HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Hi-fi Auto, La drum lung e mai usor cu o muzica buna
sorin666
mesaj 8 Oct 2003, 09:34 AM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.069
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 668



Cum aceasta sectiune din forum nu pare a fi foarte populata, va propun un subiect pe care-l gasesc interesant: muzica in masina, instalatiile voastre, sfaturi tehnice si muzicale... rolleyes.gif
Evident ca sint la dispozitia tuturor cu ideile mele si modesta mea experienta smile.gif
Cine se arunca primul ? smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistinguett
mesaj 8 Oct 2003, 09:50 AM
Mesaj #2


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



La chestii tehnice nu ma bag, dar pot sa-ti spun ce muzica luam noi la drum lung. Nu ne lipseste niciodata Maria Tanase, Phoenix, Edith Piaf si Zamfir. Pe langa, mai luam ce ne vine inainte de plecare.
In oras ascultam mai mult radio-ul.


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 8 Oct 2003, 10:42 AM
Mesaj #3


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



Io ascult doar chestii care contribuie la stilul meu de mers spoton.gif , adica muzici gen Rammstein, Die Krupps, Ministry, si soundtrackurile de la Gone in 60 seconds, Fast&Furious, 2 Fast 2 Furious...Stuff like that smile.gif...
Instalatia de sunet e cam naspa, adica instalatia standard de pe Cielo. Ma bate gindu la un mp3 player, un amplif si niste boxe suparate.
Pe moto evident nu ascult muzica, aud doar urletul motorului, care pt. mine e cea mai frumoasa muzica( mai ales pe o sportiva cind o tii la 12000-13000 rpm, e absolut demential) spoton.gif ...
Cam atit...


Pese:

Misto subiectu' thumb_yello.gif , a fost o idee buna.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 8 Oct 2003, 10:42 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
sorin666
mesaj 8 Oct 2003, 11:33 AM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.069
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 668



Eu am un Alpine cu 6 CD-uri ( model relativ modest, dar calitate sonora buna...) iar difuzoarele "de hirtie" (4) le-am schimbat cu niste VDO (Philips...) nici ele nu prea scumpe (sub 50 E perechea, in reducere).
De ascultata ascult mai mult radioul in oras (peste 50 de statii FM... nici nu le cunosc pe toate...), iar pe autostrada CD sau unele statii FM RDS cu acoperire nationala.
Cit despre genul de muzica... totul, mai putin manelele, de care, de fapt, sint scutit...
Cel mai mult imi place sa ascult muzica clasica, noaptea, pe autostrada wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Carmi
mesaj 14 Oct 2003, 09:15 PM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.677
Inscris: 29 March 03
Forumist Nr.: 141



Ei eu inca n-am cu ce ma lauda.
Insa prietenul meu are in masina un minidiscplayer sony(fata detasabila+alea alea) si minidiscuri de la metallica pana la mary j blige&eve.
inrest house cat cuprinde.
Si nu voi uita niciodata drumul prin munti de asta iarna cand ascultam sandstorm....a fost o nebunie.
in general ascultam radioul cand mergem in calatorii mai lungi. de la europa fm la juventusz radio (ungaria) si la antenna bayern(tarile germane). imi place duminica seara jazzul.


--------------------
Am zis!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin666
mesaj 16 Oct 2003, 12:36 PM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.069
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 668



Si eu ma gindeam la un moment la MD, dar dischetele sint scumpe si in plus iti trebuie si un alt aparat MD (care si inregistreaza...) pentru copii...
Copierea unui CD e mai simpla, calititea mai buna si suportul mai ieftin...
Azi dimineata in drum spre slujba am ascultat Norah Jones, tocmai ce l-am tras ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Carmi
mesaj 16 Oct 2003, 08:27 PM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.677
Inscris: 29 March 03
Forumist Nr.: 141



Sorine nuuuuu! de te aude al meu fereasca. A vrut sa-si ia mp3 player. L-am convins ca in Romania oricate alarme ar fi avut risca foarte mult sa-i fie furat. Oricum se pare ca-i place destul de mult md-playerul iar aspectul de care ziceai adica md sunt scumpe in romania si nici nu au prea multi writerele de rigoare nu-l prea deranjeaza ca el face rost de d'astea din austria. smile.gif


--------------------
Am zis!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin666
mesaj 17 Oct 2003, 09:26 AM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.069
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 668



Si eu ma gindeam sa-mi iau un CD care stie si MP3 (din alea cu fatada detasabila si care in mod logic nu se fura, ca o fatada noua costa aproape pretul aparatului...) dar am renuntat, ca sigur imi va fi lene sa codez MP3 urile...
Acum am un aparat cu caseta (Dolby, metal, etc... ) si o "cutie de pantofi" cu 6 CD-uri in bord, in "cutia de manusi" si-mi ajunge....
1 MD= 4-5 Euro, Cd-urile goale le iau cu 17 E/50 de bucati (TDK) smile.gif diferenta de pret e mare...; Si cum eu nu ajung in Austria prea des... devil.gif

Acest topic a fost editat de sorin666: 17 Oct 2003, 09:26 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Carmi
mesaj 24 Oct 2003, 08:18 PM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.677
Inscris: 29 March 03
Forumist Nr.: 141



Sori ca raspund asa de tarziu Sorine-Dracusor insa am cam absentat in general sad.gif
Ei bine din cate stiu eu poti cumpara md sony pana in 100.000 din tara.
Insa intr-adevar cel mai lejer e cu cutiuta ta de pantofi intr-adevar.
Azi am venit cu taxiul la servici si am observat "instalatia" din taxi. Era o corcitura de casetofon luminata ca pomu de craciun de marca Sony! Ati vazut ca pe piata sunt produse de proasta calitate , imitand cele de marca? Yaxx mi se face rau cand vad ca tot taranu are sony cu displei in culori.


--------------------
Am zis!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 11:54 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman