HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Skepsis, ...lehamite...
Aggelos
mesaj 15 Sep 2003, 06:53 PM
Mesaj #1


Vataf
***

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 181
Inscris: 11 September 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 749



...Ca toti ar trebui sa aveam niste teluri la care trebuie sa ajungem...sau cel putin modele cu care vrem sa ne asemanam...aceasta este neindoielnic o nevoie aproape fiziologica , in asa fel incit sa putem sa ne imbunatatim pe noi insine, sa dobandim cunostinte si sa ajungem la un nivel care sa ne permita sa avem o viata comoda si sa fim o parte folositoare a societatii in care traim.
Din pacate insa, observindu-ne mai indeaproape mediul, vom vedea multi reprezentanti ai generatiei noastre care si-au ales drept modele niste personaje vazute la televizor, personaje care, dupa parerea mea, nu au sa ne ofere nimic important, pentru simplul motiv ca ceea ce vedem este o imagine contrafacuta, nicidecum realiatatea.
Si am sa dau un exemplu...
Eminem:care sa fie motivul pentru care sa vrea cineva sa semene cu un om ca el? Cum poate cineva sa creada ca purtind haine largi si o bentita pe cap , va face o BUNA impresie oamenilor din jurul sau? De ce sa vrei sa semeni cu cineva care nu isi arata adevarata fata, ci doar ofera o imagine comerciala, mereu de vanzare?
Sa ma ierte eventualii fani care vor citi aceste rinduri...nu vreau sa critic muzica lui, uneori chiar imi place sa o ascult, dar nu inteleg de ce cineva vrea sa fie o copie cind poate fi original...
De ce acei care au puterea in miinile lor, putere pe care noi insine le-am dat-o, noi, simplii cetateni pe care ii are fiecare stat, au ca prioritate doar grija pentru "scaunele" pe care le ocupa, in loc sa ajute si sa gaseasca solutii pentru interesele generale ?
...
De ce trebuie ca noi sa intoarcem spatele nedreptatitilor?
De ce sa ne plecam capetele in fata celui "puternic" si sa fim omuletii cuminti si fara glas?
De ce sa scrie pe cartea noastra de identitate " crestin" cind noi suntem idolatrii unui singur zeu, Banul.
De ce fiecare dintre noi are grija doar de propria persoana? E asa de greu sa intelegem ca uniti realizam mult mai multe?
...
M-am saturat de toate...
...de imaginea falsa pe care incearca din rasputeri sa mi-o arate cel de linga mine...
...de stresul infinit care ma apuca cind ma intreb ce voi face cu viata mea in viitor...
...de barbatii care alearga ca sclavii dupa fusta unei femei...
...de femeile care se subapreciaza si coboara sub nivelul lor pentru un barbat cu o singura calitate: un portofel gros...
...de ala cu un Porsche nou , care trece in fiecare zi prin cartierul meu sa isi ia dreptul de la traficantii care lucreaza pentru el...
...de judecatorul care este multumit de firmiturile pe care i le arunca cel cu Porsche-ul...
...de pustiul pe care l-a trimis taica-sau la semafor si care imi cere cu insistenta o mie de lei...
...de barbatul INTREG care nu se poate tine pe picioare de bautura in fiecare seara si care isi varsa naduful pe nevasta si copii...
...de muzica absolut stupida care ma zapaceste de cap , in loc sa imi trimita un mesaj care sa ma puna pe ginduri....
...m-am saturat sa vad oameni care pe baza de pile si relatii, pentru ca au pe cineva "sus pus" ,sa ocupe posturi importante, posturi pentru care un om ca noi a transpirat pentru a-l obtine...
...Mai mult decit toate, m-am saturat de mine insumi, care raman pasiv si inaintez ca mielul la taiere, asteptand sa treaca anii...


Credeti ca se mai poate face ceva?

Acest topic a fost editat de Aggelos: 15 Sep 2003, 06:55 PM


--------------------
"Stairway to Heaven"

Gazduire Web www.hostdomain.ro
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic
Aggelos   Skepsis   15 Sep 2003, 06:53 PM
Afrodita   Subscriu la cele scrise tine...Si , da, inca mai c...   15 Sep 2003, 09:54 PM
genicon   QUOTE in asa fel incit sa putem sa ne imbunatatim ...   16 Sep 2003, 11:46 AM
Aggelos   Salutare genicon Cand am vrut sa spun ca toti ave...   16 Sep 2003, 12:46 PM
genicon   QUOTE Cati dintre cei care se imbraca in acest sti...   16 Sep 2003, 02:09 PM
Aggelos   Genicon n-am nimic cu tine sau cu hainele inca n-...   16 Sep 2003, 02:23 PM
Afrodita   Stai putin ca nu ne baga nimeni nimic pe gat...Dac...   16 Sep 2003, 07:22 PM
Aggelos   Nu am deschis acest topic sa vorbesc de Eminem sau...   16 Sep 2003, 07:53 PM
Afrodita   Pai si ce ai vrea sa zic? Ca si eu m-am saturat de...   16 Sep 2003, 08:00 PM
Aggelos   Bine pina acum suntem 2 lista ramane deschisa   16 Sep 2003, 08:02 PM
black ice   de fapt sunteti mai multi dar intrebarea cheie e:...   16 Sep 2003, 09:50 PM
Cain   "ce putem noi sa facem?" > eat, shit,...   17 Sep 2003, 11:40 AM
Aggelos   Ce sa facem Cain .. eu, unul, nu ma pot multumi do...   17 Sep 2003, 07:10 PM
dificilaold   Ce s-ar putea face intr-adevar sa nu mai vedem dur...   18 Sep 2003, 03:41 PM
Cain   "pentru mine viata inseamna mai mult .... ( d...   19 Sep 2003, 10:48 AM
Aggelos   De-a lungul istoriei, aceste "frectii" i...   19 Sep 2003, 02:13 PM
Diana-Maria   Pentru noi, romanii a fost inventata zicala ...   19 Sep 2003, 07:37 PM
Cain   QUOTE (Diana-Maria @ Sep 19 2003, 07:42 PM) ...Ins...   22 Sep 2003, 02:38 PM


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 5 May 2024 - 09:45 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman