1.490



hai ca-mi dau shi eu cu parerea.....la noi in tara moda e ca la sate ..cand daca ieshi pana capatul ulitei a aflat tot satul ca tzi-ai luat tenishi noi...e o comparatie idioata shtiu....dar toata lumea e curioasa cu ce te imbraci..de unde te imbraci...cum te imbraci...iar atunci cand iti permiti sa fii mai excentric fii sigur ca se vor uita toti la tine ca la un exponat de la Zoo...e shi asta o chestie... whistling.gif ..shi acum prin magazine vezi exact acelashi lucru....roz..albastru..verde ..orange shi galben..ca sa nu mai vorbesc de "tipele" care le poarta..de la betishoare de urechi pana la papuci se poarta culorile astea..nu mai exista chiar pic de originalitate???la noi se cam aplica efectul de turma in materie de imbracaminte
parerea mea ca accesoriile fac totul..adica chiar daca eshti imbracat(a) in negru..shi iti tragi nishte accesorii galbene...arati bine....dar e doar parerea mea...
zbyeee
cloud9.gif


--------------------
"viata-i prea veche"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(monique)
mesaj 16 May 2004, 08:44 PM
Mesaj #60


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 136
Inscris: 22 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.204



Sunt o tipa mai clasica, iar cand vad combinatia asta ciudata de culori (gen roz-verde) ma apuca nebuneala. Cu toate acestea, imi place galbenul si portocaliul biggrin.gif

Mi se pare ca in Romania oamenii nu au inteles ca omul face moda, nu invers, astfel ca tot ce apare pe piata e luat de bun si toata lumea il poarta... d-aia a aparut kitch-ul blink.gif


--------------------
user posted image
"A te lupta cu tine insuti, este lupta cea mai grea; a te invinge pe tine insuti, este biruinta cea mai frumoasa." -Leibniz-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 16 May 2004, 09:39 PM
Mesaj #61


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Uf! Acum ca mi-ai adus aminte de "moda" acestei veri nu pot sa nu ma bag in discutie..
Ieri am fost sa-mi caut mai multe articole vestimentare tongue.gif Bine-nteles ca am ramas cu buza umflata si ca vanzatoarele se uitau foarte consternate la mine cand auzeau ca nu-mi plac hainele astea in culori traznite si taieturi stupide, sau pantofii cu varful tuguiat.

Problema e ca, locuind intr-un oras mic, nu prea am de unde alege si m-am saturat sa-mi cumpar haine in care ma simt ridicola si care nu-mi plac doar pt. ca altceva nu gasesc sad.gif In plus, pe langa faptul ca peste tot gasesti doar kitchuri, hainele care se comercializeaza acum dau nastere la tot felul de complexe (ba ca suntem prea inalte, ba ca suntem prea scunde, s.a.m.d) Am impresia ca designerii fac misto de noi laugh.gif

Concluzie? Cred ca o sa ma apuc de cusut si tricotat biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
punctt
mesaj 17 May 2004, 03:40 AM
Mesaj #62


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



Niciodata nu am fost in pas cu moda. M-am imbracat cu ce mi-a placut mie. Si in primul rand in ce m-am simtit bine. Hainele sa fie lejere. Uneori port negru, alteori rosu, depinde de starea mea sufleteasca. Imi place sa crosetez, sa tricotez. Am lucruri facute de mine, trasnite, pe care le port. Sunt genul de om care nu tine cont de vorbele: "Haina face pe om". Cu toate ca in unele cazuri, cam asa e. La un interviu, pentru obtinerea unui loc de munca, nu pot sa merg in blugi cu genunchi rupti, si cu o bluza cu buricul gol, daca vreau sa obtin un post de secretara sa zicem. rofl.gif
Cei din jurul meu, ma stiu de trasnita, in privinta imbracamintei, incaltamintei si a accesoriilor. Unele lantisoare le port sub bluza, sa nu se vada pandantivul. Asa simt eu ca vreau sa fac. Imi doresc sa-l port, dar sa nu-l vada toti. bop.gif Dar nu am scapat de curiosi, au tras de lantisor fara sa ma intrebe, ca sa vada ce am acolo. Asta urasc. Lasa-ma asa cum sunt!
Imi cumparasem o pereche de blugi. Dupa vreo luna, m-am trezit cu doua pete de clor pe spate. Ce sa fac? Am pus intr-un castronel clor, am luat o periuta de dinti, si am facut o noua pereche de blugi "la moda", cu pete doar pe spate, de sus pana jos. Toti m-au intrebat de unde mi-am luat blugii astia ciudati. Cand le-am zis ce s-a intamplat cu ei, unii au ras. Dar mie chiar nu-mi pasa. Sunt lejeri si ma simt foarte bine in ei. Punct.


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fausta
mesaj 29 May 2004, 08:33 AM
Mesaj #63


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 688
Inscris: 18 May 04
Forumist Nr.: 3.544



Imi place de tine mami... asa sunt si eu. De obicei fac tot felul de combinatii, care mai de care mai "anormale", dupa spusele unora, dar, dupa cum spuneai si tu..."daca asa ma simt eu bine!"..
In legatura cu moda de azi... e ridicola. Cand iesi pe strada vezi o pestriteala de nu stii sigur unde ai nimerit: poate o fi vreun bal mascat si nu ai fost anuntata! tongue.gif
Eu sunt studenta si chiar vorbeam intr-una din zile de tendintele din acest an cu colegele mele... am ajuns la concluzia ca, de fapt, noi suntem cei care nu vrem sa acceptam "viziunea" acelor taieturi si culori pentru ca, poate nu suntem atat de deschise spre nou si nu vrem sa acceptam o schimbare... tongue.gif tongue.gif tongue.gif


--------------------
' Murim cāte putin īn fiecare zi, trebuie sa ne obisnuim cu asta. '

Emile Zola
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fausta
mesaj 29 May 2004, 08:36 AM
Mesaj #64


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 688
Inscris: 18 May 04
Forumist Nr.: 3.544



Saptamana trecuta mi-am facut breton... m-am asezat in fata oglinzii si am taiat!! Nu asta e important ci faptul ca avand parul drept si moale nu puteam sa-l aranjez asa ca am apelat la acest arificiu...
Ieri mi-am luat ziarul si citesc: "Parul drept este la moda"

Am inceput sa rad: in sfarsit sunt la moda!! wink.gif wink.gif


--------------------
' Murim cāte putin īn fiecare zi, trebuie sa ne obisnuim cu asta. '

Emile Zola
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 29 May 2004, 06:42 PM
Mesaj #65


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



QUOTE (Mistinguett @ 12 Oct 2003, 09:29 AM)
Fusta nu a prins la barbati din cauza misoginismului rofl.gif Femeile nu au avut probleme sa adopte pantalonii.
Cravata chiar ca e un accesoriu inutil, a devenit insa social impus - stii, o constrangere in plus nu strica la distrugerea moralului. laugh.gif
Categoric hainele au influenta asupra felului cum esti perceput cat si al felului cum te comporti.

fusta, a fost purtata de-alungul istoriei cu mult succes de altfel - mai ales de barbati.
Stramosii nostrii, romanii, fie ca veneau pe scut sau pe propriile picioare, aveau o fusta din fasii late de piele, tare frumoasa... In romania se mmai poarta fustanela in costumul popular din Fagaras. De scotieni, nu mai zic nimic...


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aramis
mesaj 29 May 2004, 09:43 PM
Mesaj #66


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.948
Inscris: 23 January 04
Din: Luna
Forumist Nr.: 1.955



Eu chiar nu sunt la moda, port numai ce imi place, ce imi sta bine si ce nu costa prea mult smile.gif Prin dulapul meu gasesti haine negre, gri, albastre, rosii si inca vreo 4 bluze de alta culoare (3 mov, una crem), astea fiind hainele de zi cu zi... Ca sa fiu sincera, dimineata ma imbrac cu ce gasesc prima oara, cu conditia sa nu fi purtat lucrul respectiv si cu o zi in urma. In ceea ce priveste hainele trasnite, am o fusta taiata in V in fata, aveam o fusta asimetrica pe care am vandut-o, o bluza rosie mai ciudatica si o bluza portocaliu- aprins pe care o voi purta la banchet peste 2 saptamani biggrin.gif De par ce sa zic? L-am avut tuns scurt, apoi lung, iar scurt, iar lung iar de un an e mediu. Breton nu port pentru ca atunci cand eram mica mereu am avut si l-am detestat atat de mult incat nici acum nu ma pot gandi la el fara sa ma cutremur de groaza...


--------------------
humanity is overrated
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistinguett
mesaj 30 May 2004, 02:15 AM
Mesaj #67


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



Contraste, am crezut ca vorbim de moda - tendinte, nu de istoria ei sau de costume populare. tongue.gif


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 2 Jun 2004, 03:23 PM
Mesaj #68


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



Iar eu am avut chef sa divaghez, ca sa marseze cineva aspra fustei in moda barbatilor.
Asa cum au propus si unii creatori romani sau straini.
Ce zici Mistinguett? Marsezi?


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistinguett
mesaj 2 Jun 2004, 07:28 PM
Mesaj #69


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



Oh, da, eu sunt pentru. Din mai multe motive: ar ajuta femeile sa-si uite complexele (prin comparatie), accesul mult mai usor (stiti la ce ma refer) si daca nu s-ar epila baietii, un permanent zambet pe buze din partea mea (picioarele barbatilor ma amuza, e una din favoritele mele la plaja cand ma plictisesc).

Si vorbind de moda si in acelasi timp de "never say never", nu am fost niciodata fan al lui Louis Vuitton, dar a aparut acum cu un model care imi place, si nu m-am putut abtine...
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  LV_Theda.jpg ( 11.99K ) Numar descarcari: 40
 


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 4 Jun 2004, 03:53 PM
Mesaj #70


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



Da, este dinamic, impozant, si propus la timp! Am nevoie de ceva nou.


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zed
mesaj 4 Jun 2004, 04:08 PM
Mesaj #71


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.766
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 671



Jean-Paul Gaultier a fost printre pionierii care au introdus fusta pentru barbati si da , imi place , sunt extrovertiti .
user posted image


--------------------
I'm hanging on your words /Living on your breath
Feeling with your skin /Will I always be here ?!

Iarta-ti mereu dusmanii. Nimic nu-i supara mai tare.
www.unicef.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 4 Jun 2004, 09:33 PM
Mesaj #72


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Arata bine spoton.gif Ar fi amuzant sa-l vad pe tata in asa ceva..

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fausta
mesaj 8 Jun 2004, 12:07 PM
Mesaj #73


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 688
Inscris: 18 May 04
Forumist Nr.: 3.544



se stie ca Jean-Paul Gaultier este un excentric convins... oricum, nu stiu daca as intelege un barbat care poarta asa ceva... care din vatafii, dregatorii, musteriii, vornicii de la han, de sex M ar purta asa ceva, de ce si in ce imprejurare, afara de un bal mascat?
chiar sunt curioasa cum se va motiva chestia asta, dar la modul serios, nu in bataie de joc...


--------------------
' Murim cāte putin īn fiecare zi, trebuie sa ne obisnuim cu asta. '

Emile Zola
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Turcoaz
mesaj 8 Jun 2004, 01:01 PM
Mesaj #74


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 214
Inscris: 18 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.645



Dar fusta la barbati nu a inventat-o Gautier....o gasim in vesmintele purtate inainte de Hristos, si se poarta si acum fustite pana la genunchi in anumite parti ale lumii, nu??? Daca femeia a trecut de ceva vreme la pantaloni, ceea ce a reprezentat o revolutie in moda , de ce nu si barbatii la fuste??? hh.gif


--------------------
...........
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 8 Jun 2004, 02:22 PM
Mesaj #75


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



Consider ca aceste pase peste fileu ia fusta - da pantalonul nu fac decat sa puna putina dinamica in moda.


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fausta
mesaj 9 Jun 2004, 08:16 AM
Mesaj #76


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 688
Inscris: 18 May 04
Forumist Nr.: 3.544



QUOTE (Turcoaz @ 8 Jun 2004, 02:03 PM)
Dar fusta la barbati nu a inventat-o Gautier....o gasim in vesmintele purtate inainte de Hristos, si se poarta si acum fustite pana la genunchi in anumite parti ale lumii, nu??? Daca femeia a trecut de ceva vreme la pantaloni, ceea ce a reprezentat o revolutie in moda , de ce nu si barbatii la fuste??? hh.gif

1. nu suntem scotieni
2. tu imbracata in fusta,super draguta, cu prietenul de brat care are si el una.... se vad piciaorele paroase... este dat cu fond de ten si ruj... ca daca a adoptat fusta nu mai are mult si le ia si pe restu, nu? aici nu fac referire la vedetele tv sau la politicienii care isi fac afise electorale si trebuie sa fie fardati si dati cu gloss "ca sa dea bine" pe ecran sau afis... rofl.gif devil.gif rofl.gif


--------------------
' Murim cāte putin īn fiecare zi, trebuie sa ne obisnuim cu asta. '

Emile Zola
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Turcoaz
mesaj 9 Jun 2004, 12:44 PM
Mesaj #77


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 214
Inscris: 18 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.645



Fausta, fusta lui Gaultier e faina, recunoaste...bocancii da un aer barbatesc, dur, deloc feminin, si fiind lunga nu are cum sa se vada ceva ce nu place privirilor...dar pantalonii scurti la barbatii cu picioare lungi nu-ti plac???

cool.gif


--------------------
...........
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fausta
mesaj 10 Jun 2004, 09:29 AM
Mesaj #78


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 688
Inscris: 18 May 04
Forumist Nr.: 3.544



una e un pantalon scurt la un barbat si alta o fusta scurta...


--------------------
' Murim cāte putin īn fiecare zi, trebuie sa ne obisnuim cu asta. '

Emile Zola
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Turcoaz
mesaj 10 Jun 2004, 01:16 PM
Mesaj #79


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 214
Inscris: 18 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.645



revin...fusta lui Gaultier nu-i scurta, e pana la glezne tongue.gif


--------------------
...........
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fluturas37
mesaj 10 Jun 2004, 01:45 PM
Mesaj #80


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 28
Inscris: 4 June 04
Din: Iasi
Forumist Nr.: 3.734



Din partea mea sa poarte fiecare,barbat sau femeie,orice crede ca il defineste ... Mi se pare cat se poate de indreptatit un barbat sa poarte fuste,scurta sau lunga pana la glezne, asa cum o femeie si-a "castigat" dreptul de a purta pantaloni... nu suntem la inceputul secolului trecut sa punem etichete cu atat mai putin sa condamnam!purtati ,fratilor... Stau bine cu teoria,nu?
Bineinteles ca nu mi-ar cadea bine sa-l vad maine pe tata purtand fusta yikes.gif (sunt sigura ce nici nu i-ar trazni asa ceva prin cap)... Frate-miu daca ar veni maine sa imprumute o fusta de la mine(nu cred ca fustele din garderoba mea depasesc numarul de 5 si sunt majoritar negre) i-as da cu placere co o singura conditie: sa nu-si cumpere de-alea colorate imbecil!
Mi se ridica parul pe mana cand vad "gagici" din astea buburuze care stiu sa-si asorteze hainele de mama focului cry.gif
combinatii de gen roz-verde fosforescent sau albastru si verde de brotacel..
Sincer, nu stiu de care parte a baricadei sunt in vis-a-vis de "haina face pe om"... poate nu e chiar asa,dar cu siguranta felul in care te imbraci,grija pe care o poti aspectului exterior zice ceva despre caracterul tau,nu? Si daca te imbraci lejer,aparent neglijent ,nu inseamna decat ca esti o fire comoda.. nu vad nimic rau in asta.
Maine ma poti vedea imbracata "de dus la scoala",adica comod,in blugi camasa sau in tricou,cu niste adidasi sau sandale fara toc,iar intr-o seara" de dus la majoratul lui X"(ca,deh,la mine e anul majoratelot) cu high-heels,rochita neagra scurta etc.
O sa am o tentativa de concluzionare:imi plac oameni comozi, 80% sunt un astfel de om si IMAGINEA CONTEAZA! wink.gif


--------------------
Sa fii sub stapanirea unui singur lucru, a unui singur sens. Sa faci toate celelalte gesturi ale vietii, dar ele sa nu fie altceva... Asa trebuie sa fie cand esti indragostit.(Noica)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 04:28 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman