HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Cadouri
Gabriel
mesaj 2 Sep 2003, 05:19 PM
Mesaj #1


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 428
Inscris: 11 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 65



Pentru ca astazi am gasit o noua varianta a forumului si m-am bucurat....o sa fac un subiect nou. Despre cadouri.Vorba aia...tuturor ne place sa primim cadouri , nu ?
Spuneti si voi care au fost cele mai frumoase cadouri , cele care v-au placut cel mai mult , sau v-au emotionat....etc.

Incep eu si o iau pe rand.
  • din partea mamei : un superb ursuletz panda.cred ca aveam vreo 10 ani. am si acum ursuletzul caruia i-am dat numele Potbeli.chiar daca am 24 de ani...ursuletzul sta in permanentza la mine pe birou. (bah..ursuletul e de jucarie. sa nu credeti ca e adevarat)
  • din partea lu' tata : un ceas. este un bun si frumos obicei ca tatii sa cumpere fiilor lor cate un ceas. tata mi-a cumparat 3. dar primul a fost cel mai frumos. aveam 8-9 ani cand intr-o dimineatza inainte sa plec la scoala...vine tata si imi aduce ceasul. nici macar nu era ziua mea
  • din partea unei fete speciale : un tricou cu nationala Braziliei.cu Rivaldo.ganditi-va cat de frumos este pentru un impatimit al fotbalului sa primeasca asa ceva...si pe deasupra din partea cuiva mai mult decat drag

Bineinteles , unele daruri nu sunt de ordin material....si nu le putem masura. Dar nu despre acel tip vorbim aici.


--------------------
<span style='font-size:8pt;line-height:100%'>It's so easy to laugh. It's so easy to hate.</span>
It takes strength to be gentle and kind.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
2 Pagini V   1 2 >  
Start new topic
Raspunsuri (1 - 34)
Rose
mesaj 2 Sep 2003, 10:29 PM
Mesaj #2


child in time
*****

Grup: Membri
Mesaje: 551
Inscris: 12 August 03
Forumist Nr.: 590



Pai...ce tin eu minte din cadourile primite...
  • bobocul de trandafir de anul asta
  • un set urias de carioci si creioane, primit de la parinti mei intr-o perioada cand ma dadeam in vant dupa desenat si colorat...si asta nici n-a fost acum asa de mult timp biggrin.gif
  • ceasul pe care l-am purtat timp de vreo 4 ani zilnic, primit de la mama mea

A...si CD-ul cu Vama Veche(am inceput sa dezvolt o adevarata obsesie unsure.gif) primit de la niste prietene, de un Craciun


--------------------
"In fapta, lumea-i visul sufletului nostru..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
black ice
mesaj 2 Sep 2003, 10:54 PM
Mesaj #3


blue-eyed dreamer
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.367
Inscris: 14 April 03
Din: Cluj / Bucuresti
Forumist Nr.: 192



Hmmm....incep sa ma intristez...eu, unul, nu-mi aduc aminte de nici un cadou semnificativ.... sad.gif


--------------------
"Mai bine o noapte eternă decât o zi fadă, mai bine obscuritatea decât o lumină ştearsă" (E. Cioran)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 2 Sep 2003, 10:54 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Gabriel
mesaj 3 Sep 2003, 09:18 PM
Mesaj #4


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 428
Inscris: 11 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 65



Chiar acum 2 ore am primit un dar minunat. Un prieten s-a intors din Turcia si ce credeti ca mi-a adus ? Tricou cu Besiktas Istambul ! Ador tricoul. smile.gif


--------------------
<span style='font-size:8pt;line-height:100%'>It's so easy to laugh. It's so easy to hate.</span>
It takes strength to be gentle and kind.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 4 Sep 2003, 12:55 PM
Mesaj #5


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Felicitari de dar, Moshule, si sa-l porti cu placere! wink.gif

In ceea ce ma priveste pe mine, nu cred sa am cadouri de care sa imi aduc aminte... din pacate, cum zicea si black ice... sad.gif Singurul lucru pe care mi-l amintesc acum este o sapca... primita de la prietena mea (pe atunci) la care tineam foarte mult (tot pe atunci biggrin.gif ). Si... probabil din cauza asta... sapca aceea inseamna foarte mult si azi pentru mine. Chiar am grija de ea. In rest... cel mai important cadou, pe care nu il pot uita, la majoratul meu, unchiul meu mult-iubit mi-a adus mobila pentru toata camera mea, s-o redecoreze... blink.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
menthoru'
mesaj 4 Sep 2003, 01:00 PM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.033
Inscris: 3 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 706



"Singurul lucru pe care mi-l amintesc acum este o sapca... primita de la prietena mea (pe atunci) la care tineam foarte mult (tot pe atunci ). Si... probabil din cauza asta... sapca aceea inseamna foarte mult si azi pentru mine."

Sa fie doar o coincidenta ... si eu am o sapca primita in conditii similare smile.gif)

E clar!
Nu stiu ce, dar ceva e clar!


--------------------
I have given it much thought / It seems, disaster must come / At best, only postponed / Shaolin Kung-Fu to survive / Must now be taught to more young men / We must expand, get more pupils / So that the knowledge will spread
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 4 Sep 2003, 01:12 PM
Mesaj #7


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



laugh.gif Sa speram ca nu e si aceeasi fata... laugh.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
menthoru'
mesaj 4 Sep 2003, 01:49 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.033
Inscris: 3 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 706



Atata timp cat nu esti din bucuresti si nu te ceama geroge nu e aceeasi.
Scuze pentru off-topic.


--------------------
I have given it much thought / It seems, disaster must come / At best, only postponed / Shaolin Kung-Fu to survive / Must now be taught to more young men / We must expand, get more pupils / So that the knowledge will spread
Go to the top of the page
 
+Quote Post
IoanV
mesaj 24 May 2005, 09:43 PM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.771
Inscris: 17 March 05
Din: Alba
Forumist Nr.: 5.950



Un cadou pentru forumisti interesati de Aikido - Arta Pacii - Ueshiba Morihei:

Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  Morihei_Eushiba___Arta_Pacii.doc ( 85K ) Numar descarcari: 84
 


--------------------
Iubim pe altii atit cit suntem capabili sa suferim neplaceri de la ei fara sa ne suparam. Carti utile
Pledoarie pentru o noua educatie - www.neweducation.ro. Argumente pentru schimbare, repere pentru dezvoltarea personala, bazele pentru parinti si profesori! Educatie video gratuita pt. parinti online!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 25 May 2005, 03:39 AM
Mesaj #10


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143




Cum de n-oi fi dat eu de topicul asta pana acum? tongue.gif

E interesant cum cadourile la care tin cel mai mult - cele mai frumoase cadouri (ne limitam la daruri materiale, da? tongue.gif ) - sunt de fapt lucruri marunte, fara vreo stralucire aparte, chiar urate ar putea spune unii si de a caror frumusete ma pot bucura doar eu. Mi-e foarte greu sa fac o selectie si sa aleg cele mai deosebite cadouri pentru ca sunt genul de persoana care se ataseaza foarte mult de lucruri, care apreciaza mai degraba semnificatia ce se ascunde in spatele obiectului decat obiectul in sine si care tine enorm la mai toate cadourile primite. Si decat sa primesc ceva doar pentru ca "trebuie" sau ca sa dau de baut, mai bine ma lipsesc.. Dau de baut si fara laugh.gif Oricum, cred ca toata lumea e de acord cu mine cand spun ca nimic nu se compara cu ceva daruit din suflet si pe neasteptate, oricat de marunt si nesemnificativ ar putea parea acel ceva wink.gif

Ar fi foarte multe de amintit, noroc cu memoria asta a mea care nu-si mai prea face treaba in ultima vreme.. In consecinta, cam astea ar fi cadourile care imi vin acum, in momentul asta, in minte:

- ii tin minte pe cei doi clovni - Tilica (facut de mama si daruit cand am terminat clasa I) & Bombonel (clovnul din petice pe care mi l-a pus tata in brate intr-o noapte, in timp ce eu ma prefaceam ca dorm, cand tocmai se intorsese din delegatie). Au fost singurele mele papusi care au avut nume..

- fetita de portelan cumparata de la cooperativa si primita de la bunica mea pe vremea cand inca eram la gradinita.. Si nu stiu de ce, tin atat de mult la bibeloul asta incat nu as putea accepta niciodaca ca e altfel decat foarte frumos tongue.gif

- o gramada de maruntisuri roz primite de la niste prieteni care cunosteau oPsesia mea de pe-atunci pentru aceasta culoare (huh, bine ca mi-a trecut.. laugh.gif ) si un tort de frisca facut de prietena mea cea mai buna care, saraca, a fost si este o catastrofa in bucatarie.. Ma rog, important e ca l-am mancat pe tot (nimeni altineva nu a indraznit ohyeah.gif ) si chiar nu mi s-a parut atat de groaznic.. laugh.gif

- sacul de pufuleti primit la majorat si biberonul cu bere primit tot atunci pe care il mai am si acum si cu care ma mai cinstesc din cand in cand spre stupoarea necunoscatorilor laugh.gif

- o carte cu o dedicatie foarte speciala..

- un buchet de zambile furate dintr-o gradina, primit fara absolut nici o ocazie..

- o poezie de la un prieten foarte bun pe care, din pacate, am ratacit-o.. sad.gif Poate o sa gasesc coala pe care era scrisa si o s-o postez in jurnal candva..


Din pacate, putine au fost momentele in care am putut multumi asa cum ar fi trebuit, asa cum ar fi meritat persoana respectiva.. Nu prea stiu sa-mi manifesc bucuria in astfel de momente.. De obicei ma emotionez atat de tare incat pur si simplu raman fara replica.

Ar mai fi si altele.. Poate o sa mai trec pe-aici.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aramis
mesaj 26 May 2005, 11:58 PM
Mesaj #11


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.948
Inscris: 23 January 04
Din: Luna
Forumist Nr.: 1.955



smile.gif sunt cateva cadouri la care tin enorm...
- ceasul primit la 7 ani de la nasa mea de botez, ceas pe care si acum il port si merge chiar foarte bine
- inelul de aur de la ai mei, primit la 14 ani
- o bratara de la prietenul meu, pe 29 ianuarie am fost impreuna si am ales-o de la magazin...
- toate florile primite de la el fara nici o ocazie... numai trandafirii i-am pus la uscat si acum sunt intr-o vaza in balcon
- un parfum pe care il vroiam de vreo 4 ani si pe care nu am fost in stare sa mi-l cumpar singura tongue.gif
- prima mea bicicleta, pe care am gasit-o in camera cand m-am intors de la scoala intr-o zi
Cred ca mai sunt, numai ca acum nu mai imi vine nimic in minte...


--------------------
humanity is overrated
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bufnitza
mesaj 31 May 2005, 02:04 AM
Mesaj #12


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 264
Inscris: 23 October 03
Forumist Nr.: 1.040



Cadouri ... mi-e greu sa impart cadourile in spirituale si mai putin spirituale...
Am un glob pamintesc din sticla mata si transparenta , primit de la cineva de care mi-e tare drag.
Un suport de CD-uri cu cilindri si bule de aer ... chiar imi place si sta mereu pe culoarea albastra.
Bratara de aur cu diamante , diverse DVD si CD , adidasi , haine , etc ... de la o anume persoana ce insemna enorm pentru mine la un anume moment. Acum nu mai inseamna nimic .
Bufnitzele
Una adusa din Grecia.
Una primita de la un tare bun prieten.
Una de cristal.

Pese: poza cu cea din cristal , chiar frumos lucrata ---Swarowski.
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  a_mea.jpg ( 6.79K ) Numar descarcari: 61
 


--------------------
"Sunt om, si nimic din ceea ce e omenesc nu mi-e strain" Terentius.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
magda
mesaj 3 Jun 2005, 04:03 PM
Mesaj #13


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 74
Inscris: 29 May 05
Forumist Nr.: 6.366



Toate prietenele mele ma invidiaza pentru ca eu primesc cadouri mereu. Mama are destul de multe prietene, inclusiv in starinatate, care au impresia ca eu merit tot. Dar faptul ca primesc acele caduri mereu imi lipseste emotia de a primi. Am ajuns sa cred ca mie mi se cuvine tot si cand vine cineva in vizita trebuie neaparat sa imi aduca mie ceva (fie el si un tricou).

Ultimul cadou a fost un pachet in care era : un cristal verde, o fosila a unei cochilii de melc si un bulgare de sare de pe Himalaia. Asa am putut sa imi maresc "colectia de pietre".

Dar acum imi doresc un copil... dar el nu intra la categoria cadouri, nu...smile.gif

Acest topic a fost editat de magda: 3 Jun 2005, 04:04 PM


--------------------
Sunt la fel ca intotdeauna ... mereu in schimbare !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lotte
mesaj 3 Jun 2005, 04:36 PM
Mesaj #14


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 345
Inscris: 19 April 05
Forumist Nr.: 6.160



un ingerash superb din cristal wub.gif este unul dintre cele mai dragi cadouri pe care am putut sa le primesc sorry.gif


--------------------
"Cândva totul va fi bine, iată speranţa, acum totul este bine, iată iluzia." ~ Voltaire
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matz
mesaj 5 Jun 2005, 01:15 PM
Mesaj #15


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 339
Inscris: 28 January 05
Din: bucuresti / piatra neamt
Forumist Nr.: 5.558



Destul de multe bijuterii, i don`t know why, nici nu am apucat sa le port pe toate ; cele mai importante ar fi :

- inelul care il port si in prezent
- un lant foarte finutz; ambele de la prietenul meu
- cruciulitza atasa de oalnt de la verisoara mea

Si acum cele mai recente
- "Iubiri dificile" de Italo Clavino de la colega mea de cam
- o caseta cu formatia mea preferata de la sora mea smile.gif am gasit-o dim sub perna nu stiu cum a reusit s-o puna acolo
- un trandafir superb
- un apel telefonic de la mama mea
wub.gif


--------------------
He who laughs last, thinks the slowest.
My wife is a sex object - every time I ask for sex, she objects.
Why is it when we talk to God we're said to be praying, but when God talks to us we're schizophrenic?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oiski-Poiski
mesaj 5 Jun 2005, 01:26 PM
Mesaj #16


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



- o curea cu o catarama foarte frumoasa primita de la sotul acum X ani (o mai am si acuma chiar daca nu o port)
- un lantisor cu o cheita de aur primit de la tata (cand lumea ma intreaba de unde e cheia eu zic ca e de la sufletul meu)
- o caseta minuscula de lemn cu incrustatii deosebite pentru bijuterii primita de la un verisor
- o papusa haioasa imbracata in costum national primita de la un unchi
- o foaie de hartie primita de ziua mea de la "baietii" mei prelucrata la computer cu o fotografie de mea (unde am iesit bine nu ca de obicei ) si cu niste cuvinte tare frumoase
- o cruciulita fara valoare materiala insa de o valoare sufleteasca fantastica

cred ca mai sunt si altele


--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 5 Jun 2005, 03:27 PM
Mesaj #17


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.371
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Cadoul care ma oPsedeaza de 5 ani...pisica pe care am primit-o in dar de la niste prieteni,convinsi ca o voi duce undeva la curte(nu concepeam sa convietuiesc cu o paroasa in apartament!).Cadoul ala a ajuns "sefa" casei mele...Ea e responsabila cu alintatul,mangaiatul si cu buna dispozitie!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitty
mesaj 6 Jun 2005, 10:28 PM
Mesaj #18


Pisoiul Hanului
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.096
Inscris: 16 December 04
Din: Away...
Forumist Nr.: 5.205



De curand am primit un trandafir superb, in primul rand ca avea o culoare cum n-am mai vazut, ceva roz amestecat cu verde de la o persoana caruia nu-i place sa dea flori smile.gif

Am primit o carte in engleza despre pisici, nu era nici o ocazie speciala, de la Barrie...nu cred ca se astepta sa imi placa atat de mult smile.gif

Un puzzel imens de 1000 de piese de la fratele meu de Craciun cu o pisica intr-un cosulet tongue.gif

Un sutien + bikinii tot de la fratele meu blush.gif

Un ingeras din Canada care a mi-a incantat sufletul pt simplul motiv ca mai am vreo 8 pe langa si se poate considera colectie...cam puerila, dar e a mea harhar.gif

Un aparat misto de fotografiat cu zoom si toate alea de ziua mea acum 2 ani.

Un ursulet FOARTE mic din aur pe care mi l-a dat cineva care-l primise de la altcineva, dar ideea ca a vrut sa-mi dea ceva m-a emotionat tare mult, ea find o fata cu un an si ceva mai mica ca mine si care locuieste intr-un sat (S.O.S.-satele copiilor) facut pt copii fara acoperis unde lucreaza matusa mea ca mama sociala cry.gif

Un ursulet de plus mare cu care am dormit pentru o lunga perioada de timp si cu care inca as mai dormi daca n-ar fi legat de cineva si pe care l-am primit fara nici o ocazie

Un creion MARE cu care evident nu prea pot sa desenez, dar a fost un gest care m-a surprins...s-a gandit la mine cand l-a vazut stiind ca-mi place sa desenez si mi l-a luat tongue.gif

Un lantisor de care stiam demult de el, dar pe care trebuia sa-l primesc la majorat de la bunica mea, ai mei mi l-au daruit din partea ei, caci lasase vorba, dupa ce a murit sad.gif din pacate fiind prea mica (14 ani) pt lantisoare de aur finutze cu o cheitza si o inimioara, l-am pierdut sad.gif

Un ursulet de plus, croit, cusut de mama pe care l-am primit de un Craciun foarte indepartat ...de altfel si singurul meu cadou de acel Craciun...

Un lantisor de argint de la nashica mea...pe care l-am pierdut ulterior, dar si acum tin minte momentul in care mi l-a dat (7 ani) si stiu ca am iubit-o enorm... si am suferit mult dupa...dar culmea e ca n-am uitat si n-am s-o uit niciodata....

Acest topic a fost editat de Kitty: 6 Jun 2005, 10:29 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 29 Jun 2005, 03:30 PM
Mesaj #19


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Am primit de la prietenul meu un maieou Nike si sunt foaaaaaaaarte mandra de el (de maieou dar mai ales de prieten).


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Contessina
mesaj 2 Jul 2005, 06:51 PM
Mesaj #20


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 435
Inscris: 3 June 05
Din: derriere la colline
Forumist Nr.: 6.391



Am primit mai multe cadouri care mi-au placut enorm.Cand lucram la tara prima mea pacienta , o batranica mi-a dat un buchet de craite si mi-a zis" esti tanara draga babii!", pe urma am primit oua, iar cand le-am spus ca-mi plac ardeii iuti, primeam numai ardeii iuti, toti imi aduceau numai ardei iuti, am strans un sac mare.

Acest topic a fost editat de Actilyse: 2 Jul 2005, 06:53 PM


--------------------
Vision de synthese
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 3 Jul 2005, 02:05 AM
Mesaj #21


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



O ciocolata - un cadou primit zilele trecute care m-a emotionat mai mult decat ar fi trebuit, poate.. wub.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
IoanV
mesaj 30 Oct 2005, 06:27 PM
Mesaj #22


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.771
Inscris: 17 March 05
Din: Alba
Forumist Nr.: 5.950



Psihoterapeutul ortodox, un capitol din cartea Psihoterapia ortodoxa de Mitropolit Hierotheos Vlachos.
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  Psihoterapeutul_ortodox.zip ( 146.25K ) Numar descarcari: 37
 


--------------------
Iubim pe altii atit cit suntem capabili sa suferim neplaceri de la ei fara sa ne suparam. Carti utile
Pledoarie pentru o noua educatie - www.neweducation.ro. Argumente pentru schimbare, repere pentru dezvoltarea personala, bazele pentru parinti si profesori! Educatie video gratuita pt. parinti online!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
IoanV
mesaj 3 Mar 2006, 07:07 PM
Mesaj #23


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.771
Inscris: 17 March 05
Din: Alba
Forumist Nr.: 5.950



Sper ca nu se supara nimeni, daca eu am ales sa pun aici cadourile mele pt. voi, cu speranta ca va vor ajuta in viata.
Din cartea Drumul catre tine insuti de M. Scott Peck, capitolul Iubirea.
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  iubirea.zip ( 128.76K ) Numar descarcari: 169
 


--------------------
Iubim pe altii atit cit suntem capabili sa suferim neplaceri de la ei fara sa ne suparam. Carti utile
Pledoarie pentru o noua educatie - www.neweducation.ro. Argumente pentru schimbare, repere pentru dezvoltarea personala, bazele pentru parinti si profesori! Educatie video gratuita pt. parinti online!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tinkerbell
mesaj 3 Mar 2006, 08:13 PM
Mesaj #24


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 534
Inscris: 1 November 05
Din: Arad, RO
Forumist Nr.: 7.178



Am primit odata in tramvai un buchet de narcise de la un mosnegut hatru, care mi-a spus ca ii amintesc de tinerete.
Asta a fost demult, dar si anul acesta am primit ghiocei de la o batranica, tot asa.
Oare ce o fi cu chestia asta, te pomenesti ca ma apuca si pe mine peste ceva ani sa daruiesc flori celor mai tineri....
Si de la sora mea de suflet, cum ii spun eu prietenei mele, draga de ea-bugetara cum e, a vrut sa-mi cumpere Bulgakov- Maestrul si Margareta in editie noua, ca a mea era prea jerpelita... rolleyes.gif
Felicitarea colorata de baietelul meu, pentru mami...
Anul acestam am primit cosmeticale multe, ceea ce nu e deloc rau, dar si ceva suuuuper, pentru inimioara mea: Jorge
Luis Borges- Moartea si busola, editura Polirom, editie 2006, primul volum din proza completa, este absolut superba! wub.gif

Am sa urmaresc cand apare volumul doi, Cartea de nisip, ca sa ma pot lauda ca am asemenea minunatii scrise de Borges, obsesia mea, fascinatia mea, superlativul meu in literatura, poate...nebunia mea, hehehehe, de ce nu?... sorry.gif

Acest topic a fost editat de Tinkerbell: 3 Mar 2006, 08:15 PM


--------------------
"Nu există pustiu, doar neputinţa noastră de a umple golul în care trăim."
[Octavian Paler]

last.fm user profile


Go to the top of the page
 
+Quote Post
insanevrfx
mesaj 3 Apr 2006, 03:12 PM
Mesaj #25


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 4
Inscris: 30 March 06
Din: undeva intre 6 miliarde de oameni
Forumist Nr.: 8.048



un tricou Reebok de la varul meu, si un inel de argint de la prietena mea.


--------------------
When you lose small mind,
You free your life. SYSTEM OF A DOWN
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aramis
mesaj 13 Apr 2006, 11:50 AM
Mesaj #26


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.948
Inscris: 23 January 04
Din: Luna
Forumist Nr.: 1.955



Saptamana trecuta am primit un buchetel de branduse galbene smile.gif Si tot saptamana trecuta am fost intr-o dimineata cu un prieten bun prin mall si m'a rasfatat peste masura (mi'a luat cosmeticele pe care mi le doream de mult, m'a scos la o cafea... pur si simplu m'a rasfatat)


--------------------
humanity is overrated
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 21 Apr 2006, 02:54 AM
Mesaj #27


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Cel mai tare cadou pe care l-am primit anul asta de ziua mea a fost Tabelul Periodic al Elementelor ohyeah.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 21 Apr 2006, 03:55 AM
Mesaj #28


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE (Serenity @ 21 Apr 2006, 02:54 AM)
Cel mai tare cadou pe care l-am primit anul asta de ziua mea a fost Tabelul Periodic al Elementelor ohyeah.gif

Asta cred si eu: e un element frumos când primesti perioada.
Si tabelar - si mai si spoton.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 21 Apr 2006, 04:11 AM
Mesaj #29


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Am avut o prietena, acum vreo 6 ani.
I-am luat baiatul pe umeri si l-am carat prin parc.
Inca de-atunci mai am o soseta de-a lui, pe care a pierdut-o atunci laugh.gif
Amintiri... wub.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aramis
mesaj 21 Apr 2006, 11:31 AM
Mesaj #30


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.948
Inscris: 23 January 04
Din: Luna
Forumist Nr.: 1.955



Voi luati ceva pentru cei dragi de Pasti? Ma refer la iepuras tongue.gif
Eu zilele astea am hotarat ca daca tot nu voi fi acasa de sarbatori, trebuie sa ma revansez cumva fata de familie, asa ca ... am luat cadouri: 2 carti de Cioran pentru sor-mea, produse cosmetice pentru mama si tata (adica nu stiu daca spuma de barbierit intra la cosmetice biggrin.gif ) si o cutie cu ciocolata (After Eight, sunt extraordinar de bune).
Acum am o dilema, eu ce voi primi? tongue.gif


--------------------
humanity is overrated
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fantasee
mesaj 21 Apr 2006, 11:39 AM
Mesaj #31


Soul feeder
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.735
Inscris: 7 November 05
Forumist Nr.: 7.214



Astazi am primit cel mai frumos cadou - o schita creionata. Frumusetea ei sta in faptul ca mi-a fost daruita fara sa fie vreo ocazie anume si ca a desenat-o un om a carui existenta este o bucurie continua.

Cat despre cadouri de Paste pentru cei dragi - ador sa daruiesc. Mai lipseste unul doar ... inca nu ma pot hotara. rolleyes.gif


--------------------
Tărâmul Poveştilor.

Loc cu povești

Let your weird light shine bright, so the other weirdos know where to find you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 21 Apr 2006, 12:32 PM
Mesaj #32


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE (Fantasee @ 21 Apr 2006, 11:39 AM)
Mai lipseste unul doar ... inca nu ma pot hotara. rolleyes.gif

Women!! laugh.gif
Daca ai avea alegerea între pantofi, ai stii rofl.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fantasee
mesaj 21 Apr 2006, 12:35 PM
Mesaj #33


Soul feeder
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.735
Inscris: 7 November 05
Forumist Nr.: 7.214



QUOTE (Cla @ 21 Apr 2006, 01:32 PM)
Women!! laugh.gif
Daca ai avea alegerea între pantofi, ai stii rofl.gif

Cla rolleyes.gif daca ar trebui sa aleg intre carti, as sti wink.gif. Pantofii sunt utilitari, nu podoabe harhar.gif.
Am ales deja cadoul ... deci, sa sper ca sunt barbat azi rofl.gif .


--------------------
Tărâmul Poveştilor.

Loc cu povești

Let your weird light shine bright, so the other weirdos know where to find you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 23 Apr 2006, 07:49 AM
Mesaj #34


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Am primit un OZN!!!!! woot_jump.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 23 Apr 2006, 11:44 AM
Mesaj #35


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Eu mor de dragul unei pijamale turcoaz pe care am "capatat-o" de la Iepuras. Acum am si un motiv sa stau in pat toata ziua... tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 06:06 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman